Zezwolenie na maszt do pomiaru wiatru?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Zezwolenie na maszt do pomiaru wiatru?




przez chatelot16 » 09/02/16, 17:37

cześć

Czy potrzebuję pozwolenia na montaż masztu do pomiaru wiatru?

ma wysokość znacznie większą niż 12m, ponieważ przy 12m jest bezużyteczna: celem masztu jest precyzyjny pomiar na różnej wysokości, aby wybrać właściwy: maszt musi więc być jak najwyższy

dziękuję tym, którzy znają zasady
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: maszt do pomiaru wiatru




przez Gaston » 09/02/16, 17:59

Artykuł 98 ustawy o urbanistyce i mieszkalnictwie nr 2003-590 z dnia 2 lipca 2003 r. Wyjaśnił reżim prawny mający zastosowanie do turbin wiatrowych:

Nie wymaga się pozwolenia na budowę ani deklaracji wykonania:
  • turbiny wiatrowe o wysokości mniejszej niż 12 metrów (art. 98 ustawy 2003-590 z 2 lipca 2003 r. i art. R. 421-1 kodeksu urbanistycznego);
  • maszty pomiarowe o wysokości do 12 metrów (art. R. 421-1 kodeksu urbanistycznego).
Podlegają prostej deklaracji pracy:
  • maszty pomiarowe o wysokości większej niż 12 metrów (art. R. 422-2 kodeksu urbanistycznego).
Podlegają pozwoleniu na budowę:
  • turbiny wiatrowe o wysokości większej lub równej 12 metrów (art. L. 421-1-1 kodeksu urbanistycznego wprowadzonego art. 98 prawa urbanistycznego i siedliskowego).
Aby określić te progi, należy wziąć pod uwagę wysokość konstrukcji składającej się z masztu i gondoli, z wyłączeniem rozmiaru łopatek (art. L. 421-1-1 kodu 'planowanie miasta).

Źródło: okólnik z dnia 10 września 2003 r. Dotyczący promocji lądowej energii wiatrowej
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Zezwolenie na maszt do pomiaru wiatru?




przez Christophe » 09/02/16, 19:11

Dzięki Gaston za szczegółową odpowiedź!

Uh 12 m, to bezużyteczne ??? Ach dobrze? ... To zależy gdzie !! 12 m na wysokim punkcie lub na morzu już jest dobre do budowy małych turbin wiatrowych!

Dzisiaj minąłem przed piosenką turbin wiatrowych, które wiały z prędkością 50 km / hi 80 km / h w porywach ... musiały być niedaleko ich maksymalnej mocy, koniec łopatek miał chyba ponad 100 km / h może wynosić 150 ... trudno oszacować ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Zezwolenie na maszt do pomiaru wiatru?




przez chatelot16 » 09/02/16, 19:18

dziękuję za dokładną odpowiedź

poniżej 12 m robimy, co chcemy i to mnie nie interesuje, ponieważ moje drzewa są wyższe i nie będę ścinał swoich drzew, aby dać wiatr turbinie wiatrowej!

do maty pomiarowej: deklaracja pracy! w porządku, to tylko oświadczenie! nie prośba o autoryzację ... więc jest więcej do zadeklarowania
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Zezwolenie na maszt do pomiaru wiatru?




przez Christophe » 09/02/16, 19:20

Chcesz zająć się przemysłową energetyką wiatrową?

Powiązanie z obecną burzą?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Zezwolenie na maszt do pomiaru wiatru?




przez chatelot16 » 09/02/16, 19:34

Christophe napisał:Dzięki Gaston za szczegółową odpowiedź!

Uh 12 m, to bezużyteczne ??? Ach dobrze? ... To zależy gdzie !! 12 m na wysokim punkcie lub na morzu już jest dobre do budowy małych turbin wiatrowych!

Dzisiaj minąłem przed piosenką turbin wiatrowych, które wiały z prędkością 50 km / hi 80 km / h w porywach ... musiały być niedaleko ich maksymalnej mocy, koniec łopatek miał chyba ponad 100 km / h może wynosić 150 ... trudno oszacować ...


to jest pułapka siły wiatru!

