Energia wiatrowa: za lub przed wiatrem?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
vtajmb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/06/05, 05:24

Energia wiatrowa: za lub przed wiatrem?




przez vtajmb » 03/03/06, 06:44

w porządku dziennym moich rodzimych sancerrois nie wiem, co myśli między wady a „po po” często wydawane przez ignorantów lub przeciw turbin wiatrowych ...
- energia odnawialna
- wpływ na krajobraz (estetyka)
- fale uciążliwe (telefon GSM i telewizor) ???
- głuchota ???
- inni?

Pewne jest to, że między elektrownią jądrową Belleville sur Loire (w odległości 30 km) a polem turbiny wiatrowej w odległości 1 km od mojego domu wolę to drugie rozwiązanie, biorąc pod uwagę odpady produkcyjne z elektrowni, że nasi potomkowie będą musieli poradzić sobie
0 x
JMB
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 03/03/06, 14:19

(Przeniesiony temat)

Dla!

Pójdę dalej, ułatwiając poszczególne turbiny wiatrowe lub promując zwarcia, aby uniknąć strat na linii między produkcją a zużyciem.

Jeśli chodzi o ptaki, cała gigantyczna Widziałem wiatr miał prędkość obrotowa wirnika stosunkowo niski, a każdy ptak ma dość refleks, aby uniknąć ostrza. Jeśli on nie może, jest to, że ma poważny problem i może równie dobrze trafić Polak, dom, ...

Jeśli chodzi o hałas, wcale nie uważam go za niewygodny, ponieważ przy dużym wietrze dochodzi do hałasu otoczenia spowodowanego dość wysokimi przeszkodami. Zapraszam wszystkich, aby zbliżyli się do turbiny wiatrowej, aby to zrealizować.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 03/03/06, 15:30

Za i zgadzam się z opinią Oceano.

Dodam również, że jestem bardziej za projektami na skalę „ludzką” (nie przytłaczającą), samofinansującymi się (inwestycje + zyski) przez lokalnych aktorów (lokalne stowarzyszenia, gminy ... to znaczy jak w Danii lub niektóre projekty w Bretanii) i opłacalne bez wykupu lub pośredników (bezpośrednia sprzedaż energii elektrycznej).
Na przykład, mega projekty finansowane przez Spiff, spółkę zależną Edf, są moim zdaniem mało ekologiczne.

Wyjaśniłem tutaj: https://www.econologie.com/eolien-energie-vent/
Ostatnio edytowane przez Christophe 12 / 03 / 12, 20: 04, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/03/06, 17:55

Halo
Przed założeniem wiatraka lub farmy wiatrowej konieczne jest przeprowadzenie badania wiatru, aby sprawdzić, czy w ciągu roku wiatr jest sprzyjający, przeprowadzono szereg badań w Quebecu i po raz kolejny korzystne lokalizacje znajdują się dość wysoko na północy, ale bardzo interesujące, ponieważ nie jest daleko od wielkich zapór, a linie elektryczne są już postawione, pozwoliłoby na podniesienie poziomu wody, ponieważ tama o niskim poziomie zużywa więcej, aby wykonać tę samą energię, wiatr i obiecujący przemysł dla regionów, w których występuje wiatr. Mapa wiatru jest już ustalona.
W przypadku migracji ptaków, a także zdeterminowani, istnieją mapy, które są dostarczane nam co roku dla lotników,
ogólnie ptaki wędrowne podążają tymi samymi ścieżkami.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 03/03/06, 20:38

Też jestem za!

I pod względem estetycznym wydaje mi się, że jest dość ładna i rozpraszająca uwagę, nie generuje mnie, że mam ją przede mną!
0 x
vtajmb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 77
Rejestracja: 24/06/05, 05:24




przez vtajmb » 04/03/06, 09:24

Istota problemu polega na tym, że chcemy mieć wystarczającą ilość energii w niezbyt zanieczyszczającej ilości, czy to w postaci odpadów, ewolucji klimatu, zanieczyszczenia wizualnego, dźwięku lub innych, zwłaszcza zdrowia, a ponadto nie drogich! Jakimi zepsutymi zepsutymi dziećmi jesteśmy (ja też włożyłem się do torby!)!

Niedobór ropy i ślepa za atom zmusi nas do myślenia i działania w odmienny sposób. Ponadto, nawet jeśli znacznie zmniejszymy nasze wydatki na energię, nadszedł czas, aby wskoczyć w pustkę, zadać sobie prawdziwe pytania dotyczące uciążliwości ... Nie rób oleju jak na początku: na początku, który podniósł głos przeciwko ryzyko nieokiełznanego zużycia tej energii? Nie rób tego jak atom: nikt od dawna nie widział ani nie chciał widzieć bardzo długotrwałej szkodliwości radioaktywności, ani problemu przetwarzania odpadów ... A co z tymi radioaktywnymi czarnobiałymi chmurami, które zatrzymują się na granicach? naszego kraju?

