Eukaliptus dla biopaliw czy bioenergii?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
LMSV
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/06/04, 11:08

Eukaliptus dla biopaliw czy bioenergii?




przez LMSV » 04/06/04, 11:16

Witam,

Mieszkam w północnej Portugalii, która jest regionem, w którym jest dużo eukaliptusa. To drzewo ma właściwość bardzo szybkiego wzrostu i odepchnięcia samego. To jedyne drzewo, które rośnie nawet po pożarze. Szukam informacji do wykorzystania przez biomasę. Podłączyłem już kilka stron, ale nie pozwala mi to wyciągać żadnych wniosków na temat ewentualnej inwestycji w produkcję energii elektrycznej dla mojego domu, a także używać oleju do silników Diesla. Dziękujemy, jeśli masz więcej wiedzy na ten temat.

http://www.intecon.com.au/pdf/Eucalypt% ... 0fuels.PDF

LMSV
0 x
Bibiphoque
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 749
Rejestracja: 31/03/04, 07:37
Lokalizacja: Bruksela




przez Bibiphoque » 04/06/04, 12:33

: Huh:
Witam,
Przeczytałem dokument, który podajesz link, wydaje mi się, że może być opłacalny tylko na dużą skalę! istnieją również ograniczenia w korzystaniu z pól drzewnych, które muszą ograniczyć koszty do minimum.
;)
Istnieją również rozwiązania oparte na słoneczniku do produkcji biopaliwa ...
A+
0 x
To nie dlatego, że zawsze mówił, że to niemożliwe, że nie powinniśmy próbować :)
LMSV
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 04/06/04, 11:08




przez LMSV » 04/06/04, 16:16

Zaletą eukaliptusa w porównaniu do słonecznika jest to, że rośnie on sam, bez angry, bez orki, a zebrana masa rośliny jest ogromna. Teraz musisz zobaczyć zalety produktu. W jednym z ogniw wydaje się, że eukaliptus daje dobre paliwo w taki sam sposób jak drzewo pomarańczowe, z tym wyjątkiem, że nie rośnie z tą samą prędkością. To prawda, że ​​badanie australijskie jest badaniem na dużą skalę, ale myślę, że powinno ono również dotyczyć mniejszych operacji. Prawdą jest, że we Francji praktycznie nie ma eukaliptusa i że trudno jest przedstawić jego zdolność do „kolonizacji”.

Do zobaczenia wkrótce
LMSV
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 293