Inżynieria hydroelektryczna

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
młyn geus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/05/20, 16:05
x 1

Inżynieria hydroelektryczna




przez młyn geus » 12/05/20, 19:15

Witam,

Właśnie kupiłem stary młyn w Béarn i chciałbym zbudować obiekt do generowania energii elektrycznej na własne potrzeby i sprzedaży nadwyżki. Mam wodospad o długości 2.4 mi przepływ 700 l / s. Czy ktoś zna firmę, która może mi pomóc. Pożądany obszar specjalizacji:
. podejścia do EDF
. wstępne i szczegółowe studium instalacji,
. wybór wyposażenia,
. opanowanie przedmiotu
Merci wlać votre aide.
0 x
Taam
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 187
Rejestracja: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: inżynieria hydroelektryczna




przez Taam » 12/05/20, 19:44

Witam, gdyby to było dla mnie, zbliżyłbym się do czegoś takiego https://fdmf.fr/moulins-de-france/
lub poszukaj producentów takich jak https://www.turbiwatt.com/fr/menu-pictos/qui-sommes-nous.html

Powinieneś mieć kontakty.
1 x
młyn geus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/05/20, 16:05
x 1

Re: inżynieria hydroelektryczna




przez młyn geus » 12/05/20, 19:49

Dziękuję za informację .
Skontaktowałem się już z Turbiwattem, ale nie otrzymałem odpowiedzi (prawdopodobnie w trakcie powrotu do zdrowia po Covidzie).
Skontaktuję się z Moulins de France.
dobry wieczór
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11043

Re: Inżynieria hydroelektryczna




przez Christophe » 19/05/20, 14:05

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie potencjału energii hydraulicznej ...

Wzór jest dość prosty: wydajność qgh *

przy g = natężenie przepływu w kg / si ogólnej wydajności 50% (hydrauliczny + elektryczny)

Albo: 700 * 9,81 * 2.4 * 50% = 8.2 kW

Jeśli przepływ wynoszący 700 l / s jest średnią w ciągu roku, masz duży potencjał: 8.2 * 8 = 740 MWh / rok ... 72 razy więcej niż twoje własne zużycie prawdopodobnie ...

Jeśli jest to maksymalny przepływ, musisz wykonać dokładniejszy pomiar. Jak oszacowałeś 700 l / s?

Zaoszczędzone euro daje 72 000 * 0.15 = 10 800 EUR rocznie na usunięcie rachunku, dodaj wszelkie koszty utrzymania.

Nie wiem, ile EdF kupuje hydrauliczną kWh w 2020 roku, ale z pewnością jest to mniej niż 0.15 euro.

Powodzenia, ponieważ ponowne uruchomienie młyna nie jest łatwe. Ma od 5 do 10 lat techniczne, a zwłaszcza administracyjne podejście ... :płakać:

Dodaj nam zdjęcia ...
0 x
młyn geus
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/05/20, 16:05
x 1

Re: Inżynieria hydroelektryczna




przez młyn geus » 19/05/20, 15:57

Witam,

Dziękujemy za tę zachęcającą informację ... 700 l / s to maksymalna dozwolona szybkość pobierania wody (ograniczona przez kamień określający poziom). W praktyce rzeka jest w stanie zapewnić ten przepływ przez cały rok bez nadmiernego wpływu. Jednak latem, w okresie suchym (latem), czasami konieczne będzie zmniejszenie przepływu o połowę, aby pozostawić więcej wody rzece. Z tego powodu planuje się zainstalować 2 turbiny Kaplana (Lion z Turbiwatt) o mocy 6 KW każda.

Oto kilka zdjęć, w tym jedno z rzeką na dnie ... młyn pochodzi z co najmniej 1588 r., Ponieważ mamy pismo z tego czasu, właściciel Johan de Féchou (doradca króla Henryka III Nawarry, przyszłego króla Henryka IV) dając „affermage” na młynarza ...

Wiem, że zajmie mi to trochę czasu, aby wszystko ułożyć na miejscu, muszę przerobić kanał odchylania, przerobić część młyna, aby otrzymać turbiny, zainstalować turbiny itp. ... i dużo pracy administracyjnej do zrobienia, nawet jeśli Mam już zgodę policji wodnej, która uznała moje prawo do wody w tytule. Będę Cię informować o moich postępach w tym projekcie.

Bonne journée,
załączniki
20190618_165851.jpg
najniższa rzeka latem z suszą
schroniska3.jpg
abris3.jpg (75.68 KB) Oglądano 4872 razy
IMG-20190131-WA0004.jpg
tama z poziomem wody w ogóle
IMG-20190131-WA0004.jpg (463.6 KIO) Dostęp do 4872 razy
1 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 175