włóż problemu ogrzewania

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
kevlekvdu02
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 17/02/14, 01:07

włóż problemu ogrzewania




przez kevlekvdu02 » 17/02/14, 14:58

Witam wszystkich, jestem nowy na serwisie, chciałbym prosić o poradę dotyczącą mojej wkładki w celu ulepszenia systemu.
mój problem polega na tym, że zamontowałem sobie wkład marki Godin 14 kw o nazwie Le Thiolet

Mój problem polega na tym, że nie mogę ogrzać mojego salonu o powierzchni 38 m² (około 20 stopni
Myślę, że moja instalacja jest nieprawidłowa:
Zamontowałem wkład w starym kominku otwartym z ciosanego kamienia, wykonałem strop dekompresyjny zgodnie z normami, dno kominka wyłożyłem cegłą ogniotrwałą, mój wkład "pływa" w kominie z każdej strony, którą posiadam około 15cm jest zamontowany na podstawie, pod nim mam klapy wentylacyjne zewnętrzne, które były używane do otwartego kominka, które są zawsze zamknięte, mój ciąg jest prawidłowy, moje drewno jest suche (jesion grabowy, buk i brzoza)
Ładuję go często i nie podnosi się pomimo dobrego złoża żaru
oto zdjęcie https://www.econologie.info/share/partag ... GAdv46.JPG
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 05/04/14, 19:50

witam,

od razu widzę 2 punkty do sprawdzenia

1. Gdzie ucieka ciepło widoczne na masce? musi wejść do pokoju
2. Podłączyć wlot powietrza pieca bezpośrednio do wlotu powietrza zewnętrznego
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 268