Kandydaci na prezydenta twarzą w WWF

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
kava81
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 16/02/17, 11:23
x 1

Kandydaci na prezydenta twarzą w WWF




przez kava81 » 16/02/17, 11:33

Witam,
Oglądałem wywiad Macrona z dyrektorem WWF.
Oto co zapamiętałem:

4 cele transformacji ekologicznej

 Wychodzenie z paliw kopalnych:
• Zamknięcie w ciągu 5 lat elektrowni węglowych w porozumieniu z operatorami w celu zapewnienia ponownego przekształcenia obiektów.
• Brak nowego przydziału pozwoleń na poszukiwania węglowodorów.
• Zakaz wszelkich eksperymentów, nawet publicznych, w zakresie poszukiwania gazu łupkowego.
• Wzrost ceny węgla, który musi uwzględniać szkody wyrządzane środowisku.

 W stronę ekologii życia codziennego.
• Dostosowanie opodatkowania oleju napędowego do benzyny w okresie pięciu lat.
• Zaostrzyć normy zanieczyszczeń dla nowych pojazdów. Cel długoterminowy: w 2040 r. nie będzie już sprzedawanych pojazdów termicznych.
• Pomóż w dywersyfikacji ich produkcji (pojazdy elektryczne, hybrydowe, wodorowe).
• Popraw jakość powietrza w 1000 szkół najbardziej narażonych na zanieczyszczenia poprzez filtry umieszczone w systemach wentylacyjnych, oczyszczacze powietrza i szkolenia personelu.
• Do 2022 roku wszystkie zbiorowe cateringi – stołówki szkolne i restauracje firmowe – będą musiały oferować co najmniej 50% produktów organicznych, ekologicznych lub lokalnych.
• Remont wszystkich „sita energetyczne” (czyli zbyt słabo izolowana obudowa, która przepuszcza zimno zimą i ciepło latem): od 2022 r. remont połowy. Zmniejszy to emisję gazów cieplarnianych.
• Zmniejszenie o połowę ilości odpadów z gospodarstw domowych kierowanych na składowiska do 2025 r.: Stopniowe podwyższanie ogólnego podatku od działań zanieczyszczających („spalanie” i „zakopywanie”) w celu modernizacji centrów sortowania i umożliwienia „100% recyklingu tworzyw sztucznych na całym terytorium”.
• Wdrożenie obowiązku umieszczania przez producentów na opakowaniach bardzo prostych informacji ułatwiających sortowanie.

Przyspiesz przejście na bardziej zrównoważony miks.
• Osiągnąć cele określone w ustawie o transformacji energetycznej w zakresie wykorzystania energii odnawialnych.
• Redukcja do 50% udziału energii jądrowej do 2025 roku.

 Wspieraj transformację ekologiczną
Towarzysz Francuzom:
• Przyspieszenie wdrażania pojazdów elektrycznych poprzez utrzymanie bonus-malus przy zakupie i przyspieszenie wdrażania stacji ładowania.
• Utworzenie premii w wysokości 1000 euro, aby umożliwić wszystkim osobom, których pojazdy zostały wyprodukowane przed 2001 rokiem, zakup bardziej ekologicznych samochodów, nowych i używanych.

Wspieraj skromnych ludzi.
• Sektor bankowy nie udziela niezbędnych kredytów najskromniejszym, którzy nie mają ani środków na dobre ogrzanie, ani na to, żeby to zaradzić. To problem ekologiczny, społeczny i zdrowotny! Pozwól każdemu móc wykonać niezbędną pracę, zwłaszcza tym, którzy obecnie nie mają środków na inwestycje. Zamień ulgę podatkową na transformację energetyczną (CITE) w natychmiast zauważalną premię.

Wspieranie rolników:
• Zaproponować nowy pakt pomiędzy Francuzami a rolnikami. Płacić rolnikom za świadczone przez nich usługi środowiskowe (dodatkowe 200 milionów euro rocznie). Celem jest oddzielenie produkcji rolnej od zużycia pestycydów.
• Uruchomienie planu transformacji rolnictwa (PTA) o wartości ponad 5 miliardów euro w latach 2017–2022 w celu modernizacji gospodarstw i zajęcia się czasami dużymi inwestycjami, które będą musiały poczynić, aby zmienić orientację. W latach 2015–2016 uruchomiono 1,5 miliarda dolarów pomocy doraźnej: lepiej inwestować niż naprawiać.

