Instalacja kotła na drewno sprzężonego z termosyfonem

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
LaKahina
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 10/05/14, 19:09

Instalacja kotła na drewno sprzężonego z termosyfonem




przez LaKahina » 10/05/14, 19:35

Witam,

Jestem nowy w tym forum, Przykro mi, jeśli zadam pytania, które zostały już zadane, przynajmniej częściowo.

Mój problem jest następujący: remontuję stary dom w IdF. Ten dom nie ma ogrzewania i chciałbym zainstalować kuchenkę z bojlerem, który w zasadzie powinien zawsze być włączony, z wyjątkiem sytuacji, gdy mnie nie ma. Ponieważ i tak muszę zainstalować gazowy podgrzewacz wody, pomyślałem, że rozsądniej byłoby połączyć mój piec z kotłem gazowym. Jednak napotyka mnie to na dwa rodzaje problemów: sprzęganie i instalację w termosyfonie, ponieważ od razu przekonałem się, że nie zależy od EdF.

Miałem pewne kontakty z inżynierami grzewczymi, którzy wszyscy patrzą na mnie z dziwnym powietrzem, ponieważ dla nich instalacja cyrkulatora stanowi prawdziwy postęp. Wyjaśniają mi, że w kotle gazowym jest już cyrkulator. Dlaczego więc nie skorzystać z tego, tym bardziej, że duże rury wymagane przez termosyfon nie byłyby zbyt estetyczne. Istnieje również problem ze znalezieniem miejsca do zainstalowania zbiornika wyrównawczego, który najwyraźniej powinien zostać otwarty i zainstalowany w najwyższym punkcie, więc pod dachami, które właśnie izolowałem…

Mam hydraulika, który mógłby wykonać konwencjonalną instalację, ale waha się przed złożonością zadania, w szczególności z potrzebą obliczenia nachyleń.

Może jest na tym forum kompetentni czytelnicy, którzy mogliby podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami, aby „mój” hydraulik mógł zacząć: A konkretnie, jakie są ograniczenia podczas łączenia kotła na drewno i kotła gazowego, dwa zainstalowane w termosyfonie? Jakie elementy są niezbędne do osiągnięcia tego sprzężenia (zbiornik buforowy itp.)? Czy obliczanie nachylenia jest naprawdę nauką rakietową, czy może być wykonywane losowo, jak czytałem w starym poście na ten temat forum ?

Dziękuję za odpowiedzi!
0 x
Krzyżowiec
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 20/05/14, 09:50




przez Krzyżowiec » 20/05/14, 09:59

Cześć LaKhina

Pracuję jako konsultant w firmie produkującej kotły o wysokiej wydajności. Ze względów bezpieczeństwa i niezawodności jednym z warunków montażu wymienionych kuchenek jest to, że mogą one działać jako termosyfon. Twoja prośba nie jest dziwna. Sposób działania pieca kotłowego w termosyfonie polega na podniesieniu wody opuszczającej kocioł do górnej płaszczyzny domu i dopiero po nim do grzejników i akumulatora, które w tych warunkach mogą nawet pozostać na niższym poziomie pieca. Jeśli chodzi o wazon, wszystko działa normalnie, umieszczając go również w górnej płaszczyźnie domu.

Tyle na razie.
Powodzenia.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79330
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 20/05/14, 11:55

Witaj LaKhina,

Oto temat, który podaje metodę obliczania termosyfonu: https://www.econologie.com/forums/calculs-th ... t7084.html

Jest przeznaczony do energii słonecznej, ale można go dostosować do dowolnego źródła ciepła!

A oto temat termosyfonu w centralnym ogrzewaniu: https://www.econologie.com/forums/recherche- ... t7082.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 290