Ładowanie akumulatora przez turbiny wiatrowe

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Ładowanie akumulatora przez turbiny wiatrowe




przez Bricolo07 » 07/09/17, 22:39

Witam,

Już to stworzyłem forum tematy dotyczące budowy własnej turbiny wiatrowej, ale tam chcę pozostać bardziej teoretyczny / akademicki, mam wiele pytań, w szczególności dotyczących akumulatorów i przechowywania energii elektrycznej.

Mam turbinę wiatrową o średnicy 3 m zamontowaną na wysokości 7 m, 2 silniki elektryczne prądu stałego o mocy 100 w napędzane są raportem łańcuchowym x6. Oba silniki posiadają diodę przeciwzwrotną więc nie mogą być zasilane, na dole mam przetwornik DC / DC 24v-> 13.8V, podłączam do akumulatora ołowiowego żel

- Dlaczego akumulator powinien być ładowany jednocześnie? Wiał porywisty wiatr, więc na kilka sekund ładunek ucina, czy to problem?
- Przy lekkim wietrze napięcie wzrasta tylko do 13 V, ale ampery wchodzą do akumulatora, czy to go uszkadza?
- Dwa silniki, które wytwarzają prąd, są takie same, ale czy fakt, że są 2, utrudnia konwerter lub akumulator?
- Co się stanie, jeśli dwa identyczne akumulatory zostaną połączone równolegle, ale jedna z nich była używana częściej niż druga?

Dziękuję za odpowiedzi
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Ładowanie akumulatora przez turbinę wiatrową




przez izentrop » 07/09/17, 23:51

Witam,
Nie, nie trzeba ładować akumulatora ołowiowego za jednym razem.
Nie obsługuje głębokich wyładowań ani przeciążeń.
Dla przeciążeń
  • Nie przekraczaj 1/10 obecnej pojemności, aby zapewnić dobrą żywotność. W przypadku maksymalnej mocy 200 W należy dostarczyć akumulator 166 Ah (200/12 X 10) lub regulator.
  • Wyłącz ładowanie, gdy tylko akumulator osiągnie 13,8 V (w zależności od rodzaju akumulatora)
Aby uniknąć głębokiego rozładowania, należy na przykład obniżyć napięcie do 11,5 V.

Czy przetwornica DC / DC jest naprawdę przydatna? ponieważ mogą to być niepotrzebne straty. Jakie są cechy generatorów (nie silników)?
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Re: Ładowanie akumulatora przez turbinę wiatrową




przez Bricolo07 » 08/09/17, 20:47

Dziękujemy za twój powrót
Tak, myślę, że dc / dc jest użyteczny, ponieważ akceptuje wejście od 20 do 30 V i reguluje moc wyjściową przy 13.8 V, w instrukcji jest oznaczony, że może być odpowiedni do ładowania baterii. Nawet pełna bateria nie może przekroczyć 13.8 V i umieściłem przekaźnik 30 V, który kieruje moc wyjściową generatora do rezystora, aby zapobiec ściganiu się turbiny wiatrowej, gdy bateria jest pełna.
- Zwykle, gdy bateria jest pełna i utrzymujemy napięcie 13.8 V na zaciskach, wzmacniacze już nie wchodzą? czy się unosi?
- Obawiam się, że jeśli ładowanie zatrzyma się co 3 minuty i zacznie się ponownie po serii, czy nie przeszkadza w pracy akumulatora?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Ładowanie akumulatora przez turbinę wiatrową




przez chatelot16 » 09/09/17, 20:58

nie przeszkadza to okresowemu ładowaniu akumulatora, liczy się tylko suma ... pod warunkiem, że nie przekroczy ani maksymalnego prądu, ani maksymalnego napięcia

problem polega na tym, że ładowanie do 13.8 V tak naprawdę nie ładuje akumulatora do jego maksymalnej energii: w przypadku pojazdów elektrycznych preferujemy cykl ładowania, który idzie w górę do wyższego napięcia, dobrze określony czas na dobre ładowanie tło ... z całkowicie zmiennym ładowaniem w zależności od wiatru lub słońca nie wiemy, jak wykonać bardzo precyzyjny cykl ładowania, więc jesteśmy zadowoleni z tego ograniczenia do 13.8 V i nie wykorzystujemy całej pojemności akumulatora. ale nie przeciążamy go i zapewniamy długą żywotność

z pewnością musi istnieć inteligentna ładowarka zdolna do wzrostu napięcia nieco powyżej 13.8, gdy jest to przydatne ... ale pozwalam ci szukać ... Nie znam żadnych
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Ładowanie akumulatora przez turbinę wiatrową




przez izentrop » 10/09/17, 09:11

Jest to mały system, nie przekraczanie maksymalnego prądu jest łatwe.

Przy 200 W musi wynosić około C / 10 z akumulatora 166 Ah, więc nie ma potrzeby stosowania regulatora prądu, tylko system, który odcina połączenie z akumulatorem, biorąc pod uwagę próg końca ładowania i ewentualnie przełączanie na rezystorze hamowania.
Próg na końcu ładowania należy skutecznie dostosować w zależności od tego, czy pożądane jest maksymalne obciążenie, czy maksymalna żywotność.

Konwerter DC / DC nie jest również potrzebny, ponieważ nawet jeśli napięcie generatora osiągnie 30 V, gdy akumulator jest pusty, akumulator będzie absorbował cały prąd, a jego napięcie wzrośnie tylko zgodnie ze stanem naładowania.

