Rehabilitacja młyna hydraulicznego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
dellastrada
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 17/06/18, 00:08
x 2

Rehabilitacja młyna hydraulicznego




przez dellastrada » 19/06/18, 23:21

Bonjour à tous,

Jestem nowy w tym forum i mam również szczęście być nowym właścicielem małego młyna z prawem do wody.
Ce forum to kopalnia pasjonujących informacji, które ostatnio pożeram.
Nie znalazłem jednak wszystkich informacji, których szukałem, a raczej jest zbyt wiele do wyjaśnienia dla mojej sprawy, dlatego pozwalam sobie otworzyć nowy wątek.

Witryna ma wiele zasobów, które pozwalają zmniejszyć naszą zależność energetyczną. Bez mówienia o autonomii.
Mówiąc prościej, odłożyliśmy słuchawkę na zakup młyna, co oznacza, że ​​cała praca i rozwój będą wykonywane przez krótki czas przez długi czas, ale zwłaszcza w miarę możliwości w zakresie samokonstrukcji z dobrymi pomysłami łatwo osiągalnymi. , Nie oznacza to jednak braku perspektywicznej i globalnej wizji.

Zamierzam maksymalnie wykorzystać potencjał energetyczny witryny, ale czuję się, jakbym tracił niektóre z nich. Proszę najbardziej zaawansowanych z was, aby powiedzieli mi, co myślą

Jest to stary młyn rolniczy na skraju małego górskiego potoku (Puy de Dome) z hektarami 1 nierównego terenu graniczącego z obszarami leśnymi. Młyn był nadal aktywny do końca lat 80. Wykorzystał tylko siłę hydrauliczną. Po śmierci ostatniego młynarza jego potomkowie w dużej mierze zmienili się w mieszkanie. Pozbycie się większości maszyn i mechanizmów. Obwód wodny nigdy nie przestał działać i jest nienaruszony. Zasila z jednej strony otwór wodny o wymuszonej średnicy rury 200 mm, w którym znajdowała się pozioma turbina, która obracała koło olejowe, a po drugie koło ślimakowe napędzające koło szlifierskie. Nie ma poziomej turbiny ani koła. Pozostał tylko młyn olejowy, wał i drewniane koła zębate. Co do reszty, jest to zbiór szczytów, latarni i pasków, które tworzą gigantyczną układankę do odtworzenia. Kabel podłączony do licznika elektrycznego został zainstalowany przez byłego właściciela w celu wytwarzania energii elektrycznej przez turbinę, którą chciał zainstalować w komorze wodnej. Projekt pozostał na etapie pomysłu. Młyn znajduje się w piwnicy obecnego mieszkania.

Jeśli chodzi o hydrometrię, w grudniu ubiegłego roku obliczyłem natężenie przepływu 90l / s i 3m50 wodospadu. To reprezentuje teoretyczną moc 3Kw. Turbina sprzężona z generatorem może teoretycznie dostarczać 2,6 kwh w sposób ciągły.

hydrauliczny

Moim zamiarem jest wytwarzanie energii elektrycznej na własne potrzeby, najpierw do podgrzewania wody sanitarnej. Transformator z pewnością przyjdzie później, aby rozszerzyć produkcję energii elektrycznej na całe zużycie domu. Uważając, mogę przynajmniej uruchomić pralkę, jeśli nie zapalę tostera w tym samym czasie.

Co z nadwyżką energii elektrycznej?
Zamiast niepotrzebnie podgrzewać już podgrzewacz ciepłej wody, pomyślałem, aby ewakuować nadwyżkę sieci poprzez podgrzanie sieci wody wtórnej w celu ogrzania szklarni z umywalką przed oddaniem wody do rzeki. Jesteśmy na obszarach górskich i trzymanie niektórych roślin w stanie zamrożonym byłoby błogosławieństwem. Przez wady co ogrzewamy latem?

