Projekt szkolny budowy turbiny wiatrowej.

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Maxou-INHNI
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 28/09/15, 11:50

Projekt szkolny budowy turbiny wiatrowej.




przez Maxou-INHNI » 28/09/15, 12:23

Witam wszystkich,
Jestem obecnie w ostatnim roku BTS MSE (Handel usługami ochrony środowiska) i planuję zbudować małą turbinę wiatrową i jej generator.
Jest to projekt, który muszę przedstawić pod koniec roku, który jest bardziej projektem studyjnym, u podstawy niż na budowie.
Z drugiej strony nie mam szczególnej wiedzy ani z fizyki, ani z mechaniki / elektryczności. Mam nauczycieli, którzy mogą pomóc mi zrozumieć pewne zjawiska, które mogą mi umknąć.
Na różnych stronach mogłem przeczytać, że charakterystyka ostrzy była związana z charakterystyką mojego generatora.
Dlatego chcę stworzyć swój własny generator, a tym samym w pełni wybrać wybór materiałów na ostrza itp., Aby moje życie było trochę łatwiejsze.

Chciałbym więc uzyskać porady od osób bardziej kompetentnych ode mnie.
Aby wiedzieć, czy zbudowanie własnego generatora ułatwi wykonalność mojego projektu,
Jakie preferowane materiały?

W tej chwili mówię sobie, że prawdopodobnie użyłbym aluminium do ostrzy, nie mając warsztatu stolarskiego lub innego, wydaje mi się, że aluminium jest najłatwiejsze w obróbce (?)

Nie znam dokładnie przydatności mojej turbiny wiatrowej ani jej wielkości. Można zawsze naładować baterię lub zapalić niektóre diody LED, w zależności od wykonalności.

Jeśli chodzi o miejsce instalacji mojej turbiny wiatrowej, nie wiem, czy chcę ją naprawić, czy ręcznie (jeśli to możliwe).
Mam do dyspozycji ogród (a także dachy w nim). I łódź zacumowana w porcie ..

Zgubiłem się i nie mogę zacząć. Każda pomoc jest mile widziana :)
0 x
Benny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 23/01/08, 08:12




przez Benny » 18/11/15, 15:44

twój projekt interesuje mnie odpowiedziami, które możesz otrzymać.
jeśli już je otrzymałeś, możesz podzielić się nimi ze mną lub powiedzieć, czy możesz znaleźć odpowiedzi gdzie indziej.
z góry dziękuję. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 19/11/15, 11:44

głupio jest wybierać projekt, który zostanie odnotowany, który musisz wykonać za rok i do którego nie masz umiejętności!

wyszukiwanie informacji na temat osobistego projektu w sieci jest zrozumiałe, ale w przypadku projektu kończącego naukę musisz wybrać projekt, w którym masz już niezbędne umiejętności
0 x
Benny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 23/01/08, 08:12




przez Benny » 21/11/15, 16:19

Witam. Po prostu szukam kogoś, kto wykonał tego rodzaju projekt, aby zrealizować go z moimi synami. nie jest częścią projektu szkolnego. Nie boję się tego. Dość dobrze rozumiem wszystko związane z niezwykłym majsterkowaniem.
dziękuję za wszelką pomoc.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 21/11/15, 17:29

lepiej otwórz inny temat, aby wyjaśnić, jaki jest twój cel, który jest zupełnie inny i może być łatwiejszy
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 21/11/15, 19:32

Dobry wieczór,

Chociaż temat budowy turbiny wiatrowej jest powracający, nadal uważam, że interesujące jest przyjrzenie się jej.

Jeśli chodzi o projekt badawczy, zamiast stawiać sobie za cel zaprojektowanie turbiny wiatrowej o ograniczonych zasobach i krótkim czasie, dlaczego nie zostać bardziej teoretycznym i rozpocząć porównanie technologii wiatrowych, co wydaje mi się prostsze i równie interesujące.

(Kiedy jesteś studentem, na ogół nie jesteś zbyt bogaty, a priorytetem są studia (i imprezy), więc ostry projekt może być trudny do zrealizowania i sfinalizowania, a wyniki mogą być rozczarowujące) ,

Wiele udanych projektów turbin wiatrowych (w szczególności na econologie.com) pokazuje, że zadanie nie jest proste, długie i często niebezpieczne.

Na przykład, dlaczego nie spojrzeć na badanie porównawcze dwóch różnych turbin wiatrowych?
Jeden z osią pionową, drugi z osią poziomą lub z inną liczbą ostrzy (3,5 lub więcej).
Chodzi o porównanie wydajności kilku technologii wiatrowych wdrożonych w tym samym miejscu, a zatem otrzymujących ten sam wiatr.

Dlatego nie należy badać wydajności turbin wiatrowych jako takich, ale względną wydajność jednej w porównaniu do drugiej, a zatem nie ma znaczenia, czy turbiny wiatrowe DIY nie są na wysokim poziomie technologicznym z słabe plony.

Myślę nawet, że do tego typu badań firma specjalizująca się w małych turbinach wiatrowych mogłaby zapewnić 2 rodzaje używanych turbin wiatrowych ... Yaka wyostrz swój komercyjny uśmiech i zapukaj do drzwi i przekonaj ich, że twoje badanie mogą służyć jako argument dla ich produktów!

W końcu majsterkowanie przy 2 małych turbinach wiatrowych może być proste i szybkie przy użyciu prostych systemów, takich jak 2 elektryczne koła rowerowe jako generator (teraz jest to łatwe).

Albo wyposażasz każde z kół w inną liczbę ostrzy i przyklejasz na nim płetwę, albo majstrujesz przy turbinie wiatrowej o osi poziomej, a drugą o osi pionowej. (Pamiętam ponadto, że studencki projekt turbiny wiatrowej z silnikiem kołowym VAE otrzymał nagrodę za innowację)

Możesz zasugerować pomysł swoim nauczycielom, którzy mogą dopracować temat ...

Ps: Mieszkam na południu Francji w PACA, regionie, w którym często wieje gwałtowny i nieregularny wiatr: mistral.
Widzę coraz więcej małych turbin wiatrowych wyposażających budynki i często zastanawiam się, dlaczego wdrożono tak wiele technologii (turbiny wiatrowe z osią poziomą / pionową, a nawet inne takie jak to:Obraz

Jeśli przedmiot Cię interesuje, możesz dokonać wyboru:
Obraz

Oto inne interesujące turbiny wiatrowe:
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Z tymi wszystkimi przykładami jest ziarno do zmielenia! ...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
sycholote
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 16/11/15, 11:00




przez sycholote » 24/11/15, 07:02

To są bardzo szczegółowe zdjęcia i opisy. Bardzo dobrze : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 138