Turbina wiatrowa w domu: regulacja baterii

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
roro04
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 15/10/12, 17:43

Turbina wiatrowa w domu: regulacja baterii




przez roro04 » 08/02/14, 22:32

Dobry wieczór wszystkim!

Jakiś czas temu opublikowałem wiadomość o regulatorze turbiny wiatrowej. Miałem projekt budowy turbiny wiatrowej z generatorem magnesów trwałych do zasilania autonomicznego domku (chaty) prądem za pomocą baterii. Liczyłem na turbinę wiatrową, która mogłaby wyjść 15A, wróciłem na ziemię po ~ 5A poniżej 14V, co daje ~ 70W!

Obecnie mam 50 W paneli słonecznych (tak, to niewiele) z tak zwanym zintegrowanym regulatorem ... Tyle że ładowanie akumulatorów przekracza 15 V przy silnym nasłonecznieniu! Pomyślałem więc o stworzeniu systemu, który automatycznie odcina ładowanie akumulatora po osiągnięciu napięcia 14.4 V. Oto system, jaki sobie wyobrażałem i wyjaśnienia:

Obraz

Więc boczne panele słoneczne będę w porządku z tym montażem. Ze względu na przeciwny poziom wiatru mogę również korzystać z tego systemu, ale ponieważ mój generator jest magnesem trwałym, jeśli wiatr szybko się obraca, mogę z łatwością wzrosnąć do 50 V. Baterie mogą nie docenić. Myślę, że regulacja przełączania (modyfikacja cyklu pracy?) Nie może być zła. Tak, ale jak to zrobić? Chciałbym w jak największym stopniu unikać układów scalonych. Po kolejnym ograniczeniu prąd: jeśli generator zażąda zbyt wiele, moment obrotowy wzrośnie, a turbina wiatrowa utknie. System powinien zatem być ograniczony prądem.

Czy masz jakieś kontakty? Jakieś sugestie? Inne systemy do zaoferowania?

Dziękuję za pomoc
Dobry wieczór,
Z poważaniem.

Romain.
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 09/02/14, 18:02

Witam Roman,

Dla turbiny wiatrowej zrobiłbym odwrotny montaż, aby rozproszyć w oporze wszystko, co przekracza 14,4 V.

Regulator alternatora samochodowego może być przekierowany, obsługuje małe moce jak twoje (odpowiednik rotora, 4 do 6 amperów)
0 x
roro04
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 15/10/12, 17:43




przez roro04 » 09/02/14, 18:51

Cześć!

Dziękuję za odpowiedź :)
Myślałem o takim systemie, ale obawiam się, że przy tak niskich mocach nie mam nic do naładowania akumulatorów, gdy mój generator daje 50V ...

Jeśli chodzi o regulację alternatora samochodowego, nie rozumiem, jak moglibyśmy to zrobić, ponieważ wysyła on pewną ilość prądu do alternatora, aby go bardziej lub mniej pobudzić.

Zaletą PWM jest to, że moc wyjściowa wcale nie jest zła i cała energia jest zużywana.

Dzięki,
Wkrótce :)
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 09/02/14, 19:31

Aby wykorzystać całą energię, należy ją wykorzystać ...

W twoim przypadku masz za dużo, gdy twoje akumulatory są naładowane, i to tylko to, co masz za dużo, musisz użyć (lub zmarnować), aby twoja turbina wiatrowa nie została uniesiona.

Z panelami jest łatwiej, wystarczy otworzyć obwód.
0 x
roro04
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 15/10/12, 17:43




przez roro04 » 09/02/14, 20:14

Re,

Całkowicie zgadzam się z Tobą na wykorzystanie nadwyżki energii wytwarzanej podczas ładowania akumulatorów.

Ale kiedy ładują się, a turbina wiatrowa wytwarza 50 V? Jak to zrobić Powiesz mi, że przy żądanym prądzie turbina wiatrowa zwolni, ponieważ gen poprosi o moment obrotowy.

Ale właśnie będę musiał ograniczyć intensywność, aby turbina wiatrowa nie utknęła.

