Projekt zablokowany w energetyce geotermalnej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
frekola
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 27/04/05, 22:46

Projekt zablokowany w energetyce geotermalnej




przez frekola » 13/09/06, 22:45

bonjour,

Od roku utknąłem z moją instalacją geotermalną.

Chcę wykonać instalację poprzez wychwytywanie na źródłach (1 na ssaniu, 1 na wylocie).

Otrzymałem kilka wycen instalacji i myślę, że znalazłem kompetentną i poważną firmę do montażu pompy ciepła.

Wysłałem różdżkarza, który znalazł mi 2 źródła na głębokości 10m

tylko nie ma możliwości znalezienia wiertarki. Wszyscy, z którymi się kontaktowałem kilkakrotnie, mówią mi: „OK, przejdziemy” lub „Wyślę wycenę”, a potem… nic

jedyne stawki, które otrzymałem przez telefon, wydawały mi się wygórowane.

czy ktoś mógłby mi pomóc w moich badaniach? że nie zostaję na ropie przez całe życie?

Jestem w Eur

Z poważaniem,

Fred
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 13/09/06, 22:51

A pkoi czy koniecznie chcesz energii geotermalnej?

Nie tylko twoja sprawa będzie cię ogromnie kosztować, ale mimo wszystko pozostaje to pośrednio energetyką jądrową… W najlepszym przypadku, średnio w ciągu jednego roku przy COP równym 3, rekompensuje to wydajność 0,3 elektrowni jądrowych… tak dobrze dla portfela może być (w porównaniu tylko do konwektorów), ale dla ogrzewania i wyczerpania zasobów nie...

Czy rozważałeś drewno lub energię słoneczną?
0 x
frekola
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 27/04/05, 22:46




przez frekola » 13/09/06, 23:00

cześć Krzysztofie,

Obecnie mam kocioł na paliwo, który ma chyba ze 25 lat i łapczywie pali pomimo niedawnego ocieplenia domu, nie mówiąc już o jakości jego spalin.

Zanim zdecydowałem się na energię geotermalną, rozważałem kilka innych procesów.

Nie mówię o energii słonecznej, mieszkam w Normandii
Drewno stanowi dla mnie problem jeśli chodzi o miejsce do przechowywania i konieczne jest regularne „uzupełnianie”. Nie jestem pewien, czy na krótkoterminowym poziomie ekologicznym jest to naprawdę najlepsze.

więc spośród kilku zła wybrałem to, które wydaje się najmniej karalne dla mojej małej planety. Poza tym EDF zajmuje się również energetyką wiatrową, hydrauliką, ale to już inna debata...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/09/06, 23:03

Halo

Wysłałem różdżkarza, który znalazł mi 2 źródła na głębokości 10m

wielki czarodziej mówak, nie ma pewności, że starczy ci wody. (są prawie wszędzie, ale nie zawsze w ilości)
jaka jest natura gleby Glina czy piasek? , najlepiej piasek, zanim pomyślisz o wodnej pompie ciepła, musisz mieć instalację pobierającą wodę. Jeśli jest to piasek, metoda jest stosunkowo prosta z świdrem i przedłużkami, kopiesz, aż wpadniesz w mokre błoto, dalej nie da się przejść, a następnie za pomocą rury i specjalnego punktu sprzedawanego na rynku, rodzaj zatopionej siatki ze stali nierdzewnej 1 do 1,5 metra pod tym obrusem spuszczamy wodę do rury, jeśli płynie szybko jesteśmy w grubym żwirze na odpowiedniej wysokości żyły, zatykamy otwór i pompujemy z przerwami, na początku, a potem nieprzerwanie przez kilka godzin albo nawet kilka dni i jak npappe za bardzo nie spadnie to dobrze że można pomyśleć o pompie ciepła.

André
Ostatnio edytowane przez Andre 13 / 09 / 06, 23: 28, 1 edytowany raz.
0 x
frekola
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 27/04/05, 22:46




przez frekola » 13/09/06, 23:09

cześć André

różdżkarz, o którym mowa, to ktoś, komu możesz zaufać. Nie tylko potrafi określić miejsce, ale także kierunek i natężenie przepływu. Jak? to nauka, której nie znam.