Następnie pozostaje niewykorzystany potencjał, jakim jest energia kinetyczna drugiego wodospadu. Czy można go wykorzystać bez konieczności odbudowywania koła? Szukałem i nie znalazłem odpowiedzi.

Ostatecznie zamierzam być w stanie mechanikom ponownie wykorzystać energię mechaniczną. Tradycyjna energia była używana do mielenia lub bicia roślin w celu robienia wszelkiego rodzaju rzeczy. Lub do obsługi maszyn, takich jak tartaki.
Nie znalazłem żadnych innych aplikacji, które byłyby dla mnie przydatne, i wpadłem na pomysł zainstalowania holenderskiej baterii do produkcji papieru z chanvree i innych warzyw, które mogę uprawiać. Jeśli ktoś ma pomysł genialny, który zaproponował.

Pomyślałem, że interesujące może być również użycie wody do napędzania silnika hydraulicznego, który ponownie obróciłby starą młynek do oleju. Czy ktoś ma już doświadczenie z tego rodzaju mechaniką?

ogrzewanie


Rzeka jest bardzo zimna, zrezygnowałem z pompy ciepła woda / powietrze. Będąc w lesie i mając do dyspozycji działki z drewna, biomasa wydawała mi się najlepszą opcją. Główne ogrzewanie zapewni piec opalany drewnem z zasobnikiem ciepła, dziennikami spalania / pelletami. Po raz drugi pomyślałem o zainstalowaniu kotła na piecu (opcjonalnie) do ogrzewania części domów, które nie skorzystają z dyfuzji cieplnej z ogrzewaną podłogą. W kwestii poprawy bilansu cieplnego byłoby jeszcze wiele do zrobienia i powiedzenia na temat izolacji. Może to być przedmiotem innego tematu.

Jeśli ktoś ma jakieś sugestie, jestem prenneur. Mimo że coraz bardziej interesuję się wszystkimi jego przedmiotami, czuję się bardziej w stanie napisać wiersz niż obliczyć moc obciążenia. Wiele rzeczy prawdopodobnie jeszcze nie przyszło mi do oczu.

Wreszcie, jeśli ktoś jest zainteresowany eksperymentami w moim małym laboratorium na świeżym powietrzu, jestem otwarty na ten pomysł.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 15995
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5189

Re: Rehabilitacja młyna hydraulicznego




przez Remundo » 20/06/18, 00:12

z ciekawości, jaka jest twoja wysokość zrzutu i przepływ?

musi zobaczyć, czy ponieść koszty, czy nie za dużo ...
0 x
Obraz
dellastrada
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 17/06/18, 00:08
x 2

Re: Rehabilitacja młyna hydraulicznego




przez dellastrada » 20/06/18, 00:37

dellastrada napisał:Jeśli chodzi o hydrometrię, w grudniu ubiegłego roku obliczyłem natężenie przepływu 90l / s i 3m50 wodospadu. To reprezentuje teoretyczną moc 3Kw. Turbina sprzężona z generatorem może teoretycznie dostarczać 2,6 kwh w sposób ciągły.


Nie jest ogromny, ale wystarcza na konsumpcję. Odsprzedaż i tak nie byłaby opłacalna.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Rehabilitacja młyna hydraulicznego




przez Sylvester spiritus » 23/06/18, 17:59

Witaj Dellastrada,

Za dwadzieścia lat temu żyłem w podobnej sytuacji, przekazuję kilka wskazówek, które mogą ci się przydać:

- aby w najlepszym wypadku oszacować potencjał wodny terenu, dawna DIREN (obecnie zgrupowana w DREAL) ma hydrograficzne stacje pomiarowe, które umożliwiają oszacowanie przepływu na zlew w zimie i podczas niskiej wody oraz zgłaszane w km2 zlewni.
Nawet jeśli stacja jest daleko w dół rzeki, inżynierowie serwisowi mogą podać trendy dotyczące danego potoku, wystarczy wtedy obliczyć obszar zlewni w górę rzeki przez mapę IGN do 1 / 25000, aby uzyskać pojęcie o przepływie prawdziwy strumień w ciągu roku.
Pozwala to również na zorientowanie się, jakie potencjalne niedogodności mogą wystąpić przed ...

