Potrzebujesz pomocy modułów Peltiera

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
johan07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 19/03/16, 12:59

Potrzebujesz pomocy modułów Peltiera




przez johan07 » 19/03/16, 13:39

Bonjour à tous, 8)

Po pierwsze, bardzo dobrze wiem, że temat ten był wielokrotnie omawiany forums Francji, aby dojść do wniosku, że nie było warto.

Rozpoczynam ten temat, ponieważ potrzebuję pomocy po kilku doświadczeniach.

Mój podstawowy problem: właśnie kupiłem dom. Niestety ten nie jest słoneczny przez 3 miesiące w roku.
Co oznacza, że ​​panele fotowoltaiczne będą mi służyć tylko przez 9 miesięcy w roku.
Szukając autonomii energetycznej, muszę znaleźć rozwiązanie do ładowania akumulatorów zimą (od połowy listopada do połowy lutego).

Na dzień dzisiejszy wykonałem prototypowy generator Peltiera lub Seebeck zawierający 4 moduły TEC-12706. Są to bardzo popularne moduły, które kupiłem ze znanego serwisu aukcyjnego.

Rezultaty są takie, że udało mi się wytworzyć 6 woltów, umieszczając ten prototyp na moim piecu opalanym drewnem. Ale to było maksymalne napięcie, jakie mogłem wytworzyć. Raczej powiedz, że dostaję 3 wolty z 4 modułami, ponieważ wytwarzając 6 woltów moduł do grillowania, ponieważ piec (drewno, które określam) był zbyt gorący.
Aby wytworzyć 3 wolty, piec miał około 100 stopni.
Później stworzę kolejny prototyp 16 modułów, który powinien wytwarzać 12 woltów.

Natężenie generowane przez mój prototyp i śmieszne: 50 mA dla 4 modułów połączonych szeregowo wytwarzających 3 wolty.
Wykonałem kolejny pomiar przy 5 woltach, a natężenie wynosi 70 mA.

I tu potrzebuję pomocy.

Aby dodać intensywność modułów, musiałbym zamontować je równolegle. Niestety zmniejszyłoby to napięcie.

Wiedząc, że wydajność wynosi 1%, jak mogę obliczyć teoretyczną intensywność modułu?
Czy wystarczy podzielić moc podaną przez producenta w watach przez 12 lub 24 wolty, aby znaleźć tę teoretyczną intensywność?
Następnie po prostu odnieś te wyniki do pomiarów, które wykonałem na moim prototypie.

Myślę, że muszę kupić moduły o wyższej wydajności, aby były wydajne.

Czy zakup modułów 24 V wytworzy większe napięcie?

Jestem uparta i moje bzdury zmuszają mnie do kontynuowania tych doświadczeń, które według większości forums są skazani na porażkę.
Nie jestem ekspertem w dziedzinie elektryczności, więc nie wahaj się redagować swoich odpowiedzi, jakbyś odpowiadał dziecku! (znasz przykład cieku wodnego, aby wyjaśnić intensywność i napięcie).

Tutaj z niecierpliwością czekam na twoją odpowiedź.

Z góry dziękuję. :)

FYI: Istnieje system podobny do tego, co chciałbym stworzyć. Skontaktowałem się z nimi przez e-mail, ale nie otrzymałem odpowiedzi: http://thermoelectrics.de/de/product/mo ... d73d5&ref=
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: Potrzebujesz pomocy dla modułów Peltiera




przez Dirk Pitt » 19/03/16, 19:43

problemem nie jest historia porażki czy nie, to tylko fizyka.
zawsze musisz wykonać duże obliczenia tabeli kadzi, zanim w coś wpadniesz.
dlatego: wydajność komercyjnego peltiera w trybie morskim (produkcja energii elektrycznej) wynosi co najwyżej 2%
dlatego dla wyprodukowanego 100 W potrzeba około strumienia ciepła 5000 W. pracując dobrze na wymiennikach ciepła w kotle o mocy 15 kW, być może odzyskamy 100 W
istnieje przenośna ładowarka dla pieszych, którzy chodzą na kuchence kempingowej lub około 4 W na kuchence, która wytwarza około 3000 W. jesteśmy w tych samych proporcjach.
więc jeśli chodzi o niezależność energetyczną, myślę, że jest to trochę sprawiedliwe.
2 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Potrzebujesz pomocy dla modułów Peltiera




przez Piotr » 19/03/16, 19:53

Zrobiłem podobny zespół (4 moduły TEC-12706 w szeregu), którego używam do obracania wentylatora nad moim piecem na drewno, wykonałem również kilka pomiarów, które opublikowałem tutaj:
zużywają mniej samochodów / Stirling-rakieta-piec-generator-t14484-30.html
1 x
Valou.saez
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 27/11/15, 20:48
x 1

