energia słoneczna

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52

energia słoneczna




przez Bricolo07 » 13/04/15, 11:52

Zrobiłem kolektor słoneczny termiczny do ogrzewania pomieszczenia w domu, w testach Nikel działa ponad 90 ° C od 11h do 17h na wylocie. Martwię się, że mieszkam w wiosce, w której wszystkie domy są sklejone, więc jedyna ekspozycja jest na tobie, a pokój, który chcę ogrzać, jest 3 piętra niżej, zrozumiesz to na końcu 4 m kanałów (oprócz dna) ciepło nie dociera.
Potrzebowałbym rady, aby osiągnąć swój cel, czy muszę przejść na system wodny? Która osłona lub rura służy do transportu gorącego powietrza?

Dodatkowe pytanie:
-Jaki wpływ na głębokość skrzynki czujnika? szerokość, długość zwiększają powierzchnię dlatego ma to sens, ale czy powinienem umieścić radiator lub rurkę aluminiową do mojej obudowy najbliżej szyby czy na dole?
- Które kamienie lub materiały magazynują najwięcej ciepła? zamiast poruszać powietrzem lub wodą, może da się podgrzać talerz ?? i umieść go w pokoju.

Z góry dziękujemy za Twoją opinię
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Słoneczna energia cieplna




przez Flytox » 13/04/15, 21:29

Witam DIY 07
Bricolo07 napisał:Zrobiłem kolektor słoneczny termiczny do ogrzewania pomieszczenia w domu, w testach Nikel działa ponad 90 ° C od 11h do 17h na wylocie. Martwię się, że mieszkam w wiosce, w której wszystkie domy są sklejone, więc jedyna ekspozycja jest na tobie, a pokój, który chcę ogrzać, jest 3 piętra niżej, zrozumiesz to na końcu 4 m kanałów (oprócz dna) ciepło nie dociera.

Nie są zbyt wysokie, twoje 3 piętra tylko 4 m ... :zaszokować:
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale wydaje mi się, że bez małego wentylatora, który podtrzymuje ruch, to się nie uda. (zasilany przez ogniwo fotowoltaiczne?)

Potrzebowałbym rady, aby osiągnąć swój cel, czy muszę przejść na system wodny? Która osłona lub rura służy do transportu gorącego powietrza?

Istnieją elastyczne izolowane rury (wełna szklana) o średnicy od 100 do 150 mm, które mogą załatwić sprawę. Służy do podłączania okapów wsuwanych do pomieszczeń mieszkalnych, na przykład przez poddasze.

- Które kamienie lub materiały magazynują najwięcej ciepła? zamiast poruszać powietrzem lub wodą, może da się podgrzać talerz ?? i umieść go w pokoju.

Nie jestem pewien, czy jest to bardzo wygodne ...: Mrgreen: Wreszcie możesz mieć pomysł. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52




przez Bricolo07 » 13/04/15, 22:56

Witam, dziękuję za odpowiedzi i pytania, więc w porządku.
Tak 4-5 m wysokości dla domu z parterem, I piętrem, poddaszem, dachem.
Sisi, mam wentylator, który wieje, ale może nie dość mocny, bo już płasko prawie nie czuję powietrza po 4m, potem od góry do dołu jest gorzej.
Czy masz dokładniejszy przykład rury? wierzch byłby w materiale do odzyskiwania.
Jeśli chodzi o kamień, myślałem o cegle lub płaskim kamieniu (w stylu pierrade), który pochłania ciepło dostępne przez szufladę
Inne propozycje?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 14/04/15, 10:50

Bricolo07 napisał:Jeśli chodzi o kamień, myślałem o cegle lub płaskim kamieniu (w stylu pierrade), który pochłania ciepło dostępne przez szufladę
Ilość energii, która może być zmagazynowana w solidnej bryle (którą można manipulować bez dźwigu) jest rozpaczliwie niska.

Na przykład: dla cegły to około 840 J / kg.K
Oznacza to, że 10 kg cegła ogrzana do 80 ° może zapewnić chłodzenie do 20 °: 840 * 10 * (80-20) = 504000 J lub 140 Wh :|

Do przechowywania 1kWh potrzebna jest cegła o wadze 71 kg ::
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52




przez Bricolo07 » 14/04/15, 13:03

Ach tak, to naprawdę nie jest właściwa metoda. A po metalowej stronie jest tak samo?
Dlaczego grzejniki są wykonane z żeliwa?
Więc płyn?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 14/04/15, 14:31

Bricolo07 napisał:Ach tak, to naprawdę nie jest właściwa metoda. A po metalowej stronie jest tak samo?
W przypadku metali nieszlachetnych (stal, miedź, ...) jest jeszcze gorzej.

Lit ma pojemność 4 razy większą niż cegła, ale nie jest praktyczny w obsłudze : Mrgreen:

Bricolo07 napisał:Dlaczego grzejniki są wykonane z żeliwa?
Ponieważ dobrze przewodzą ciepło.

Bricolo07 napisał:Więc płyn?
Ciecz o największej wartości opałowej to ... woda: 4185 J / kg.K, czyli 69,7 Wh przy 1 kg i różnicy 60 °.

Jeśli ma nosić wiadra z wodą, nie trzeba o tym myśleć (chociaż na schodach szybko się nagrzewa).
Z rurami i pompą, tak : Chichot:
0 x
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52




przez Bricolo07 » 14/04/15, 19:31

a płyn do samochodu nie jest lepszy od wody?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 14/04/15, 21:49

Bricolo07 napisał:a płyn do samochodu nie jest lepszy od wody?


Pod względem pojemności cieplnej najlepsza jest woda. Z drugiej strony płyn chłodzący może być dobrym kompromisem, dodatki glikolu itp. Do wody zapobiegają zamarzaniu, ograniczają korozję, umożliwiają wrzenie w nieco wyższej temperaturze oraz „smarują” uszczelki pompy. . Co jest całkiem odpowiednie do tego rodzaju zastosowań. :P
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 14/04/15, 21:55

Wpisując: „izolowana rura na gorące powietrze”

Obraz

Masz to wszędzie, zwłaszcza w Brileroyrama : Mrgreen:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Bricolo07
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 22/07/14, 10:52




przez Bricolo07 » 14/04/15, 22:53

ok, pójdę zlokalizować w magazynach w kierunku mojego domu.
Zresztą nikt nie wie o energii wiatru w okolicy?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 368