ekologiczny dom

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.

Jaki będzie udział domów ekologicznych w Europie za 10 lat?

Sondaż wygasł 14 / 01 / 07, 22: 12

Od 0 do 10%
10
83%
Od 10 do 25%
1
8%
Od 25 do 40%
0
przy braku głosów
Od 40 do 55%
0
przy braku głosów
Od 55 do 70%
1
8%
Od 70 do 85%
0
przy braku głosów
Od 85 do 100%
0
przy braku głosów
 
Wszystkich głosów: 12
sake
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 23/10/06, 11:03

ekologiczny dom




przez sake » 11/01/07, 22:12

Witam,
Oto ankieta dla mojego TPE, wynik zostanie uwzględniony w moim TPE.
Dziękuję.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/01/07, 23:40

Jesteś zbyt optymistyczny w liczbach, które proponujesz... cóż, wszystko zależy od tego, co rozumiesz przez "ekologiczne"... materiały, energię, wodę? Trochę wszystkich 3? 3 razem? Nowa budowa czy remont?

Ponadto zamiast domu należy mówić „mieszkanie”… nie każdy mieszka w domu…

Jeśli twoja definicja jest „trochę bardziej szanująca środowisko niż teraz”, moim zdaniem byłoby to maksymalnie 10%…
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 12/01/07, 10:30

A jeśli zadasz to samo pytanie dla Francji, spadniesz do maksimum 1%.

Dopóki będziemy promować w telewizji aberracje energetyczne, takie jak izolacja wnętrz, odwracalna klimatyzacja i inne (na przykład reklamy „Vivrelec”), postęp w tej sprawie będzie bardzo niewielki.

We Francji, aby znaleźć inteligentnie zaprojektowane domy, osoba lub lokalna społeczność, która jest trochę wyczulona na problemy klimatyczne, musi walczyć o sukces w budowaniu tego, czego chce.

Mówię „walczyć”, ponieważ w tej dziedzinie często trzeba walczyć z budowniczymi, rzemieślnikami i sprzedawcami materiałów, którzy niewiele wiedzą i obawiają się technik i materiałów, których nie opanowali.

Ponadto przepisy budowlane (DTU) czasami są sprzeczne z niektórymi technikami zielonego budownictwa.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 12/01/07, 13:37

Absolutnie!

Budowa lub remont to już tor przeszkód! Więc idź na zielono...
Specjaliści budowlani stanowią ogromną przeszkodę w rozwoju wszelkich zmian w ich zawodzie. :x
Poproszenie ich o rozwój i zdobywanie nowych umiejętności jest wyzwaniem. : Evil:

Aby budować ekologicznie, konieczne jest:
- Zakazać betonu lub używać go tylko do fundamentów.
- Używaj wapna, drewna i izolatorów pochodzenia roślinnego, które we Francji są bardzo rzadkie.

Stosowane obecnie metody budowy są słabe (docieplenia wnętrz, stolarka wewnętrzna, wentylacja prosta przepływowa, liczne mostki termiczne itp.) :zaszokować:

Dzięki tym samym materiałom, ale używanym bardziej racjonalnie, możesz z łatwością zmniejszyć swoje zapotrzebowanie na energię o połowę!
stosując racjonalne techniki i ZDROWE materiały poprawiamy warunki życia (zdrowie i komfort) oraz możemy zmniejszyć konsumpcję o 10! (Europejski projekt cefeusza).

Nie zapominaj, że obecne standardy są dziełem EDF.
Ulepszenia nie mogą być zbyt ważne, aby nie zabić złotej gęsi...

Dla domu, jak i dla innych rzeczy, wymagający obywatel musi zwrócić się do innych „sieci” i nie wahać się stawiać oporu. Myślę na przykład o indywidualnym fito-oczyszczaniu ścieków, suchych toaletach...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 12/01/07, 15:02

Citro napisał:(...) Myślę np. o indywidualnym fitooczyszczaniu ścieków, o toaletach suchych...