Dzięki;)
++
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 09/02/14, 20:24

Jeśli akumulatory się ładują, turbina wiatrowa nie będzie w stanie podnieść do 50 V.
Zapewni 5 A przy 14 V, 70 W, swojej mocy nominalnej.
Napięcie wzrośnie, gdy akumulatory zostaną naładowane.
Regulator wyśle ​​nadwyżkę do rezystora, na przykład 1 A w bateriach na końcu ładowania, i 4 A rozproszy, nie przekraczając 14.4 V.
A+ :D
0 x
roro04
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 15/10/12, 17:43




przez roro04 » 09/02/14, 20:45

Ach ok, widzę, że wtedy będzie idealnie!

Na przykład w przypadku systemu przechylania na oporze masz do zaoferowania zasadę działania?

Jeśli nie chcesz ograniczyć prądu, który będzie generował turbinę wiatrową (aby nie zgasnąć), zwykła żarówka reflektora lub kod może odgrywać tę funkcję, prawda?

Dzięki;)
Bonne soirée.

PS: Poza tym, jeśli chcę, aby moje akumulatory ładowały się, będę musiał znaleźć odpowiedni kompromis między prądem a napięciem ... Jeśli mam prąd, ale ładuję tylko przy 12 V ...
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 09/02/14, 21:26

Nigdy nie widziałem przeciągnięcia turbiny wiatrowej ...? (chyba że wiatr spadnie)

Tak, żarówka może pójść, a nawet 2, aby pochłonąć co najwyżej 70 W.


W przypadku schematu konieczne jest odwrócenie zasady obwodu:
Kiedy Zener uruchamia się (14.4 V) zamiast odcinać obwód, należy podać zasilanie obejścia.
Bilans zostanie wykonany automatycznie, obejście obniży napięcie, regulator odcina, napięcie rośnie itp. (Około 200 Hz w regulatorze samochodowym).
0 x
roro04
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 15/10/12, 17:43




przez roro04 » 09/02/14, 21:48

W moim przypadku turbina wiatrowa zwolni, ponieważ gdy wymagana jest moc z generatora z magnesami trwałymi, wymaga ona większego momentu obrotowego; więc trenowanie go wymaga więcej siły. Turbina wiatrowa zatrzymuje się, jeśli wiatr nie jest w stanie pokonać wymaganej siły.

Jutro widzę odwrócenie mojego wzoru :P

Z drugiej strony z pewnością konieczne będzie dodanie diody między bateriami a regulatorem, ponieważ w przeciwnym razie, gdy mój Mosfet aktywuje rezystancję rozładowania, rozładują się w nim baterie.

Czy uważasz, że moja konfiguracja szybko oscyluje po naładowaniu akumulatorów?

Podsumowując:
• Napięcie nie wzrośnie, dopóki akumulatory będą naładowane.
• Regulator podłącza rezystor „nadwyżkowy” na wyjściu generatora, gdy tylko napięcie osiągnie 14.4V, aby je spaść.
• Gdy napięcie spadnie, rezystancja zostanie odłączona do następnego cyklu?

Czy wszystko w porządku?

dziękuję bardzo :)
++
0 x
dede2002
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1111
Rejestracja: 10/10/13, 16:30
Lokalizacja: Genewa wsi
x 189




przez dede2002 » 09/02/14, 22:23

OK, ale nie możesz prosić o więcej niż moc turbiny wiatrowej.
Mniej wiatru, mniej wzmacniaczy, ładuje się szybciej.
Nigdy więcej wiatru, więcej amperów, nie utknie.
Konieczne będzie również zapewnienie bezpieczeństwa sztormowego.

Nie wiem, jak szybko twój obwód będzie oscylował, może brakuje niektórych kondensatorów?

Przekaźnik jest bezużyteczny, pozostanie zablokowany ...
Lepiej jest mieć diodę zwrotną, aby zapobiec rozładowaniu akumulatora w generatorze (jeśli nie jest jeszcze zintegrowany).

Bonne soirée.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 302