Projekt turbiny wiatrowej dla osób prywatnych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Celine Oleron
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/09/15, 20:36

Projekt turbiny wiatrowej dla osób prywatnych




przez Celine Oleron » 30/09/15, 20:50

Witam, jestem członkiem stowarzyszenia społecznego. Opiekuję się ekologicznym ogrodem, na którym znajdują się dwa sosnowe domki po 20 mXNUMX każdy. Działka znajduje się na obrzeżach miasta. Zlokalizowane w Yvelines stowarzyszenie chce promować energię odnawialną, instalując turbinę wiatrową do zasilania oświetlenia. Jestem odpowiedzialny za przedstawienie oferty dla tego projektu. Dziękuję za pomoc. Celina O. :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 01/10/15, 07:35

Cześć Celine,

Dlaczego wybrałeś turbinę wiatrową?

Czy zbadałeś wiatry, potencjał wiatru w danej lokalizacji?

Jeśli ma służyć tylko do oświetlenia (LED) bez wtrysku na sieć to myślę że wystarczy kilka paneli fotowoltaicznych...idealnie jest postawić oba (przy wietrze zwykle nie ma słońca).

Do wyboru turbiny wiatrowej powinny wystarczyć małe morskie turbiny wiatrowe.

Teraz konieczne byłoby bardziej szczegółowe określenie ilościowe Twojego zapotrzebowania na oświetlenie.
0 x
Celine Oleron
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/09/15, 20:36

Turbina wiatrowa kontra panele fotowoltaiczne




przez Celine Oleron » 02/10/15, 07:42

Witaj Christophe, studiowaliśmy już fotowoltaikę, ale inwestycja jest zbyt duża. W przypadku badań wiatru nie mam protokołu ich wykonywania. Jeśli masz to jestem zainteresowany. Mam przenośny anemometr.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79117
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 02/10/15, 17:14

Badanie wiatrów odbywa się przez kilka miesięcy… najlepiej rok… przyjmowanie wiatru na zasadzie ad hoc nie może stanowić badania przewidującego przyszłą produkcję wiatru.

Turbina wiatrowa jest z grubsza instalowana w tej samej cenie co panele fotowoltaiczne o tej samej mocy… w końcu zależy dokładnie od mocy.

Obecna cena zainstalowanych paneli fotowoltaicznych wynosi około 3 € za Wc, więc 3000 €/1000 W mniej, jeśli zainstalujesz je samodzielnie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/10/15, 18:16

Celina powiedziała:

ale inwestycja jest zbyt ciężka


Oczywiście, jeśli zapytasz niektórych instalatorów... Wiedz, że panele opuszczają Chiny w okolicach jednego euro/wat. W Belgii istnieje sposób, aby wynegocjować zainstalowaną instalację około 3,5 euro / Watt szczyt.

Energia wiatrowa nie jest za darmo nie: kiedy zobaczysz cenę pylonu i jego fundamentów...
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Celine Oleron
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 30/09/15, 20:36




przez Celine Oleron » 26/10/15, 13:14

„Energia wiatrowa nie jest darmowa, nie: kiedy zobaczysz cenę pylonu i jego fundamentów…
"

moim pomysłem jest zainstalowanie masztu turbiny wiatrowej na ścianie domku. dlatego nie zapewniono betonowego fundamentu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/10/15, 11:23

aby dobrze działała turbina wiatrowa musi być co najmniej dwa razy wyższa od najbliższej konstrukcji... nie jest wskazane stawianie masztu dwa razy wyższego, ponieważ Twój domek ma ścianę, która niekoniecznie ma wystarczającą wytrzymałość

Widzę wokół mojego domu kilka małych turbin wiatrowych zamontowanych zbyt nisko: nigdy nie obracają się prawidłowo: nawet gdy jest dobry wiatr, który sprawi, że dość wysoka turbina wiatrowa będzie działać poprawnie, te zbyt niskie turbiny wiatrowe tylko uruchamiają się, zatrzymują i obracają jak wiatrowskazy

efektywność ekonomiczna turbin wiatrowych bardzo zależy od wielkości, im większa tym bardziej opłacalna: to duże kilkugigawatowe są najbardziej opłacalne... małe to zbyt drogie gadżety jak na to co produkuje

efektywność ekonomiczna fotowoltaiki jest taka sama niezależnie od wielkości: jesteśmy pewni wyniku
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/10/15, 12:26

Nie wspominając już o tym, że chata jest prawdopodobnie po prostu postawiona na płycie i że nałożenie na nią pylonu, nawet niezbyt wysokiego, jest równoznaczne z podjęciem ryzyka… rozebrania jej (szaty), najpierw trochę silna wichura.

Zgadzam się z moimi towarzyszami: turbina wiatrowa to chyba raczej „gadżetowy” wybór, bez realnej wydajności. Z wyjątkiem szczególnego przypadku szczególnie wietrznego miejsca (szczyt górski, przełęcz, wyspa itp.), co nie ma miejsca.

Z drugiej strony do odrobiny oświetlenia, panelu 12 V, regulacji, akumulatora kwasowo-ołowiowego, lampy LED, jest zestaw z „prostymi” połączeniami (które umożliwiają podłączenie nawet o tym nie wiedząc, bez zaplątania się między + a - ) ... Wiemy, że sprawdzi się przez większość czasu (podcięcie jest możliwe, jeśli przez kilka dni z rzędu jest w 100% siwe i ciągniemy je ... ).

Bez reklam (wybrałem losowo w mojej wyszukiwarce), żeby zilustrować mój punkt widzenia:

https://solaireshop.fr/kit-solaire-200w ... GwodeXABoA

Pracowałem już z tego typu systemami (ale okablowanymi ręcznie!) w latach 80. w Czadzie! [ale nie mieliśmy jeszcze diod LED; to była świetlówka 12 V]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/10/15, 14:27

Mały dodatek.

Przy niewielkich zasobach najrozsądniejszą rzeczą jest prawdopodobnie promowanie oszczędności energii. To nic nie kosztuje oprócz czasu, pomysłów, dobrej diagnozy, wytrwałości... A potem nawet się opłaca.

Niestety, nie ma wiele ... do zobaczenia!

Ale wracając do pierwotnego pomysłu, czy nie lepiej byłoby połączyć produkcję OZE z działaniami edukacyjnymi: zostawić pudełko podłączone do akumulatora, żeby zobaczył, że się opróżnia na darmo, albo odtwarzacz DVD w „stand-by”? albo telewizor w trybie czuwania itp. Wszystko z urządzeniem mierzącym i rejestrującym zużycie...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 28/10/15, 13:21

Mocowanie turbiny wiatrowej do domu może spowodować poważne rozczarowania...

Pracująca turbina wiatrowa generuje drgania, które przenoszone są na budynek i powodują dyskomfort akustyczny.

Może to doprowadzić nawet do uszkodzenia konstrukcji budynku...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 222