Agregaty prądotwórcze dwupaliwowe?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Julio Rivo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 22/08/16, 08:51

Agregaty prądotwórcze dwupaliwowe?




przez Julio Rivo » 24/08/16, 07:39

Czy można zmodyfikować generator zasilany olejem napędowym w generator o nazwie „Dual-fuel” (który działa zarówno na paliwie, jak i na gazie)?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Odp: Generatory




przez chatelot16 » 24/08/16, 08:50

Jest to zdecydowanie możliwe, skoro istnieje.

ale w jakim stanie? projekt profesjonalny czy DIY?

jaka moc?

w przypadku małej mocy uważam, że bardziej praktyczne jest wzięcie prawdziwego silnika benzynowego niż modyfikowanie diesla... dwupaliwowy diesel jest interesujący w przypadku dużej mocy, gdzie trudno jest znaleźć silniki benzynowe
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Generatory dwupaliwowe?




przez Did67 » 25/08/16, 18:09

Z tego co wiem, nie jest to takie proste.

Odwiedziłem fabrykę Schnell, niemieckiego specjalisty w zakresie jednostek kogeneracyjnych dwupaliwowych. Pracują w oparciu o silniki Scania lub Mitsubishi, ale które są po gruntownym remoncie. Widziałem silniki całkowicie rozebrane... W szczególności wtryskiwacze zostały zastąpione mikrowtryskiwaczami, które muszą być chłodzone poprzez modyfikację głowicy cylindrów... To był jeden z ich największych problemów... Uważam, że głowice Cylinder i wałki rozrządu są również modyfikowane, aby dostosować się do wolniejszego zapłonu gazu...

Dobra, to trochę wspomnień. Nam też nie dane było poznać wszystkich tajemnic...

Więc to skomplikowane!
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 330