Turbina wiatrowa, wielkość i pozwolenie na budowę

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13

Turbina wiatrowa, wielkość i pozwolenie na budowę




przez nonoLeRobot » 27/12/05, 18:46

Witam,

Chciałbym wiedzieć (dla mojego ojca) maksymalny rozmiar turbiny wiatrowej bez pozwolenia na budowę.

Przybliżony koszt podłączenia turbiny wiatrowej do EDF (ewentualnie odsprzedaży) moc jaką może wytworzyć turbina wiatrowa o maksymalnej wielkości bez pozwolenia na budowę ze wszystkim (system generujący 220/400V 50Hz....)

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 27/12/05, 21:35

Hurtowo:
1) bez licencji myślę, że to 15 m (albo 5 m mam teraz wątpliwości...)
2) koszt instalacji turbiny wiatrowej (wszystko wliczone, ale bez podłączenia SN do edf): 1000 do 4000 € za zainstalowany kW

Należy pamiętać, że dotyczy to turbin wiatrowych „klasycznej mocy w ręku” i nie majstrować przy nich! Koszt może oczywiście spaść, wiedząc, jak trochę majstrować (patrz strona mini eoles w katalogu), ale wątpię, aby EdF odkupił „niezgodny” prąd instalacyjny… to generalnie EdF nie odkupi, jeśli łatwo prąd osób fizycznych ... woli odkupić od swoich spółek zależnych!
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6930
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2870




przez gegyx » 28/12/05, 18:13

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79118
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10973




przez Christophe » 29/12/05, 14:37

gegyx jesteś całkowicie nie na temat!

Turbiny wiatrowe na twoim rysunku to turbiny wiatrowe dużej mocy (chyba :) )

Wtedy gdyby Święty Mikołaj istniał, byłoby to znane : Lol:

Wracając do tematu, oto ciekawy artykuł libé: http://www.liberation.fr/page.php?Article=343675

Cytuję: "Laurent musiał się trzymać: pierwszego stopnia, obowiązkowego pozwolenia na budowę, jeśli maszt przekracza 12 metrów." Więc nie byłem tak daleko...12 m to już nieźle...z łopatami o średnicy 5 m przekraczamy 15 m

Tu wszystko dobrze się podsumowuje: „Gwałtownie rosnąca cena ropy naftowej dodaje skrzydeł małym elektrowniom wiatrowym, wielu marzy o uzyskaniu autonomii energetycznej: darmowego prądu czy ciepłej wody. Ale ten raczkujący rynek wymaga dużo energii i uporu ze strony osoby, które mają jedynie mgliste pojęcie o torze przeszkód do pokonania”.
0 x
Bitny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 20/10/05, 15:11




przez Bitny » 05/01/06, 12:33

Pozwolenie jest obowiązkowe, jeżeli oś turbiny wiatrowej znajduje się na wysokości większej niż 12 m od ziemi.

Koszt małej turbiny wiatrowej wynosi około 4 € za wat (lub 4000 € za kW).

Nie ma (jeszcze) zatwierdzonych falowników do małych turbin wiatrowych, więc odsprzedaż do EDF jest prawie niemożliwa.

Ponieważ wiatr wieje głównie zimą, turbina wiatrowa byłaby doskonałym źródłem energii do zasilania systemu geotermalnego, z magazynowaniem energii w dużym zbiorniku ciepłej wody.

Bitny
0 x
Forumecolo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 15/12/05, 14:20
Lokalizacja: North East




przez Forumecolo » 05/01/06, 21:11

Witam wszystkich ...
Jest to temat, który bardzo mnie interesuje, chciałbym wiedzieć wszystko od A do Z na temat własnej turbiny wiatrowej...
Kto może dostarczyć nam materiały? Ile kosztowałyby udogodnienia dla lokalizacji? Co należy zainstalować, aby magazynować uzyskaną energię? czy możemy to zbudować gdziekolwiek?
Co prawda nie mam jeszcze małego domu, ale bardzo chciałbym zobaczyć jak turbina wiatrowa w moim ogrodzie obraca się i mówi mi, że mój prąd pochodzi z tej maszyny...

Dziękuję ...

@ wkrótce
: Wink:
0 x
bestia
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 05/02/07, 18:57




przez bestia » 05/02/07, 19:05

Właśnie dostałem ofertę na turbinę wiatrową o nominalnej mocy 3 kW (maszt 9 m)

przez podwojenie podstawowego magazynu dla rocznej produkcji około 8000Kw.h rocznie (około połowy mojego zużycia). Dojeżdżam za 18000 euro.
wraz z ulgą podatkową opłacalność tej instalacji oceniam na około dwadzieścia lat.

Nie wiem, czy przechowywanie jest dobrym rozwiązaniem (zanieczyszczenie, głośność, żywotność baterii)

Powiedziano mi o odsprzedaży EDF w celu wykupu od nich.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/02/07, 00:00

zwierz napisał:[...] wraz z ulgą podatkową rentowność tej instalacji oceniam na około dwadzieścia lat.[...]
Czy uwzględniasz wzrost kosztów energii w swojej symulacji?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 09/02/07, 13:05

Koeen napisał:Pozwolenie jest obowiązkowe, jeżeli oś turbiny wiatrowej znajduje się na wysokości większej niż 12 m od ziemi.


Bitny


jesteś pewien że to oś? :D

Myślałem, że to całkowita wysokość, w tym ca będę mógł podnieść maszt o trzy metry (projekt wiatrowy łopata o średnicy 6m i maszt 9m) i przejść od 9 do 12 metrów dla masztu i 15m ogólnie
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 09/02/07, 14:07

12 m jest all inclusive: długość ostrza wliczona w cenę.
czyli 9 m masztu na 3 m lemieszy.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 276