głębokie geotermalnych w Soultz-sous-wiertarki

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
pierrefan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 15/05/06, 11:25

głębokie geotermalnych w Soultz-sous-wiertarki




przez pierrefan » 15/05/06, 11:35

tutaj prześledzę trochę wymiany e-maili (CV), że miałem powyższe i chciałbym, abyś opowiedział mi swoją opinię na temat tej "alternatywy" dla energii jądrowej



************* Pierrefan *************************

Patrząc na twoją stronę, nie znalazłem odniesienia do głębokiej energii geotermalnej. Jest to nadal doskonała alternatywa dla energii jądrowej, nawet jeśli na razie produkcja pozostanie ograniczona w przedziale 20-30 MW planowanych na przyszły rok.

tutaj jest strona, na której o tym rozmawiamy

http://www.soultz.net/fr/

************* Christophe *************************


Odwiedziłem stronę soultz ... Problem polega na tym, że technologia to ropa naftowa ... = Technologia sponsorowana przez Shell z technologią wiercenia i zastrzeżonymi patentami.
silnie współpracują także z Schlumberger (głowica wiertarska) ...
Wszystko to mówi nic, co jest warte ...

************* Pierrefan *************************

technologia jest już szeroko stosowana
jest prezentacja, która wszystko dość dobrze opisuje
http://www.soultz.net/fr/rapports/fete_science2003.pdf


W przypadku Shell masz rację, to główny sponsor. Ale to dlatego, że jest to jedyna duża grupa naftowa, która nie zainwestowała w rozwiązania inne niż ropa naftowa. I żeby nadrobić zaległości, myślę, że musieli w to zainwestować.

Myślę, że rzeczywiście są szare obszary, ale uważam, że jest to interesująca alternatywa dla energii jądrowej.

Tego rodzaju alternatywa nie ma szans na przeżycie, jeśli nie ma za nią dużej grupy. I nie wydaje mi się, aby było drogo, jeśli spojrzymy na całkowity koszt projektu Soultz (jeśli uważamy, że strona), to jest 54 mln euro. Uważam to za tanie, jeśli porównamy je z inwestycjami na stadion piłkarski (od 100 do 300 milionów euro). Lub inwestycja kilku miliardów dla Itera. A w PDf globalne inwestycje wynoszą 500 mln euro, podczas gdy fabryki już produkują. Ale hej, ponieważ znalazłem tylko to źródło informacji, trudno jest znaleźć prawdziwy pomysł.
Ostatnio edytowane przez pierrefan 15 / 05 / 06, 11: 46, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/05/06, 11:42

54 mln € ... To znacznie więcej niż myślałem. :zaszokować: biorąc pod uwagę stronę, o której pomyślałem o 10 lub 20 mln € (już ogromna) ...

kiedy mówimy o inwestycjach, musimy także mówić o zwrocie z inwestycji.

Odwróć 100 milionów euro na stadionie piłkarskim, który zwróci się za kilka lat (na przykład dzięki globalnemu : Chichot: ) nie jest to „droga” inwestycja!

Z drugiej strony zainwestowanie 54 mln EUR w projekt, który będzie amortyzowany przez 40 lat (fikcyjna postać) ... jest „drogie”. Ale z drugiej strony w tym przypadku chodzi o badania i prototypowanie ... więc rentowność niekoniecznie jest konieczna ...

Ale jedno jest pewne: obecność Shell i Schluberger w projekcie ma dla nich podwójne zainteresowanie:

1) poprawić ich wizerunek.
2) obniżyć podatki (można odliczyć inwestycje w B + R)

ps: Wciąż musiałbym napisać artykuł na temat tej technologii na stronie ...
0 x
pierrefan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 15/05/06, 11:25




przez pierrefan » 15/05/06, 11:47

54 miliony euro i tak zostały wydane w ciągu 15 lat
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 15/05/06, 17:50

W sumie w ubiegłym roku zarobiono 500 000 € co 26 minut ...

54 miliony w ciągu 15 lat ... dla nich to drobiazg ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 15 / 12 / 08, 18: 41, 1 edytowany raz.
0 x
jlvx
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 43
Rejestracja: 13/05/06, 19:01

płytsza energia geotermalna




przez jlvx » 15/05/06, 21:47

Dobry wieczór,
przepraszam, że trochę odchylam, ale wydaje mi się, że tak zwane „głębokie” miejsca geotermiczne do generowania energii elektrycznej są stosunkowo nieliczne i implikują, jak już powiedziano, dość znaczne inwestycje początkowe (z wyjątkiem Shell bez wątpliwości ...)
Z drugiej strony płytsza geotermia, która umożliwia odzysk ciepła, jest dostępna prawie wszędzie, z wyjątkiem problemów z radonem (!).
Zaczyna się od studni prowansalskiej / kanadyjskiej, do wykopania mniej niż dwa metry, jest dość prosty, ale już skuteczny (w moim domu proste istnienie „zakopanej” piwnicy : Mrgreen: zapewnia mi trochę lodów podczas fali upałów).
Wariant z kilkoma metrami poniżej „radiatory”.
Itd, deklinacja w głębinach, z tym wyjątkiem, że im głębiej schodzimy, tym więcej możliwości ciepła.
Cóż, zanim wymienimy olej opałowy, jądrowy i inne gazy, jest miejsce, ale w horyzoncie 10-15 lat mogłoby to przynieść kilkadziesiąt procent oszczędności w wyżej wymienionych energiach.
0 x
pierrefan
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 15/05/06, 11:25




przez pierrefan » 16/05/06, 15:16

Econology napisał:W sumie w ubiegłym roku zarobiono 500 000 € co 26 minut ...

54 M w ciągu 15 lat ... dla nich to bagatele ...


tak, dlatego mówię, że jest to niska inwestycja i technologia, która nie kosztuje dużo i która już produkuje od 1/5 do 1/6 małej elektrowni jądrowej.

Gdyby inwestycja była większa, myślę, że bylibyśmy już znacznie bardziej zaawansowani
0 x
Avatar de l'utilisateur
Bóbr
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 127
Rejestracja: 06/04/06, 22:15
Lokalizacja: Francja: IDF




przez Bóbr » 16/05/06, 22:53

Dobry wieczór.

Shell zbudował panele fotowoltaiczne, ale wierzę, że spadły.
0 x
Nauka rozpoczyna się od ciekawości.
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 11/02/07, 23:18

moja dziewczyna powiedziała mi, że w telewizji rozmawiali o problemach związanych z trzęsieniem ziemi w Szwajcarii z powodu głębokich odwiertów geotermalnych.
Jeśli to nie niebo spada na nasze głowy, to ziemia skacze na nasze twarze ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79111
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 11/02/07, 23:22

Philippe Schutt napisał:moja dziewczyna powiedziała mi, że w telewizji rozmawiali o problemach związanych z trzęsieniem ziemi w Szwajcarii z powodu głębokich odwiertów geotermalnych.
Jeśli to nie niebo spada na nasze głowy, to ziemia skacze na nasze twarze ...


Potwierdzam informacje ...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 23/09/08, 09:30

Wciąż jesteśmy bardzo spóźnieni we Francji, podobnie jak w Niemczech. Na całym świecie istnieją elektrownie geotermalne: http://geoheat.oit.edu/bulletin/bull25-3/art2.pdf

Istnieją francuskie departamenty, w których energia geotermalna mogła być rozwijana przez bardzo długi czas, Reunion, Martynika i La Guadeloupe (tylko 4 MW).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 216