Lejkowa Turbina Wiatrowa

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042

Lejkowa Turbina Wiatrowa




przez Christophe » 06/01/06, 13:34

Nowy typ turbiny wiatrowej o osi pionowej.

http://eoliennenouvelle.site.voila.fr

Co myślisz ? W zasadzie brakuje nam wielu informacji...
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 06/01/06, 13:59

To zabawne, ale nie jestem zbyt przekonany do tej zasady.

Nie rozumiem, w jaki sposób mały otwór na dnie lejków może zapobiec tłumieniu powietrza, które wpada do lejka i w związku z tym wywiera ciśnienie. Wydychane powietrze jest faktycznie przyspieszane, ale na znacznie mniejszej średnicy.

Testowanie jest dość proste, wystarczy zrobić papierowy stożek, przebić jego spód i przytrzymać go do zaczerpnięcia powietrza (na przykład suszarki do włosów), aby zobaczyć, jak się zachowuje.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 06/01/06, 14:10

Czy jesteś pewien, że to działa?
Muszę spróbować... ale mam pewne wątpliwości.
ciśnienie powietrza wpływa do stożka + depresja drugiego
strona wydaje mi się (to intuicyjne) lepsza od wzrostu
powietrze wydobywające się ze stożka.D tyle samo, co strumień powietrza wychodzącego ze stożka
zwiększa zagłębienie z tyłu stożka (myślę, że to zwężka Venturiego).Nie sądzę, żeby to się trzymało.

Jeśli to naprawdę działa, to szkoda, że ​​nikt tego nie zrobił
pomyśl wcześniej, bo historii żaglówek nie będzie
to nie było to samo. I nadal mielibyśmy łodzie
dysze.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 06/01/06, 14:21

Mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty, intuicyjnie, to nie może działać.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 06/01/06, 14:40

Witam,
Gdyby ta zasada sprężania z wlotem w kształcie lejka była tak skuteczna, jak wszystkie wloty turbin w samolotach miałyby ten kształt, w praktyce jest zupełnie odwrotnie, nawet w przypadku silników tłokowych, nie wystarczy patrzeć na wloty powietrza w samolotach jest to zaawansowany kształt maski z małym otworem nie większym niż gaźnik, który rozszerza się do rozmiaru filtra powietrza znajdującego się wewnątrz maski. Montaż ten jest bardziej efektywny niż umieszczenie całej powierzchni filtra powietrza na zewnątrz okapu. (oczywiście nie możemy dokonać całkowitego porównania, są też względy aerodynamiczne)
badanie wkładów turbinowych w samolotach naddźwiękowych jest problemem dość złożonym.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 06/01/06, 14:48

Właśnie zrobiłem papierowy lejek (mój partner pewnie myśli, że zwariowałem, mimo że nie założyłem go na głowę!), przetestowałem i w ogóle nie działa!
Lejek cofa się, gdy na niego dmuchasz lub ustawiasz go przed wentylatorem. Nacisk wywierany z przodu i wgłębienie znajdujące się z tyłu powodują, że lejek przesuwa się do tyłu. Otwór na dole pozwala na mniejszy chwyt powietrza, ale nie pozwala mu poruszać się do przodu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 06/01/06, 15:06

Ja również jestem sceptyczny co do korzyści z tego procesu, ale w każdym razie w eksperymencie pojawia się duży problem.

Jakikolwiek kształt obiektu na wietrze porusza się do tyłu, nie o to chodzi, chodzi o to, że naprzeciwko znajduje się inny stożek, w przeciwnym kierunku i liczy się różnica między nimi.

Nawet jeśli oznacza to wyglądanie bardziej jak szaleniec : Lol: trzeba zrobić drugi stożek, ustawić oba na jakiejś osi (łatwiej powiedzieć niż zrobić) i całość postawić przed wentylatorem (jeden stożek prawą stroną do góry, drugi do góry nogami).

W najgorszym przypadku, mając tylko jeden cosne, spróbuj sprawdzić, czy cosne wydaje się poruszać szybciej w jednym kierunku niż w drugim.
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 06/01/06, 15:14

Dzięki kilku stożkom, jak na animacji witryny, może ona obracać się tylko w kierunku przeciwnym do kierunku wideo.

Jeśli wezmę np. zwykły anemometr, z żebrami w kształcie stożka lub półkuli, będzie się on obracał w zwykłym kierunku. Jeśli wywiercę mały otwór w dnie każdego wiadra, będzie ono zawsze obracało się w tym samym kierunku. Jeśli powiększę otwór, łyżka będzie miała mniejszą przyczepność powietrza i będzie się obracać wolniej, ale zawsze w tym samym kierunku. Im większa dziura, tym mniej będzie się obracać, ale nie rozumiem, dlaczego w pewnym momencie miałoby zacząć się obracać w przeciwnym kierunku.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79323
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11042




przez Christophe » 06/01/06, 15:22

Więc oczywiście to zadziała, nawet jeśli na początku Cię zaskoczy.

Czy znasz uczucie dmuchania w lejek umieszczony pośrodku świecy? Cóż, płomień jest przyciągany do twojego oddechu... tutaj jest trochę ten sam efekt, który jest używany, ale oczywiście w odwrotnej kolejności.

Teraz pytanie, które sobie zadaję, dotyczy głównie wydajności w porównaniu z konwencjonalnymi turbinami wiatrowymi... jeśli koszt może być niższy, co z wydajnością?
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 06/01/06, 15:36

I nie, w przypadku świecy jest inaczej, ponieważ oddech koncentruje się na wąskiej części. Zatem ilość powietrza wchodzącego do wąskiej części jest taka sama, jak ilość powietrza wypływającego przez szerszą część, więc tworzy się zagłębienie i przyciąga płomień.

Wystarczy obejrzeć drugą animację, w której pokazano pojedyncze wiadro poruszające się do przodu pod wiatr. Jeśli to, co pokazuje, działa, to dlatego, że wynalazł opór ujemny, pcha z pewną siłą w jedną stronę, ale reakcja z drugiej jest silniejsza, to nie jest możliwe.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 233