Pokój
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 13/09/06, 23:15

frecolo napisała:Drewno stanowi dla mnie problem jeśli chodzi o miejsce do przechowywania i konieczne jest regularne „uzupełnianie”. Nie jestem pewien, czy na krótkoterminowym poziomie ekologicznym jest to naprawdę najlepsze.


A co z pelletem/granulatem z odpadów/trocin? Czy jest od 40 do 50% tańszy niż paliwo w porównaniu do energii? Na poziomie miejsca 2kg = około 1L oleju opałowego. Gęstość: ok. 750 kg/m3 (czyli prawie olej opałowy) innymi słowy, trzeba „tylko” z grubsza i przy tej samej sprawności kotła podwoić ilość oleju na sezon grzewczy...

Za cenę swojego geoprojektu będziesz miał piec (w głównym pomieszczeniu) i kocioł na pelety i sprawisz, że lokalna gospodarka będzie działać bez popierania nadużyć centralizacji energii...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 14/09/06, 00:06

Witam,
to żart dla różdżkarza, na pewno pomaga na miejscu, ale dla długoterminowego przepływu to co innego, możesz szybko przepompować 50 metrów sześciennych, a potem musisz dać mu odpocząć, w twoim przypadku dobry przepływ przy co najmniej 25 do 30 litrów na minutę w trybie ogrzewania, w przypadku klimatyzacji znacznie mniej. w każdym razie zwracasz wodę na półpowierzchnię pod galaretką wystarczająco daleko od miejsca, w którym ją pompujesz, dobre 10 metrów (nie popełniaj tego samego błędu co ja).
Najbardziej ekonomiczne jest ogrzewanie drewnem pod warunkiem, że je odbierasz, jeśli musisz je mieć z dostawą.. jest mało ekonomiczne.. zależy czego szukasz, mam zarówno systemy pompy ciepła, jak i wolnopalne ogrzewanie drewnem, ja stali się leniwi i starzy, prawie zawsze korzystam z pompy ciepła,
Drewno jest okazjonalne przy bardzo niskich temperaturach, na przyjęciach lub przy przerwach w dostawie prądu.Mój piec jest trochę za duży do domu.

André

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 14/09/06, 10:21

frecolo napisała:[...] różdżkarz, o którym mowa, jest kimś godnym zaufania. Umie nie tylko określić miejsce, ale i kierunek przepływu przepływ.[...]
:zaszokować:
Głupie gadanie!
To, że niektórzy ludzie są wrażliwi na obecność wody, jest całkiem możliwe, ale przepływ to nonsens! Roll:

W sprawie wiercenia skontaktuj się z firmą FONDASOL.

Cena za ustawienie piezometru z rurą PVC ř 50 mm na głębokości 10 m wynosi około 1500 EUR bez podatku, wyszczególniona w następujący sposób:
- 750 € za samo przeniesienie maszyny
- 100 € skonfigurowane
- 450 € za wiercenie
- reszta na zasilanie tuby, głowicy itp...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 14/09/06, 11:18

Drwal napisał:W sprawie wiercenia skontaktuj się z firmą FONDASOL.

Cena za ustawienie piezometru z rurą PVC ř 50 mm na głębokości 10 m wynosi około 1500 EUR bez podatku, wyszczególniona w następujący sposób:
- 750 € za samo przeniesienie maszyny
- 100 € skonfigurowane
- 450 € za wiercenie
- reszta na zasilanie tuby, głowicy itp...


Uważam to za naprawdę tanie biorąc pod uwagę specyfikę zawodu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 14/09/06, 14:22

Christophe napisał:
Drwal napisał:W sprawie wiercenia skontaktuj się z firmą FONDASOL.

Cena za ustawienie piezometru z rurą PVC ř 50 mm na głębokości 10 m wynosi około 1500 EUR bez podatku, wyszczególniona w następujący sposób:
- 750 € za samo przeniesienie maszyny
- 100 € skonfigurowane
- 450 € za wiercenie
- reszta na zasilanie tuby, głowicy itp...


Uważam to za naprawdę tanie biorąc pod uwagę specyfikę zawodu!
Taryfa na rok 2004, na piezo, które zainstalowałem do badania autostrady AVP... Było ich 4.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 287