Domowy wiatr?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
pape2cv
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 24/12/06, 15:47
Lokalizacja: Górne Doubs (25), alt. 900
x 2

Domowy wiatr?




przez pape2cv » 24/12/06, 16:39

Witam,

Mam trochę problemów ze znalezieniem sposobu na obejście tego tematu. W kontekście nowej konstrukcji w oczekiwaniu, wciąż nie mogę określić, które może być najlepsze, a przynajmniej najmniej złe rozwiązanie dla ogrzewania.
Główne linie zdefiniowane w tym momencie dla domu to:
- Kanadyjska studnia
- wentylacja z podwójnym przepływem
- pasywne słoneczne z orientacją
- panel słoneczny
- kominek (wkładka), to takie miłe
- odzysk wody deszczowej dla maksymalnego wykorzystania
i oczywiście dobra izolacja (jak to zdefiniować) i sieć elektryczna zaprojektowana do minimalnego zużycia.
Aby zlokalizować to miejsce, znajduje się w Doubs, na wysokości 900 m, o amplitudzie termicznej od -35 do + 35 ° C. Wyląduj poza dzielnicą w wiosce, dobrze odsłoniętej w górnej części na południowym zboczu.


Moje myśli na chwilę obecną dotyczą turbiny wiatrowej o mocy 4.5 kW. Chodzi o połączenie słonecznego i elektrycznego podgrzewacza wody do przygotowania ciepłej wody i ogrzewania (niska temperatura podłogi). Turbina wiatrowa dostarczy część energii elektrycznej.
Dwa pytania:
1 / Czy ten pomysł jest realistyczny, czy nie będę spożywać zamiast EdF kW?
2 / jak turbina wiatrowa reaguje na śnieg i niskie temperatury. Jeśli nie działa zimą, nie jest już interesujący.

Jeśli to rozwiązanie jest wykonalne, uratowałoby mnie kocioł na drewno. Kominek jest dla wygody rozwiązaniem w obecności mieszkańców.

Ostatnie pytanie, co z francuskimi przepisami dotyczącymi krajowej energii wiatrowej.

Nie chcę debatować na temat technologii wiatrowych, ale raczej na temat ich codziennego wykorzystania, aw średnim okresie - w domu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 25/12/06, 17:23

Rozważam również zbudowanie turbiny wiatrowej, do której zwykle jesteśmy uprawnieni do wysokości 12 metrów bez pozwolenia na budowę. Myślę, że turbina wiatrowa do ogrzewania jest dobrym rozwiązaniem w naszym regionie, w którym wiatr wieje w zimie

Myślę, że przechowywanie w postaci gorącej wody i mniej więcej tak dobre, jak w postaci ołowiu, jest tańsze i bardziej ekologiczne (około 100 w / h na kg)

większość turbin wiatrowych pracuje z nominalną mocą około 1/5 czasu w ciągu roku, ale jako pesymistyczny powiedziałbym raczej o 1/10 temp., co w twoim przykładzie 4.5 kW daje zakres od 500 do 1000 wh średnio produkcja

pozostaje wiedzieć, co zużyje dom na energię (zależy to od jego izolacji powierzchni i temperatury zewnętrznej) i pojemności rezerwy ciepłej wody, która zależy od częstotliwości wiejącego wiatru wyższego niż 12 m / s (często przy tej prędkości nominalna moc turbiny wiatrowej i obliczona) zbyt duża twoja rezerwa wody nie wzrośnie zbyt niska temperatura będziesz miał małą rezerwę w przypadku braku wiatr

http://users.swing.be/compagnons-eole/e ... /index.htm ta strona i pełna informacji na temat turbin wiatrowych i można się wiele nauczyć
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 26/12/06, 11:40

Cześć pape2CV

Niezły projekt.

