Wodór: elektrody z tlenku niklu: sprawność 82

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
jean.caissepas
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 660
Rejestracja: 01/12/09, 00:20
Lokalizacja: R.alpes
x 423

Wodór: elektrody z tlenku niklu: sprawność 82




przez jean.caissepas » 29/06/15, 10:17

Ekonomiczne rozwiązanie do magazynowania energii odnawialnej o prawidłowej wydajności.

W swoim nowym badaniu Yi Cui i jego współpracownicy ogłosili przełomową technologię. „Nasz separator wody jest wyjątkowy, ponieważ używamy jednego katalizatora, tlenku niklu i żelaza, dla obu elektrod” – powiedział doktorant Haotian Wang, główny autor badania. „Ten dwufunkcyjny katalizator może rozkładać wodę w sposób ciągły przez ponad tydzień przy napięciu zaledwie 1,5 wolta energii elektrycznej. Wykazał bezprecedensową skuteczność rozkładu wody (82%) w temperaturze otoczenia”.


Link: http://www.enerzine.com/603/18546+un-catalyseur-unique-pour-produire-de-lhydrogene-24h-7j+.html

Przyjemnej lektury ...
Elephant, możesz wznowić testy na HHO... :P
0 x
Wcześniejsze nawyki musi się zmienić,
ponieważ przyszłość nie musi umrzeć.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 29/06/15, 12:59

Może nie, ale powinowactwo niklowo-litowe coś we mnie budzi... .
To powiedziawszy, kiedy czytamy w artykule:

Początkowo urządzenie wymagało 1,56 wolta energii elektrycznej do rozbicia wody,


zastanawiamy się nad kompetencjami dziennikarza.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Armand
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 92
Rejestracja: 18/09/12, 21:14
x 2




przez Armand » 29/06/15, 21:36

Dodam, że przy odrobinie obserwacji często znajdujemy tezy lub patenty, które je „inspirują”…
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 29/06/15, 22:05

Może nie, ale powinowactwo niklowo-litowe coś we mnie budzi... .

Ja też!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 254