TPE - luki w danych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Flotintin59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 03/01/07, 15:34

TPE - luki w danych




przez Flotintin59 » 03/01/07, 16:04

Witaj, jak wiele innych postów na twoim forum, Zamieszczam tutaj informacje o moim tpe, ponieważ po wielu wyszukiwaniach niektóre pytania pozostają kompletne i mam nadzieję, że pomożesz mi na nie odpowiedzieć

Szukam zrobić rodzaj modelu przedstawianie całkowity koszt kompletnej instalacji w danym domu.
Pozwól mi wyjaśnić:

Chodzi o: dom o powierzchni 120 m², zamieszkany przez 4 osoby.


>> porównaj instalację i średnie zużycie w ciągu jednego roku dla tej samej rodziny, jeśli była używana:

- konwencjonalna energia elektryczna (wytwarzana głównie z energii jądrowej)
- energia elektryczna wytwarzana przez energię słoneczną (fotowoltaiczna i cieplna)

Brakuje mi więc pewnej ilości informacji:

średnie zużycie energii elektrycznej na mieszkańca (we Francji)
: Arrow: jakie jest zużycie grzejnika elektrycznego i jak długo działa on rocznie
: Arrow: ile kosztuje chmura cumulus, która mogłaby zaspokoić potrzeby mojej rodziny (czyli około 160 l ciepłej wody dziennie / 4 mieszkańców)> 200 l?
: Arrow: ile instalacji podgrzewacza wody wykorzystuje energia słonecznej elektrowni cieplnej (ogrzewanie + ciepła woda)
: Arrow: średnia cena jednego m3 wody
: Arrow: średnia cena za Kw / h (wiedząc, że nie zmienia to niczego, co produkuje fabrykę?)


Tutaj pytania te nie są wyczerpujące, ponieważ im bardziej myślę, że poczekam, aż liczba parametrów weźmie pod uwagę moje badanie, tym bardziej mam wrażenie, że zapominam !! : Idea:



Ostatecznym celem byłoby poznanie całkowitego kosztu instalacji w obu przypadkach, który jest dziś bardziej opłacalny

Z góry dziękuję za odpowiedzi : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Re: TPE - brak danych




przez zac » 03/01/07, 16:16

Flotintin59 napisał: który jest dziś bardziej opłacalny


Cześć

Nie ma odpowiedzi.

zależy to od tego, czy masz 2 lewe ręce i robisz wszystko, czy jesteś ekspertem od grantu, czy też robisz wszystko sam z odzyskiem.

między najlepszym z równania a najgorszym jest cewka 10.

że jeśli weźmiesz swój natychmiastowy koszt w euro, jeśli włączysz koszty ekologiczne do termicznej, oznacza to, że staje się to jeszcze bardziej nieobliczalne; jest za dużo parametrów.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 259