Pomoc połączenia elektrycznego Generator Stirlinga

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
jsdu19
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/02/13, 09:40
Lokalizacja: france

Pomoc połączenia elektrycznego Generator Stirlinga




przez jsdu19 » 26/04/14, 13:43

cześć wszystkim, zrobiłem mały generator elektryczny Stirlinga, ale teraz mam mały problem z tym, co muszę zrobić, aby podłączyć go do akumulatora, mam poziom zbliżony do zera w elektronice i elektryczności, ale chciałbym róbcie wszystko sami, jeśli nie wzbogacanie. Widziałem w sieci wszelkiego rodzaju plany osiągnięcia regulatorów obciążenia, jeśli to jest to, co trzeba zrobić ... ale całkowicie ignoruję co wybrać dla generatora Stirlinga. Stojan składa się z 18 cewek, 77 zwojów, skrajni 21, wirnika 2 kół zamachowych ze stali miękkiej z każdym 24 magnesami trwałymi 30x10x4 mm N 35. Osłonięty przed wszystkimi przeciągami za pomocą kulinarnego palnika alkoholowego dostaję regularną produkcję około 20 woltów, dla watów nie wiem, specjalista może być w stanie to obliczyć, żarówka 12 woltów 28 watów zapala się, obracając ręką. Zrozumiesz, że mam tylko praktyczny zmysł (tak, obserwuję, naprawiam w razie potrzeby) Mam duże trudności ze zrozumieniem formuł matematycznych, jeśli możesz mi wyjaśnić wulgarny język zdjęć i rysunków Mogę iść naprzód w tym małym projekcie. Tutaj z góry dziękuję wszystkim, którzy będą cierpliwi, by zajrzeć do mojej sprawy.
Obraz
Obraz
Obraz
wideo na youtube
http://youtu.be/LM0X0FxilyM
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 26/04/14, 22:39

Po pierwsze, dobrze zrobione dla twojego osiągnięcia. Jestem fanem stirlingów.
co do generatora, musisz najpierw przetestować jego właściwości i charakterystykę silnika, aby dowiedzieć się, gdzie możesz się udać.
Sugeruję pracę z dwoma multimetrami i zestawem żarówek 12V
zaczynasz od 2 żarówek połączonych szeregowo z jednym z multimetrów podłączonych w trybie amperomierza. drugi multimetr mierzący całkowite napięcie.
kiedy silnik pracuje dobrze, podłączasz obwód i mierzysz prąd i napięcie.
następnie dodajesz równolegle z żarówkami kolejny zestaw 2 żarówek w szeregu i powtarzasz pomiar. itd.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
jsdu19
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/02/13, 09:40
Lokalizacja: france




przez jsdu19 » 27/04/14, 12:02

cześć dirk pitt, cieszę się, że ci się podoba i przynieś mi swoją pomoc, nie mam nikogo w moim najbliższym otoczeniu, kto miałby multimetr, który mógłby mi pożyczyć, więc spróbuję z jednym, jeśli może być przydatny? przy około 16, 17 woltach w moim garażu, stykając się z czarną wtyczką na przewodzie 12-woltowej żarówki 28-watowej, dostaję między 2.7 ​​a 2.9 (włączanie 10 A) na 1 sekundę i silnik zamarza netto. Powtórzyłem operację kilka razy
Obraz
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 27/04/14, 17:48

żarówka 28 W, która przy rozruchu generuje zbyt duże zapotrzebowanie na prąd.
będziesz musiał wypróbować słabszą żarówkę w stylu żarówki zapasowego samochodu. tylne światła pilotujące mają zwykle moc 5 W. próbujesz, mierzysz, a następnie, jeśli pasuje, dodajesz drugą identyczną żarówkę równolegle.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
jsdu19
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/02/13, 09:40
Lokalizacja: france




przez jsdu19 » 28/04/14, 12:24

to nerd, nie mam tego w zapasie, poruszam się na 2 kołach. Przez minusy natknąłem się na bardzo ciekawe wideo na youtube https://www.youtube.com/watch?v=P67QOG07yfI , gar oczywiście używa ładowarki do energii słonecznej (za kilka euro na aliexpress), raczej widziałem ładowarkę wiatrową, ale ponieważ kosztuje skórę pośladków, pomyślałem, że zrobię to sam, co myślisz?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 255