Re: Potrzebujesz pomocy dla modułów Peltiera




przez Valou.saez » 20/03/16, 00:23

Witam wszystkich. Jestem w dużej mierze początkującym ekonologiem, jednak już dużo pracowałem z peltierami i mogę doradzić, aby zintegrować te moduły jako pośredników, a nie jako ostateczność.
Pozwól, że wyjaśnię: jeśli masz źródło ciepła i używasz go do podgrzewania wody, umieść moduły między nimi, chłodzenie cieczą jest górne, aby uzyskać jak najwięcej z każdego modułu, a to pozwala ” transport ciepła zamiast chłodzenia powietrzem, które wymaga bliskiej odległości.
Dzięki temu pobieram około 2 W na moduł i są one takie same: 12706 (2 € w serwisie eBay)
Dzięki tylko 1 modułowi mogę już naładować telefon (5 V)
Ale nie wyobrażaj sobie wytwarzania energii elektrycznej, pomyśl o jej oszczędzaniu ...
Obecnie używam samowystarczalnego palnika olejowego dzięki tym małym modułom o mocy nawet XNUMX W dla małych potrzeb.
Pomimo wszystkich kłopotów, które czytam na skórach, uważam je za niezwykłe ze względu na swoją prostotę, brak ruchomych części, a jeśli nie przekroczysz 200 ° i nie zszokujesz ich długowieczność, to teoretycznie nieograniczony ... Dlaczego więc nie przejść?
Kluczem jest kompilacja małych środków w połączeniu z oszczędnościami z niepotrzebnych wydatków! Wreszcie ... To tylko mnie angażuje :)
1 x
johan07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 19/03/16, 12:59

Re: Potrzebujesz pomocy dla modułów Peltiera




przez johan07 » 20/03/16, 15:24

Witam,

Dziękuję wszystkim trzem za odpowiedź.

@Dirk Pitt, słyszę, co mi mówisz. Kiedy jednak mówiłem o autonomii energetycznej, nie miałem na myśli za wszelką cenę z tymi modułami Peltiera.
Ale z drugiej strony, jeśli pozwolą mi zasilić oświetlenie, będzie już dobrze. Potem, kiedy udało mi się stworzyć godny imienia generator, nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić kilka na moim piecu na drewno. Ponieważ istnieje wiele gorących powierzchni (góra, boki, tył i przód).

@Petrus i Valou.Saez, Twoje montaże wyglądają dość wydajnie w porównaniu do moich. Trzeba powiedzieć, że zrobiłem to z wyzdrowieniem.
Czy byłbyś tak miły, aby opisać mi swoją konfigurację w celu uzyskania wyników podobnych do twojego?

Gdyby nie pytania mojego pierwszego posta, byłby ktoś, kto mógłby poprowadzić mnie do wyboru innych modułów, aby zwiększyć produktywność.

Do Twojej wiadomości, będąc małżeństwem bez dzieci, zużywamy 55 € energii elektrycznej na kwartał. Jeśli odejmę subskrypcję, zużycie wynosi 2400 Wh / dzień. Wiem bardzo dobrze, że to zużycie jest bardzo niskie i dlatego uważam, że moduły Peltiera pozwalają mi produkować część potrzebnej nam energii.

Jeszcze raz dziękuję.
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Potrzebujesz pomocy dla modułów Peltiera




przez Piotr » 21/03/16, 00:38

Jeśli masz zdjęcie swojego montażu, mógłbym powiedzieć, co może go poprawić.
W przeciwnym razie, ogólnie rzecz biorąc, musisz zoptymalizować przepływ ciepła przez moduły tak bardzo, jak to możliwe, więc umieść pastę termiczną, zapewnij duży rozpraszacz lub lepszy, zgodnie z zaleceniami Valou. Użyj wody do schłodzenia zimnej części ,
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79288
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11024

Re: Potrzebujesz pomocy dla modułów Peltiera




przez Christophe » 21/03/16, 10:19

Dirk Pitt napisał:wydajność komercyjnego peltiera w trybie morskim (produkcja energii elektrycznej) wynosi co najwyżej 2%
dlatego dla wyprodukowanego 100 W potrzeba około strumienia ciepła 5000 W. pracując dobrze na wymiennikach ciepła w kotle o mocy 15 kW, być może odzyskamy 100 W


Nie więcej niż 2%? Myślałem, że wydajność modułu peltiera była lepsza, około 10% ... muszę pomylić ze sprawnością w trybie "zimnym"?

Pomysł wspomniany tutaj przez Camel1: Elektryczno-elektronika-informatyka / efekt Peltier Seebeck-en-generator-t2630-60.html # p39950 które powtórzyłem tutaj: słonecznej fotowoltaiczne / słonecznego termoelektryczna piasty i efekt-Peltier t14596.html dlatego nie jest naprawdę interesujący ...
0 x
johan07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 19/03/16, 12:59

Re: Potrzebujesz pomocy dla modułów Peltiera




przez johan07 » 25/03/16, 10:36

Witam,

Słuchaj, znalazłem ceny generatora dla mojego pierwszego postu. Spodziewałem się znacznie więcej. http://www.tegmart.com/wood-stove/
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13689
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1515
Kontakt :

Re: Potrzebujesz pomocy dla modułów Peltiera




przez izentrop » 25/03/16, 10:55

johan07 napisał:Witam,

Słuchaj, znalazłem ceny generatora dla mojego pierwszego postu. Spodziewałem się znacznie więcej. http://www.tegmart.com/wood-stove/
Przy tej cenie lepiej inwestować w energię słoneczną, przynajmniej nie marnujemy entropia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Potrzebujesz pomocy dla modułów Peltiera




przez Gaston » 25/03/16, 10:58

johan07 napisał:Spodziewałem się znacznie więcej. http://www.tegmart.com/wood-stove/
750 USD za generator o mocy 100 W.
Działając 24 godziny na dobę przez rok, wyprodukuje 24 kWh ... lub około 876 € energii elektrycznej.

Dlatego trwa ponad 6 lat nieprzerwanej pracy, aby była opłacalna nie wliczając kosztu paliwa (i musi być podgrzany do 270 ° C, aby wytworzył 100 W), ani wody chłodzącej (woda musi spaść poniżej 30 ° C) ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 148