Ten rodzaj obwodu to wszystko

Uhh! prawie brakuje cięcia użytkowania, aby uniknąć głębokiego rozładowania.
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Re: Ładowanie akumulatora przez turbinę wiatrową




przez Bricolo07 » 10/09/17, 09:40

Witam,
Bardzo, bardzo dobra uwaga z izentrop, w moich testach stwierdziłem, że jeśli obciążymy (żarówką lub silnikiem) moc wyjściową wiatru, pochłonie ona całą intensywność bez ograniczeń, a napięcie nie wzrośnie. Z drugiej strony, jeśli umieścimy tam (pojemnościowy) akumulator, będzie inaczej, przed 11v turbina wiatrowa będzie wybiegać, ponieważ nie będzie pobierana żadna moc (idealnie, to pozwoli jej nabrać rozpędu). Będzie nadal absorbował podczas regulacji napięcia, które będzie stopniowo rosnąć, z drugiej strony obawa, że ​​stało się to przy 14 v, bateria jest prawie pełna i mniej amperów powraca, więc napięcie może wzrosnąć nagle, jest to w tym momencie, że DC / DC (lub inny regulator) jest niezbędny.
Czy nie zużywa więcej cyklu ładowania?

Przeformułowuję moje pytanie o przerywane ładowanie, czy ładowanie zmiennym napięciem nieprzekraczającym 13.8 V stanowi problem?
Wszystkie systemy, które znam (ładowarka, alternator ....) utrzymują napięcie na poziomie 13.8 V, nie więcej nie mniej.

Czy mówisz mi, że ładowanie przy 13.8 V ogranicza pojemność, ale utrzymuje życie?
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Re: Ładowanie akumulatora przez turbinę wiatrową




przez Bricolo07 » 10/09/17, 09:43

W zakresie DC / DC mogłem umieścić rozdzielacz z innym pustym akumulatorem, ładujemy pierwszy, a gdy jest pełny, ładujemy drugi, aby zapobiec wyścigowi turbiny wiatrowej.
Ponieważ nie ma rozładowanej baterii, napięcie samo się reguluje.
Czy DC / DC ogranicza wydajność?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Ładowanie akumulatora przez turbinę wiatrową




przez chatelot16 » 10/09/17, 11:17

wszystko zależy od rodzaju regulatora o napięciu 13.8 V.

myślimy o standardowym regulatorze, który zmniejsza prąd nieprzekraczający 13.8 V i pozwala na wzrost napięcia w turbinie wiatrowej

istnieją również równoległe regulatory: po osiągnięciu napięcia 13.8 V nie zmniejsza prądu w turbinie wiatrowej: wręcz przeciwnie, gdzieś marnuje prąd i pozostawia mniej na baterii ... dopóki nie zmarnujesz wszystkiego gdy bateria nie chce już więcej prądu

ta zasada równoległego regulatora jest bardzo dobra dla turbin wiatrowych, ponieważ nie pozwala się ponieść emocjom!

ta zasada regulatora nie jest często stosowana, ponieważ powoduje marnotrawstwo energii ... ale dla turbiny wiatrowej niedogodność staje się zaletą

kolejna zaleta regulatora równoległego: nie ma elementu regulacyjnego połączonego szeregowo z prądem ładowania: brak strat energii z powodu spadku napięcia, gdy akumulator wymaga naładowania ... istnieje strata tylko przy pełnym naładowaniu baterii

obwód, który marnuje prąd, nie powinien znajdować się bezpośrednio równolegle na akumulatorze, ponieważ mógłby rozładować akumulator, nawet gdyby turbina wiatrowa nie wytwarzała prądu: moglibyśmy pomyśleć o diodzie zwrotnej, ale to wykonuje lewę szeregową i dodatkową stratę, podczas gdy turbina wiatrowa zawiera już prostownik, który pełni funkcję przeciw powrotną

rozwiązanie: włóż 2 prostownik: jeden do akumulatora, a drugi do regulatora: w ten sposób regulator może marnować prąd turbiny wiatrowej i nigdy nie rozładowywać akumulatora

kolejna interesująca wskazówka dotycząca dużej mocy: dostarczanie niszczycielowi alternatywy: tyrystory lub triaki są tańsze niż tranzystory
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

Re: Ładowanie akumulatora przez turbinę wiatrową




przez Bricolo07 » 10/09/17, 12:23

Dziękuję za te wskazówki, ale co sądzisz o moim ostatnim pomyśle?
Opcjonalny DC / DC, aby zobaczyć i umieścić łącznik separatora na zacisku akumulatora 1, gdy jest pełny, przełącza się na akumulator 2.
Marnotrawstwo, o którym mówiłeś, zostanie wykorzystane do naładowania kolejnej baterii, z drugiej strony, aby zachować ostrożność, gdy ta będzie pełna, pojawi się problem.

Używam 6-cylindrowego akumulatora żelowego i nie strzelałbym nim z niestabilnym ładowaniem, na razie jestem tylko w fazie testowej i zobaczyłem, że wskazane jest prawidłowe ładowanie za pomocą prawdziwej ładowarki wszystkie 10 ładunków wiatru, aby dać mu odrobinę swoich umiejętności
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Ładowanie akumulatora przez turbinę wiatrową




przez izentrop » 10/09/17, 22:52

Ten model zawiera hamulec, jest lepszy niż majsterkowanie i włożenie drugiej baterii w // http://wellsee.cc/goods-220-WELLSEE+win ... 5+15A.html

Osobiście zrobiłbym całą automatyzację z arduino i 2 mosfetami zasilającymi: jeden do przełączania akumulatora, drugi do rezystancji hamulca.

na inną okazję dobrze się bawiłem, robiąc prezentację, aby zamówić zawór wodny do ładowania akumulatora za pomocą pico-turbiny
https://www.youtube.com/watch?v=k7D69VpXGi8
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 253