Wspieranie terytoriów:
• Zmniejszenie śladu środowiskowego: produkcja lokalnych energii odnawialnych, renowacja energetyczna budynków, nowe formy mobilności, rozwój rolnictwa organicznego i zwarć, ochrona różnorodności biologicznej, recykling itp. Przykład: położenie kresu sztucznej gleby.
• Zorganizuj dużą światową konferencję na temat różnorodności biologicznej we Francji. Odbędzie się ono za granicą.
Uważam, że jest ciekawy i raczej kompletny.
Co myślisz? A który kandydat Twoim zdaniem radzi sobie dobrze z punktu widzenia ochrony środowiska?
1 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Kandydaci na prezydenta kontra WWF




przez chatelot16 » 16/02/17, 11:56

zbiór dobrych intencji, aby zakazać złych rozwiązań, ale kto zbuduje dobre rozwiązania?

Jaki jest sens zakazywania złych obecnych rozwiązań, jeśli na rynku nie ma nic lepszego?

trochę umiejętności by się przydało

Obecnie modne jest uderzanie w diesle tak, jakby tylko one wytwarzały drobne cząstki... niestety nie wykonuje się żadnych pomiarów na pojazdach w rzeczywistej eksploatacji, kalkulujemy jedynie na podstawie pomiarów wykonanych w laboratorium na nowych pojazdach zmodyfikowanych w celu spełnienia norm

kiedy zbudujemy urządzenie pomiarowe, które będzie można zamontować na dowolnym pojeździe będącym w eksploatacji, będziemy mieli niespodzianki... ryzykujemy, że zdamy sobie sprawę, że nowe modele po kilku latach nie są lepsze od starych, a niektóre stare modele pozostają całkiem niezłe Dobry

wymiana samochodów termicznych na elektryczne nie jest rozwiązaniem, gdyż jest poza zasięgiem finansowym większości użytkowników.

rozwój transportu publicznego byłby być może bardziej przydatny, ale czy widziałeś ceny pociągów: są skandalicznie drogie... w czym problem? być może TGV, który jedzie niepotrzebnie za szybko i spowodował utratę ekonomicznej jakości pociągu

i transport pociągiem, który powinien unikać samochodów ciężarowych... całkowicie nieudane, transport pociągiem zbyt drogi, zbyt zawodny... wagony giną

aby rządzić potrzebne są kompetencje... obecny system polityczny, który sprawia, że ​​wybory przebiegają jak konkurs piękności, daleki jest od wybierania tych najbardziej kompetentnych
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79114
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Re: Kandydaci na prezydenta kontra WWF




przez Christophe » 16/02/17, 12:50

kava81 napisała:Oglądałem wywiad Macrona z dyrektorem WWF.


Czy masz link? DZIĘKI 8)

Widziałem mini wywiad (główna gazeta) z Macronem na końcu wywiadu z WWF, który mówił o Pandzie… i który prawie powiedział słowo „ekonomia” na końcu :)
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Kandydaci na prezydenta kontra WWF




przez Piotr » 16/02/17, 16:02

Macron, LOL!
chatelot16 napisał:aby rządzić potrzebne są kompetencje... obecny system polityczny, który sprawia, że ​​wybory przebiegają jak konkurs piękności, daleki jest od wybierania tych najbardziej kompetentnych

Słuchałam jednego z jej przemówień i odniosłam takie wrażenie, bardzo puste przemówienie Miss.
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Kandydaci na prezydenta kontra WWF




przez Piotr » 16/02/17, 19:06

Oto wideo wywiadu z WWF:

https://www.youtube.com/watch?v=1SYjkfmu4SU

Właśnie tego słuchałem (zapewniam, robiąc w tym samym czasie coś innego :) )
To wciąż czysty Macron, żadnych stałych stanowisk, za każdym razem dba o siebie, w skrócie stary, dobry efekt Barnuma*, żeby zadowolić jak najwięcej osób.

* https://fr.wikipedia.org/wiki/Effet_Barnum
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 210