Moralność, przyjrzyjmy się uważnie, bardzo dokładnie konsekwencjom „pól przemysłowych turbin wiatrowych ... Być może, jak mówi Christophe, atomizacja w małych eloienach dla małych grup jest rozwiązaniem. Aby zrównoważyć wpływ wiatru dlaczego nie wykorzystać akumulacji hydraulicznej, a mianowicie pompowania wody do górnego zbiornika w wietrzne dni i używania białego węgla w dni bez?

A hałas? Mój przyjaciel pojechał do Szwecji. Obserwowalibyśmy przypadki głuchoty związane z niskimi częstotliwościami szumu wiatru w łopatach i pylonach ... Mit czy rzeczywistość? A zachowanie wspaniałych miejsc?

Wszystko to nie jest prawdziwym ogniem przeciwko temu, co uważam za najmniej szkodliwe, ale pragnieniem poznania i zapobiegania, zanim będzie za późno ...
0 x
JMB
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 04/03/06, 11:44

Gigantyzm nie przyniesie nic dobrego.
Można go rozpatrywać w odosobnionych miejscach, niezamieszkanych (czy nadal?), Ale będzie to kosztem krajobrazu i lokalnej fauny ... Dla szczęścia dużych grup przemysłowych.
Nie ma mowy o gigantizmie w pobliżu populacji.
Możliwe są mniejsze konstrukcje na skalę ludzką ... Ale turbina wiatrowa, rodzaj trójnożnej, mniejszej średnicy, będzie musiała obracać się szybciej i generować hałas. W związku z tym ...
Hałas to współczesna plaga ... Insynuuje i narzuca się wszędzie w naszym życiu ... Weźmy sumienie!
0 x
Mike.be
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 12/02/06, 18:04




przez Mike.be » 04/03/06, 12:21

vtajmb napisał:Istota problemu polega na tym, że chcemy mieć wystarczającą ilość energii w niezbyt zanieczyszczającej ilości, czy to w postaci odpadów, ewolucji klimatu, zanieczyszczenia wizualnego, dźwięku lub innych, zwłaszcza zdrowia, a ponadto nie drogich! Jakimi zepsutymi zepsutymi dziećmi jesteśmy (ja też włożyłem się do torby!)!



Zgadzam się z tobą, musimy walczyć o zmniejszenie zużycia energii przy jednoczesnej poprawie samopoczucia i to we wszystkich obszarach. Aż do ostatniego tchnienia życia będę o nią walczyć, od tego zależy przyszłość moich małych dzieci.

Jednak, jak mówi Christophe, jestem także za turbinami wiatrowymi na skalę ludzką.

Słyszałem o wieżach wiatrowych, czy ktoś ma jakieś informacje, czy jest strona internetowa na ten temat?

Miłego weekendu i do zobaczenia wkrótce
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 04/03/06, 15:09

Przyczyną hałasu są między innymi turbulencje na końcach łopatek. W turbinach wiatrowych o osi pionowej turbulencje te są mniejsze i według konstruktorów są mniej hałaśliwe.

Podobnie całe koło zębate używane do przyspieszenia prędkości obrotowej generatora w stosunku do prędkości wirnika jest źródłem hałasu, takiego jak hałas przekładni ...

Im mniejsza turbina wiatrowa, tym mniejsza jest intensywność i mniej strat linii.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 04/03/06, 15:29

Były oceaniczny napisał:Przyczyną hałasu są między innymi turbulencje na końcach łopatek. W turbinach wiatrowych o osi pionowej turbulencje te są mniejsze i według konstruktorów są mniej hałaśliwe.


powitanie
Większość życia spędziłem na żaglówkach, przez długi czas z eolinami.
Klasyczny jest nie do zniesienia (cały czas wibruje, a skorupa jest pudłem dźwiękowym, a kiedy wykonujemy montaż w powietrzu, tracimy dużo mocy wyjściowej), oś pionowa (równoważny odpowiednik powierzchni) wytwarza tę płytę.
Dzisiaj mam wysoko fotowoltaiczne panele gier i uwodornik 2; ale przede wszystkim polowałem na Consomation.j 'osiąga dodatnią równowagę w nawigacji i prawie balansuje kotwicę.
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 306