- przy obliczaniu dostępnej mocy rzadko (wydajność turbiny i generatora) osiąga lub przekracza 80%.
wzór: P = natężenie przepływu (m3 / s) x wysokość (m) x 9,81 X 0,8O jest wersją optymistyczną (aby być bardziej realistyczną, należy ją zważyć od -5% do -10%)

- zagrożenia klimatyczne są coraz częstsze, dlatego należy zachować ostrożność:
- przepływ obserwowany w czasie T, jak ta wyjątkowo deszczowa zima, która nie odpowiada rzeczywistości 15 z ostatnich lat.
- stuletnie powodzie, które będą katastrofalne, jeśli się ich nie spodziewają (nie zatrzymuj się na 20-40 lat temu, jak niestety zaobserwowano dla nowych konstrukcji z powodu braku dostępnej przestrzeni)

- Aby zainstalować turbinę, kroki są ułatwione, jeśli młyn został założony przed rewolucją. Musi pojawić się na kartach Cassini 1829 i nie może mieć zmodyfikowanego obiegu wody (przeszukiwanie archiwów departamentalnych jest czasami bardzo pouczające)
Uważaj jednak na przepływ w strumieniu i swobodny przepływ ryb, które mogą wymagać budowy drogiej drabiny rybnej).
Kwasowość wody musi być również brana pod uwagę przy korozji turbiny i górnego defenchera (obowiązkowe przy opadaniu liści lub podczas powodzi, jeśli nie chce się ryzykować uszkodzenia turbiny przez resztki warzyw)
Należy również wziąć pod uwagę mróz w zimnej rzece: przyjaciel pracuje nad rzeką, której dno zaczyna zamarzać od -10 ° C na tydzień; powiedzieć, że prawie niemożliwe jest poleganie na ogrzewaniu hydroelektrycznym w tych warunkach.
I ostatnia rzecz: zainstalowanie turbiny w miejscu przeznaczonym na dom może być źródłem uciążliwości (wibracje, hałas, ...)

Wciąż byłoby wiele do powiedzenia, ale jeśli te parametry są już zintegrowane, to później nie będzie rozczarowania ...

Cordialement

Ps: Zamiast podgrzewania wody w szklarni, która spowoduje znaczące problemy z kondensacją i chorobami, może być lepsza instalacja studni Cevennes (lub studni kanadyjskiej, studni sprawdzonej), która odzyska kalorie odpowiednio zabrudzić i przewietrzyć szklarnię.
Wewnętrzny zbiornik wody zapewnia pewną bezwładność cieplną, ograniczając jednocześnie kondensację.
0 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu
dellastrada
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 17/06/18, 00:08
x 2

Re: Rehabilitacja młyna hydraulicznego




przez dellastrada » 24/06/18, 15:51

Dziękuję za te dobre wskazówki.

Szereg jego parametrów jest już zintegrowanych, są one w każdym przypadku brane pod uwagę, kiedy i kiedy jestem informowany.
Sylvestre spiritus napisał:- aby w najlepszym wypadku oszacować potencjał wodny terenu, dawna DIREN (obecnie zgrupowana w DREAL) ma hydrograficzne stacje pomiarowe, które umożliwiają oszacowanie przepływu na zlew w zimie i podczas niskiej wody oraz zgłaszane w km2 zlewni.
Nawet jeśli stacja jest daleko w dół rzeki, inżynierowie serwisowi mogą podać trendy dotyczące danego potoku, wystarczy wtedy obliczyć obszar zlewni w górę rzeki przez mapę IGN do 1 / 25000, aby uzyskać pojęcie o przepływie prawdziwy strumień w ciągu roku.
Pozwala to również na zorientowanie się, jakie potencjalne niedogodności mogą wystąpić przed ...