Więc dla wiatru nie wiem za dużo zamiast wkładki, patrzyłbym na bok pieców bezwładnościowych.

spójrz na: Grzejniki bezwładnościowe
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 26/12/06, 12:59

Wczoraj trochę się nad tym zastanowiłem i powiedziałem sobie, że potrzebuję konkretnego przykładu, aby móc ekstrapolować twój projekt

weźmy na przykład dom składający się z jednego pokoju o wymiarach 5 na 5 metrów lub 25 metrów kwadratowych, jego całkowita powierzchnia na zewnątrz wyniesie zatem około 100 metrów kwadratowych (25 m2 gruntu, 25 m2 sufitu i 50 m2 obwodu), jeśli jego rezystancja termiczne i R = 10 (40 cm wełny szklanej na wszystkich ścianach)

utrzymanie różnicy temperatur między wnętrzem a zewnętrzem będzie wynosić 400 W, a różnica temperatur wynosi 40 ° (-20 ° na zewnątrz + 20 ° w środku) lub 200 w, aby utrzymać 20 °, jeśli na zewnątrz jest 0 °
dzięki turbinie wiatrowej o średniej mocy 400 W można ogrzać dom o podwójnej powierzchni (50 m2), jeśli średnia temperatura zewnętrzna i 0 °

do przechowywania uważam, że dziesięć dni to dobra średnia, więc jeśli dom zużywa 400 w na godzinę
w ciągu 24 godzin gotowe (400 x 24) 9600 W, jeśli zaokrąglę do 10 kWh / dzień, będzie to około 100 kWh pojemności magazynowej, wiedząc, że litr wody o temperaturze 100 ° dusi około 100wh, więc potrzebujesz zbiornika o pojemności 1000 L woda do przechowywania twojej energii
jeżeli zbiornik i sześcienne, które są izolacją, a R = 4 (16 cm izolacji), który i umieszczony w środku pokoju, sześć ścian, które go tworzą, uwolni 120 w (20 w / ściany) lub 480 w (80 w przez ściany) jeżeli R = 1 (4 cm izolacji) i woda, i przy 100 °
moglibyśmy również wyobrazić sobie dzwon izolacyjny na zbiorniku, który jest podnoszony mniej więcej w zależności od potrzeb grzewczych
jeśli chcemy pozostać w tradycyjnym, możemy oczywiście przekazać serpentyny w glebie dostarczanej przez zbiornik, który znajduje się w piwnicy, ale utrata ciepła w zbiorniku nie będzie korzystna dla ogrzewania domu ...

na dzień silnego wiatru (ponad 12 m sekund) ten zbiornik o pojemności 1000 litrów zapewniający dziesięć dni autonomii w ogrzewaniu zostanie podgrzany do 100 ° w (100 / 4.5) 22 godz. i 12 min, jeśli masz turbinę wiatrową o mocy nominalnej 4.5 kW

voila ... więcej qua wyjmij kalkulator, aby ekstrapolować na swój projekt :D
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 29/12/06, 05:00

Halo
utrzymanie różnicy temperatur między wnętrzem a zewnętrzem będzie wynosić 400 W, a różnica temperatur wynosi 40 ° (-20 ° na zewnątrz + 20 ° w środku) lub 200 w, aby utrzymać 20 °, jeśli na zewnątrz jest 0 °
dzięki turbinie wiatrowej o średniej mocy 400 W można ogrzać dom o podwójnej powierzchni (50 m2), jeśli średnia temperatura zewnętrzna i 0 °


Teoretycznie może? Ale w praktyce, nawet w dobrze izolowanym domu, potrzeba 6000 watów na podłogę domu o wymiarach 8 na 13 metrów.
Zgodnie z normami budowlanymi na ogrzewanie domu należy przeznaczyć 6 watów na stopę kwadratową.
Dom, który ma wejście 100 amperów, nie jest zatwierdzony do ogrzewania wyłącznie elektrycznego, wejście 200 amperów jest zgodne z normami.

