TPE: zasoby geotermalne

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
shmoll
x 17

TPE: zasoby geotermalne




przez shmoll » 11/12/06, 08:45

witam, jestem w 1st S i mój temat TPE brzmi "jak człowiek wykorzystuje zjawiska geotermalne" w odpowiedzi na ten temat będziemy opierać się na przypadku Islandii.Osobiście zajmuję się samochodami wodorowymi, które krążą po Islandii.....z z tego co wiem Islandii udaje się izolować atomy wodoru bez stosowania elektrolizy, która wytwarza toksyczne odpady, ale dzięki zjawiskom geotermalnym!!!
Chcesz wiedzieć jak oni to robią? :D
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 11/12/06, 15:34

Witam,

Wiem, że stosują proces wykorzystujący ciepło pobierane bezpośrednio z magmy, ale niewiele więcej wiem. Musi istnieć więcej niż jeden sposób rozbicia 2H2O na H2 + 2O2. Od Ciebie zależy, czy dostrzeżesz chemię. Może to być proces wykorzystujący katalizator (platynowy lub inny?)

Na Twoim miejscu ugotowałabym Twojego nauczyciela chemii z fizyki, aby uzyskać więcej szczegółów : Mrgreen:
0 x
shmoll
x 17




przez shmoll » 13/12/06, 16:07

Ok dzięki!
cóż, jedyne, co mi pozostało, to nękać mojego nauczyciela chemii… lol
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Odp: TPE




przez drwal » 13/12/06, 18:05

shmoll napisała:[…]Osobiście dbam o samochody wodorowe, które jeżdżą po Islandii.....
Ach? :? A dużo znalazłeś? : Chichot:

Hej, najwyraźniej ktoś już nad tym pracował...
http://www.mission-laique.asso.fr/pedag ... 57_p63.pdf

shmoll napisała:z tego co wiem, Islandii udaje się izolować atomy wodoru bez stosowania elektrolizy, która wytwarza toksyczne odpady,
A jakie są te toksyczne odpady powstające w wyniku elektrolizy wody? :zaszokować:

Po prostu uważam, że Islandia wykorzystuje elektrolizę wody, co jest interesujące ze względu na niski koszt energii elektrycznej ze źródeł hydraulicznych i geotermalnych...

Tutaj, jeśli chcesz się zabawić, dość stary artykuł (bez dat, ale myślę, że około 2000 r.), w którym zachwycałeś się Islandią... Wciąż daleko nam do tego...
http://membres.lycos.fr/malibusurf2/att ... ogene.html
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973

Odp: TPE




przez Christophe » 14/12/06, 21:26

Już uważam ten temat za zupełnie bzdurny, bo przepraszam, ale człowiek obecnie nie czerpie zbyt małych zysków z zasobów geotermalnych, z drugiej strony generuje miliardy dzięki zasobom geologicznym (kopalnie i paliwa kopalne)...

shmoll napisała:Chcesz wiedzieć jak oni to robią? :D


:zaszokować: i co o tym myśli twój nauczyciel francuskiego? : Mrgreen:
0 x
shmoll
x 17




przez shmoll » 10/01/07, 19:08

przepraszam za ten rażący błąd koniugacji.....

Oddaję więc TPE 22 stycznia i jedyne, co muszę zrobić, to sfinalizować część dotyczącą samochodów wodorowych... Przyznam, że mam trochę trudności, więc jeśli nadal macie jakieś informacje...
dziękuję :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 10/01/07, 19:10

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 273