12m nad bardzo płaską pustynią jest idealne, ale powyżej 20m górki jesteśmy w turbulencji spowodowanej przez wzgórze i mamy burzliwy wiatr na nic, po prostu dobry do zepsucia sprzętu

mój dom stoi wysoko, ale z dużymi budynkami gospodarczymi i dużymi drzewami ... ciesz się drzewami, ponieważ chronią one moje budynki przed wiatrem! a moje drzewa produkują drewno, które gwarantuje ekologiczną opłacalność!

Chcę zrobić maszt pomiarowy, aby zobaczyć, jak wysoko sprawna byłaby turbina wiatrowa

maszt pomiarowy o długości 20 lub 30 m będzie wystarczająco mocny, aby utrzymać małą eksperymentalną turbinę wiatrową, która będzie produkować to, czego chcę, i niech sąsiedzi zobaczą, że nie hałasuje

a później maszt pomiarowy stanie się ostateczny

chyba że jest to zbyt nieefektywne i rozbiorę je na części
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Re: Zezwolenie na maszt do pomiaru wiatru?




przez Grelinette » 09/02/16, 19:37

.. a jeśli chcesz obejść się bez deklaracji, oto rozwiązanie:
http://www.koreus.com/video/eolienne-ballon-helium.html

Co więcej, prosty duży balon napełniony helem, który podtrzymuje turbinę wiatrową o pionowej osi, nie może być tak skomplikowany w realizacji? ... a może nawet bardziej ekonomiczny i łatwiejszy niż gigantyczny maszt!
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Zezwolenie na maszt do pomiaru wiatru?




przez chatelot16 » 09/02/16, 20:02

no tak, wiatr przywodzi mi na myśl turbiny wiatrowe, ale bez złudzeń! turbina wiatrowa musi być opłacalna przy średnich wiatrach ... wyjątkowe wiatry sztormowe nie są opłacalne, ponieważ są wyjątkowe, wystarczy je wspierać bez zerwania
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Zezwolenie na maszt do pomiaru wiatru?




przez chatelot16 » 09/02/16, 20:10

czy znasz cenę helu? i porowatość kopert sterowców, która jest finansową dziurą?

Pracowałem na lotnisku w Angoulême wokół sterowca ... więc wiem, że nie ma nadziei na dochodową turbinę wiatrową

z drugiej strony specjalna paralotnia mogłaby służyć jako turbina wiatrowa na dużej wysokości, ale to kolejny temat, który przedstawię, gdy trochę się rozwinie, ponieważ są paralotnie o ekonologii
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Zezwolenie na maszt do pomiaru wiatru?




przez Christophe » 09/02/16, 20:17

chatelot16 napisał:12m nad bardzo płaską pustynią jest idealne, ale powyżej 20m górki jesteśmy w turbulencji spowodowanej przez wzgórze i mamy burzliwy wiatr na nic, po prostu dobry do zepsucia sprzętu


Niezbyt się zgadzam ... ponieważ jako pilot paralotni mogę powiedzieć, że stok, który jest dobrze nasłoneczniony, stworzy windę, którą można by wykorzystać, nazywa się to bryza doliny (a wieczorem rewersy: bryza zboczowa).

W Chamonix od strony Brevent latem (od strony południowej) jest okropnie! Stała 20 km / h (oprócz wiatru pogodowego)

Później 50-metrowa skocznia nie wystarczy (choć latem nadal pomoże), aby stworzyć wystarczający potencjał AMHA!

Po efekt wiru, a raczej akcelerator wiatru (naturalna ulga !!) może znacznie poprawić sytuację! Dobrym przykładem jest odsłonięta przełęcz znajdująca się między 2 dużymi skałami!

Zwykłe dekoracje paralotniowe, to znaczy koniecznie "ogolone" z całej roślinności w przeciwieństwie do reszty grzbietu, są trochę przyspieszaczem wiatru ...

Przypomina mi o górach słonecznych, o których tutaj rozmawialiśmy: słoneczna fotowoltaiczna / wieże aerogeneratrices-a-fact-wir-synteza-t3801.html
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 346