Nie należy zapominać, że duże okna, nawet podwójne szyby z termosem, drzwi patio, recyrkulacja powietrza, okap kuchennego kuchenki, muszą zostać zrekompensowane za te straty.
Zwykle grzejnik toalet w domu to 500 watów (najmniejszy dostępny materiał) tylko dla tego małego zredukowanego ..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 29/12/06, 22:45

cześć André

6 w / stopę kwadratową powinno wynosić około 60 w / m2 lub 25 m2 w pobliżu 1500 w

moja mama zbudowała dom w latach 80. i jest izolowana w następujący sposób: 20 cm wełny szklanej w dachu 7 cm wełny szklanej w ścianach i 5 cm styropianu w ziemi (płyta pływająca) nawet jeśli w tym czasie izolacja ta była uważana za wydajną, osobiście uważam, że nie jest ona warta wiele ... (ogólny opór cieplny musi oscylować między dwoma a trzema maksimum) i prawdą jest, że ogrzanie pomieszczenia o powierzchni 25 m2 nie są za dużo ...

dom moich marzeń nie ma z tym nic wspólnego ...

będzie na palach drewnianych (izolacja gruntu) podłoga będzie się składać z co najmniej 50 cm słomy (idealna byłaby 1 m ...) struktura formy półkulistej (droga igloo ... przy równej objętości mniejszej powierzchni z zewnętrzem ) na noc zostanie ustawiony wyjmowany dzwonek (składający się ze słomki o grubości jednego metra bez okna), aby nie stracić kalorii zgromadzonych w ciągu dnia dzięki słońcu lub wiatrowi (ogólnie, jeśli jest nie ma słońca, nie ma wiatru i imadeł, a w kierunku ca) ogólny opór cieplny będzie co najmniej trzy razy wyższy niż u mojej matki i nie rozumiem, dlaczego nie zjem trzy razy mniej ...
jeśli to nie działa, oznacza to, że obliczenia oporu cieplnego są śmieciami i że musisz rozważyć inne parametry ...

Myślę, że sprytnie zaprojektowany dom może być bardzo wydajny pod względem energetycznym
prawdą jest, że między praktyką a teorią często istnieje duża luka, ale to nie przeszkodzi mi w ustalaniu celów i próbowaniu ich osiągnięcia, nawet jeśli są nierealne, wytrwałość płacona i każda porażka nigdy więcej ku sukcesowi

w domu myślę, że moc grzejników i zwymiarowana tak, aby mieć szybki wzrost temperatury, ponieważ działają one we wszystkim lub w ogóle, i jest bardzo możliwe, że może działać w tym samym czasie, to oczywiście mocne natężenie

prawdą jest, że wzrost temperatury domu wymaga zasilania, ale gdy osiągnie się prędkość przelotową, jeśli jest dobrze odizolowana, myślę, że zużywa prawie nic, a grzejniki mogą działać przez 30% czasu

trochę jak samoloty, które pochłaniają większość swoich kaburantów podczas wzrostu wysokości ...

u mojej dziewczyny nie ma ogrzewania w toalecie, z drugiej strony znajduje się elektryczny nagromadzenie ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 litrów, który jest tam umieszczony, a nawet jeśli nie ma ogrzewania w drugim pokoju, robi to Jednak zawsze słodko w tym pokoju, cumulus ładuje się tylko w nocy poza godzinami szczytu, co dało mi pomysł wykorzystania rezerwy gorącej wody bezpośrednio w domu, a nie w piwnicy.
Nie znam straty ciepła w zbiorniku ciepłej wody w ciągu dnia, ale najwyraźniej wystarczy ogrzać WC
ogrzać dom to prawda, że ​​może być dobrze!
ale to wszystko, co musisz eksperymentować, a następnie doradzić ...

dobrze, że temperujesz mojego teoretycznego optymistę praktycznymi radami. To prawda, że ​​często jestem krytykowany za to, że jestem trochę zbyt teoretyczny, ale jest silniejszy ode mnie : Oops: liczby i teorie, które mnie uspokajają ...
być może będę musiał zobaczyć się skurczyć, aby to naprawić ... :D
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 269