Zbliżę się do DREAL. Nie miałem pojęcia, jak obliczyć zarezerwowany przepływ.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Rehabilitacja młyna hydraulicznego




przez chatelot16 » 24/06/18, 20:13

przepływ i wysokość spadku daje moc: jest słaba, nie jest dużą turbiną, wolałaby raczej pompę wodną zamienioną w turbinę

co zrobić z elektrycznością w rab? nie jestem pewien, że często występuje rab ... konieczne jest zobaczenie powierzchni retetenue nad zaporą i możliwość zmiany poziomu ... często w tego rodzaju małym młynie można zatrzymać podlewaj przez cały dzień i w razie potrzeby zmieniaj znacznie więcej niż przeciętną moc

często tego rodzaju młyn nie mógł obracać kamienia młyńskiego przez cały dzień ... zatrzymywaliśmy się, gdy poziom spadł zbyt mocno

do wytwarzania energii elektrycznej niezbędny jest regulator, który otwiera lub zamyka dopływ wody zgodnie z zapotrzebowaniem na energię elektryczną
0 x
Avatar de l'utilisateur
Sylvester spiritus
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 85
Rejestracja: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: Rehabilitacja młyna hydraulicznego




przez Sylvester spiritus » 26/06/18, 21:46

chatelot16 napisał:przepływ i wysokość spadku daje moc: jest słaba, nie jest dużą turbiną, wolałaby raczej pompę wodną zamienioną w turbinę


Rzeczywiście, przy obserwowanym tempie 90 l / s w grudniu, nie oczekuj cudów przez resztę roku ...
Z małą turbiną bankową (zmodernizowaną do Ossbergera w celu dostosowania do sezonowych zmian przepływu); Moim zdaniem możesz mieć nadzieję, że wyjdziesz pomiędzy 1000 i 2000 w normalnym okresie i prawie nic podczas niskiej wody (z wyjątkiem surowego).
Jest to w zasięgu dobrego majsterkowicza lub lepszego, jest to projekt, który może zainteresować nauczyciela pasjonującego liceum technicznego dla praktycznych i edukacyjnych ... : Idea:
http://www.codeart.org/pdf/dossier/2005 ... -banki.pdf

Z poważaniem.

Ps: O pedagogice, radach i zachętach mojej świty i ludzi z przejścia, stworzyłem witrynę, na której można dzielić się małą wiedzą zdobytą przez lata oraz pasją, która prowadzi mnie do życia i pracy na brzegu wody.
Zawsze zostawiam czas fanom przejścia ...
https://acluzac.wixsite.com/lemoulindecluzac
(Filmy z wydrami i innymi entuzjastami dzikich ryb pochodzą głównie z fotopułapki zainstalowanej w basenie dywersyjnym w odległości mniejszej niż 50 m od młyna).
0 x
„Ignorant myśli, że wiedzą wszystko, uczony sądzi, że nic nie wie…” Lao Tseu
dellastrada
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 17/06/18, 00:08
x 2

Re: Rehabilitacja młyna hydraulicznego




przez dellastrada » 01/07/18, 20:42

Liczba rejestrów podatkowych wskazuje 70l / si wysokość rzeczy liczników 4, a także potęgę administracyjną 4m. Możliwe jest podniesienie progu, aby zwiększyć przepływ w okresach niskiej wody. Licząc 80% do 70% zdolności do przywrócenia mocy przez turbinę, miałem nadzieję uzyskać co najmniej 2,5 kw / h. Wszystko będzie zależeć od wyboru turbiny do dokładnego obliczenia krzywych przepływu. Wkrótce dowiem się więcej. Dziękuję za pouczającą odpowiedź, którą będę studiował. Wydaje mi się, że produkcja turbiny przewyższa moje obecne umiejętności w tej dziedzinie.
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 255