Studium wykonalności turbin wiatrowych 2kW domu?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Kenny-k
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 10/12/15, 23:42

Studium wykonalności turbin wiatrowych 2kW domu?




przez Kenny-k » 11/12/15, 01:44

Witam wszystkich i z góry dziękuję za pomoc, sugestie lub poprawki.
Montuję turbinę wiatrową o mocy 2kW, którą chcę podłączyć do mojej sieci domowej, chciałbym poznać wasze opinie na temat wykonalności mojego projektu oraz schematu połączeń, które zaplanowałem.
Oto elementy mojego zestawu:
-2000W 96V turbina wiatrowa na 8m maszcie z odciągami na skraju pola
-Trójfazowa skrzynka odgromowa
-Regulator ładowania i rezystor hamowania
-8 akumulatorów 12V/150Ah
- Czysty falownik sinusoidalny 96V/2000W
- Skrzynka zabezpieczająca przed wstrzyknięciem sieci
-Automatyczny falownik źródła 3600VA

1) Czy dobrze zrozumiałem zasadę działania elektrowni wiatrowej podłączonej do sieci bez odsprzedaży do EDF?
Oto, w co wierzę:
Cała moja instalacja domowa jest podłączona do falownika za pośrednictwem automatycznego źródła falownika w normalnym źródle. (EDF jako źródło awaryjne)
Kiedy zużyję więcej energii niż może dostarczyć falownik lub jeśli akumulatory są zbyt słabo naładowane, falownik źródłowy przełącza się na EDF.
Obawiam się, że trochę przeceniłem możliwości mojego falownika źródłowego, jeśli chodzi o jego zdolność do przełączania, gdy zużywam więcej niż moc dostarczana przez falownik.

2) Czy poniższy obwód jest prawidłowy?
Turbina wiatrowa do ogranicznika przepięć Triph do rezystora hamowania do regulatora + akumulatory do falownika do skrzynki zabezpieczającej sieć do źródła falownika (normalne źródło i EDF) do sieci domowej.

3) Mój falownik ma wiele zacisków...
Zacisk akumulatora +/- (dla mnie byłby bezużyteczny, ponieważ moje akumulatory są już podłączone do regulatora ładowania, może do zastosowania falownika z grupą EG?)
Listwa zaciskowa „wejścia” LNG (u mnie wejście regulatora ładowania i uziemienie)
Listwa zaciskowa „wyjściowa” LNG (dla mnie wyjście do skrzynki zabezpieczającej, a następnie do falownika źródłowego)
3 gniazda żeńskie 16A (zasilić coś punktualnie przy falowniku??)
Gniazdo wejściowe Shucko (zasilanie inwerterowe, ale po co? jak w tym przypadku być autonomiczne?)

4) przekrój kabla użytego między turbiną wiatrową a instalacją wynosi 2.5 mm na długości 20 m, wydawało mi się to dobre dla maksymalnego natężenia prądu na fazę, czy to prawda?

Oto podsumowanie sytuacji
Wszystko to wydaje mi się trochę zbyt proste, więc dziękuję za wyjaśnienia, jeśli jestem na złej drodze.*

Kevina.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/12/15, 16:44

Witaj Kenny.

Podnoszę temat, bo obawiam się, że przeszedł niezauważony.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13704
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1518
Kontakt :




przez izentrop » 11/12/15, 17:10

Witam,
8m to nie dużo.
Znajdujesz się lub jesteś w stosunku do mapa wiatru
Ostatnio edytowane przez izentrop 11 / 12 / 15, 17: 14, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 11/12/15, 17:14

2.5 mm²... To ric rac dla 2000 W poniżej 96 V...
Ale hej, mając 8 m wysokości, jest niewielka szansa, że ​​uda jej się je wydostać… Chyba że jest w Argeles…
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 11/12/15, 17:57

Kwestia wiatru regularne i bez zawirowań (pod górę bez niczego, dookoła, bez domu) jest niezbędna! !

W przeciwnym razie rezygnacja jest dobra dla portfela!

Duże turbiny wiatrowe zawsze przestrzegają tej zasady!!
0 x
Tiazolinony neuro toksyczne, aby uniknąć, umieścić wszędzie, szaleństwo, zabija przy mniej niż ppm, bakterie i twoje neurony, co mnoży Alzheimera !!
Pszczoły znikają pestycydy, Roundup, zostają i zabijają nas powoli. http://www.pollinis.org/petitions/petit ... noides.php
Kenny-k
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 10/12/15, 23:42




przez Kenny-k » 11/12/15, 18:23

Witam,

Jestem na bardzo wietrznym płaskowyżu w dolinie Eure bez przeszkód (tylko pola jak okiem sięgnąć, bez domów i drzew), więc 8m wydaje mi się dobre na początek.
Wykorzystując aluminiową konstrukcję masztu ASD290, w razie potrzeby mogę wspiąć się na wysokość nawet 12m.
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jak obliczyć maksymalne natężenie prądu na fazę, jeśli chodzi o zastosowany odcinek kabla?
Dziękuję za odpowiedzi, ale tak naprawdę martwię się o przełączanie za pomocą przełącznika transferu.
Czy ktoś ma podobną konfigurację?
0 x
Kenny-k
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 10/12/15, 23:42




przez Kenny-k » 11/12/15, 18:28

Płaskowyż oczywiście nie znajduje się w dolinie… ale powyżej.
Ale tak naprawdę nie jestem też w Argelès.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6515
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1637




przez Macro » 11/12/15, 18:49

Kenny-k napisał:Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, jak obliczyć maksymalne natężenie prądu na fazę, jeśli chodzi o zastosowany odcinek kabla?

10 A na mm²
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Kenny-k
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 10/12/15, 23:42




przez Kenny-k » 11/12/15, 18:52

Dzięki Macro, ale miałem na myśli na odwrót.
Jak obliczyć maksymalne natężenie na fazę w przypadku, gdy turbina wiatrowa (2000W/96V) obracałaby się z pełną prędkością?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2486
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 360




przez Forhorse » 11/12/15, 22:22

2000 W poniżej 96 V, czyli trochę ponad 12 A (jeśli korzystasz z prądu trójfazowego), to nie jest dużo, ale nadal musisz znać dopuszczalny spadek napięcia.
na pierwszy rzut oka 2.5 mm² również wydaje mi się trochę ciasne.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 314