kwestionując wiatr

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
xxx74
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 23/10/15, 10:12
x 1

kwestionując wiatr




przez xxx74 » 08/02/16, 07:33

Witam,

Mieszkając na równinie na wysokości około 1000 m, gdzie wiatry są regularnie silne, a nawet gwałtowne, zastanawiam się nad instalacją turbiny wiatrowej. Aby dać wyobrażenie, musiałem wyrzucić klasyczną czaszę sprzedawaną z zestawami kanałowymi lub inną, którą zostawił mi poprzedni właściciel, ponieważ nie mogła utrzymać ustawień z powodu wiatru, więc założyłem fuba, podwójne ramię , którego jakość nie ma nic do rzeczy, ø80, i nawet przy tej jednej, bardzo mocno dokręconej śrubie regulacyjnej, czasami się psuje.

Nic mi na ten temat nie wiadomo, możesz podać jakieś informacje?

Już w sprawie zanieczyszczenia hałasem? Jaka to kolejność? Domy mam ok 20m na ​​prawo i na lewo...

Czy jest to opłacalne? Możliwość odsprzedaży do EDF?

Koszt czegoś ciekawego?

Linki?

Przechowywanie, jeśli musi przejść przez baterie, które mnie nie interesują, czy jest jakieś inne rozwiązanie?

Samodzielna konstrukcja, możliwa? Nawet jeśli jest przeznaczony do odsprzedaży firmie EDF?

Z góry dziękuję za informacje.

Z poważaniem.
0 x
woda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 25/10/11, 19:23

Re: Pytanie o energetykę wiatrową




przez woda » 08/02/16, 09:01

Witam,
Mam te same pytania, chociaż warunki są chyba mniej ostre, wysokość 250m, bezchmurnie dla przeważających wiatrów i ±50m od najbliższych sąsiadów.
koszt, rentowność, uciążliwości, regulacje itp.?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Cordialement
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264

Re: Pytanie o energetykę wiatrową




przez chatelot16 » 08/02/16, 12:02

małe turbiny wiatrowe, które widzimy na rynku, mają stały skok: dlatego nie są w stanie prawidłowo przystosować się do silnych wiatrów

stały skok jest również źródłem hałasu, ponieważ przy silnym wietrze śmigło zatrzymuje się, aby ograniczyć moc

ze zmiennym skokiem może dostosować się do szerokiego zakresu wiatrów

ze zmiennym nachyleniem zapewniamy bezpieczeństwo, ponieważ mamy dobry sposób na całkowite zatrzymanie się w razie potrzeby

do własnego zużycia powinno dać się zrobić przetwornicę wtryskiwacza bez baterii... niestety nie widzę na rynku... te które widzę potrzebują baterii co jest głupie: amortyzacja baterii kosztuje tyle samo jak cena edf energii, która przez nią przepływa... brak możliwości opłacalności w zużyciu własnym... dopiero jak nie masz edf zgadzasz się zapłacić za baterie bo nie ma innego rozwiązania

możemy umówić się na opłacenie akumulatorów, jeśli potrzebujemy autonomicznego zasilania rezerwowego, a zużycie własne jest tylko funkcją pomocniczą

jak zarządzać zmiennym skokiem i falownikiem? anemometr mierzy wiatr ... automat zawiera tabelę podającą optymalny nachylenie i prędkość w zależności od prędkości wiatru: automat reguluje nachylenie, a falownik pobiera energię potrzebną do uzyskania prędkości

istnieją turbiny wiatrowe z automatycznym zmiennym skokiem z mechanizmem odśrodkowym w śmigle ... wydaje się to proste, ale skomplikowane w opracowaniu: wolę elektryczną regulację skoku, bardziej skomplikowaną w wielu częściach, ale prostszą w opracowaniu: elektryczna regulacja skoku daje możliwość zatrzymać
0 x
xxx74
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 23/10/15, 10:12
x 1

Re: Pytanie o energetykę wiatrową




przez xxx74 » 26/03/16, 08:49

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem, nie otrzymałem powiadomienia o odpowiedzi o...

Ciekawe jakie rozwiązania proponujesz, bo tak naprawdę nie mam zamiaru inwestować w baterie.

Masz jakieś linki do systemu o którym mówisz?

Dziękuję.
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 184