Oto doskonały przykład przepisów sprzecznych z ekologią: fitooczyszczanie ścieków nie jest przewidziane w prawie i trzeba wystąpić o zwolnienie (które nie zawsze jest akceptowane), aby postawić ten znacznie bardziej ekologiczny rodzaj oczyszczania zamiast tradycyjny „szambo”. I znowu, wtedy nie ma głównego odwodnienia. W przeciwnym razie obowiązek podłączenia się do niego.

Jeśli chodzi o suche toalety, chociaż ich wpływ na środowisko jest znacznie mniejszy niż toalety spłukiwane, francuskie przepisy nakładają tę drugą karę pod groźbą uznania pomieszczenia za niehigieniczne... Obraz
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 12/01/07, 18:18

Jeśli chodzi o kanalizację, nie musisz się do niej podłączać. Po prostu musisz zapłacić, jak jesteś, jeśli możesz to podłączyć :|
Jest taka wieś, nie mówiąc już o Laubenhein, która ma zainstalowaną kanalizację, ale bez oczyszczalni. Od zeszłego roku proszą ludzi o zapłacenie pod pretekstem, że mogą się połączyć. : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 12/01/07, 18:39

Citro napisał:- Zakazać betonu lub używać go tylko do fundamentów.


Uh Joker... i gazobeton?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 13/01/07, 05:04

Targol napisał:[..] Dopóki będziemy promować w telewizji aberracje energetyczne, takie jak ocieplanie wnętrz, odwracalna klimatyzacja i inne (na przykład reklamy „Vivrelec”), postęp w tej sprawie będzie bardzo niewielki. […]
:zaszokować:
Co jest nie tak z ociepleniem wnętrz? Właśnie, szukam informacji o tym, co można zrobić na tym poziomie...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 13/01/07, 09:43

Drwal napisał:
Targol napisał:[..] Dopóki będziemy promować w telewizji aberracje energetyczne, takie jak ocieplanie wnętrz, odwracalna klimatyzacja i inne (na przykład reklamy „Vivrelec”), postęp w tej sprawie będzie bardzo niewielki. […]
:zaszokować:
Co jest nie tak z ociepleniem wnętrz?


Dzieje się tak dlatego, że trudno uniknąć mostków termicznych. Weźmy na przykład betonową płytę, która będzie stykać się ze ścianami zewnętrznymi. Możesz ocieplić ścianę, sufit, ale będziesz musiał również zaizolować podłogę, ponieważ płyta będzie pompować zimno ze ścian zewnętrznych, co może powodować problemy z kondensacją. I znowu, jeśli jest to płyta podłogowa, należy ją zaizolować poniżej (sufit) i powyżej (podłoga), aby dobrze funkcjonowała. Jeśli izolujesz od zewnątrz, nie musisz już izolować swojej płyty (na górze, chyba że jest to nieogrzewany strych, w którym to przypadku izolujesz powyżej). Płyta na ziemi lub nisza podpodłogowa nadal będzie musiała być izolowana, ale zimno nie będzie już pochodzić z peryferii.
I wtedy wchodzi w grę pojęcie bezwładności cieplnej: twoje „ciężkie” ściany stykają się z ciepłem zimą i przywracają to ciepło, gdy temperatura spada, zewnętrzna izolacja zapobiega powrotowi tego ciepła na zewnątrz. Jeśli dobrze ocieplisz od wewnątrz, Twoje ściany nie będą mogły pełnić tej roli regulatora termicznego, pochłaniacza ciepła, którego szukamy np. w piecach masowych. Ograniczasz więc możliwość posiadania ciepła promieniującego i pracujesz bardziej z ciepłem konwekcyjnym, co moim zdaniem jest mniej interesujące.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 13/01/07, 18:36

OK, dzięki za wyjaśnienie...

Przejdźmy do drugiego pytania: moja mama na starość kupiła mieszkanie w kamienicy z lat 60. ona w starej spółdzielni?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 180