Zmierzyć natężenie wytwarzane przez turbinę wiatrową?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2

Zmierzyć natężenie wytwarzane przez turbinę wiatrową?




przez titiyador » 16/01/15, 18:08

Bonjour à tous,

Chciałbym zmierzyć intensywność wytwarzaną przez turbinę wiatrową Piggott o mocy 200 W, którą niedawno ukończyłem. Zapowiada się 200w mocy nominalnej, ale dla pewności chciałbym móc zmierzyć intensywność wytwarzaną w prawdziwym życiu.

Będąc przy 12 V, natężenie może wzrosnąć do 16 A, a ponieważ wykonuję pomiary amperomierzem o maksymalnym natężeniu 10 A, zatrzymam się, zanim osiągnie 10 A (podłączając amperomierz, gdy turbina wiatrowa obraca się powoli i usuwając go, gdy przyspiesza lub gdy zostanie osiągnięte 10 A).

Amperomierz podłączyłem szeregowo, przynajmniej tak mi się wydaje, trochę poszedłem za tym, co udało mi się wyczytać w necie na ten temat (absolutnie nie jestem ekspertem od elektryczności, ale uczę się, każdego dnia trochę więcej!). Problem polega na tym, że nie mam wartości, czy wiatrak kręci się szybko czy nie, wyświetlana wartość pozostaje na "0.00"...

Zrobiłem schemat połączeń. Jeśli możesz rzucić na to okiem i powiedzieć mi, czy się mylę lub dlaczego jest źle, byłoby świetnie! Idealnym rozwiązaniem byłoby podłączenie amperomierza 20 A, który pozostanie nieruchomy, aby przez cały czas wizualizować produkcję na żywo. Ale dokładnie, wszystko w swoim czasie!

Z góry dzięki!

Tim.

Obraz
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2




przez cień » 16/01/15, 22:41

0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :




przez izentrop » 17/01/15, 01:45

Dobry wieczór,
Nie potrzebujesz mostka diodowego. Wystarczy regulator ładowania. Jednocześnie chroni akumulatory przed przeładowaniem i głębokim rozładowaniem.
W przypadku Piggot nie ma potrzeby stosowania hamulca, ponieważ ma on mechaniczne przechylanie w przypadku silnego wiatru.
0 x
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 17/01/15, 08:20

Cześć cieniu, dzięki za dokument, sprawdzę dziś rano, co to jest i jak łączy się w obwodzie!

Izentrop, mostek diodowy jest niezbędny: prąd płynący z turbiny wiatrowej jest trójfazowym prądem przemiennym, konieczne jest wyprostowanie go w prąd stały, aby wstrzyknąć go do akumulatorów.
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 17/01/15, 11:36

jeśli amperomierz wskazuje zero, oznacza to, że amperomierz jest uszkodzony lub turbina wiatrowa nie działa

Twój schemat połączeń jest dobry

zacznij od sprawdzenia amperomierza, mierząc inny prąd, na przykład prąd lampy na akumulatorze 12 V

jaki dokładnie amperomierz?

Często używam małych, niedrogich multimetrów cyfrowych: duży kaliber działa do 20A, ale nie obsługuje tego prądu na stałe, jest ograniczony do 10A lub 5A w zależności od modelu: stawiam przełącznik między 2 zaciskami amperomierza: gdy przełącznik jest przewodzący, powoduje zwarcie amperomierza i zapobiega jego przegrzaniu ... aby zmierzyć, musisz otworzyć przełącznik, dzięki czemu amperomierz nie nagrzeje się niż minimalny czas

ten przełącznik równolegle z amperomierzem pozwala na jego odłączenie bez zakłócania obwodu
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :




przez izentrop » 18/01/15, 01:05

titiyador napisał:Izentrop, mostek diodowy jest niezbędny: prąd płynący z turbiny wiatrowej jest trójfazowym prądem przemiennym, konieczne jest wyprostowanie go w prąd stały, aby wstrzyknąć go do akumulatorów.
Nie dla regulatora przeznaczonego do trójfazowej turbiny wiatrowej, w której wbudowane są diody.Ten sam sprzedawany we Francji. Roll:
Nie wiem jednak, ile to jest warte. regulator samochodowy powinien działać równie dobrze.
Czy sam zbudowałeś turbinę wiatrową?
0 x
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 18/01/15, 08:50

Dziękuję za odpowiedzi!

No faktycznie, nie sprecyzowałem, kupiłem nowy regulator z rezystorem zrzucającym obciążenie, gdy napięcie na akumulatorze jest wyższe od pewnego napięcia (które można samemu wyregulować potencjometrem). Dlatego właśnie mostek diodowy! Drugi regulator nigdy nie działał... I tak, zbudowałem turbinę wiatrową.

W końcu udało mi się zmierzyć pierwsze ampery, turbina wiatrowa musi kręcić co najmniej 300 obr./min, żeby były pierwsze! Więc to było normalne, że nie miałem nic innym razem, to musiało nie obrócić się wystarczająco szybko...
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :




przez izentrop » 18/01/15, 13:42

titiyador napisał:No faktycznie, nie sprecyzowałem, kupiłem nowy regulator z rezystorem zrzucającym obciążenie, gdy napięcie na akumulatorze jest wyższe od pewnego napięcia (które można samemu wyregulować potencjometrem). Dlatego właśnie mostek diodowy! Drugi regulator nigdy nie działał... I tak, zbudowałem turbinę wiatrową.

W końcu udało mi się zmierzyć pierwsze ampery, turbina wiatrowa musi kręcić co najmniej 300 obr./min, żeby były pierwsze! Więc to było normalne, że nie miałem nic innym razem, to musiało nie obrócić się wystarczająco szybko...
Rezystor zrzucający nie jest konieczny w przypadku Piggota dzięki jego wtapianiu. Jakiej prędkości wiatru odpowiada 300 obr./min?
0 x
titiyador
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 119
Rejestracja: 26/01/09, 21:03
x 2




przez titiyador » 18/01/15, 13:49

Dobrze jednak radzi sobie firma Tiole, która bardzo dobrze zna się na wiatrakach Piggott (buduje je na kursach samodzielnej budowy).

Z tego, co rozumiem, 300 obr./min odpowiada w przybliżeniu 5 m/s wiatru. Ale wtedy musisz również obliczyć z TSR.
0 x
Kto sieje wiatr ... żniwa szczęście !!

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 261