bezprzewodowy rejestrator temperatury

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
cortejuan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 254
Rejestracja: 01/12/10, 19:34
Lokalizacja: Franche-Comté
x 6

bezprzewodowy rejestrator temperatury




przez cortejuan » 30/01/14, 16:28

Witam,

Nie wiem, czy można promować produkt w serwisie forum. Jeśli nie, usuniesz go.

Od jakiegoś czasu poszukuję rejestratora temperatury dalekiego zasięgu, który umożliwiłby rejestrację temperatur w domu, na zewnątrz i w mojej szklarni przez kilka dni. Wszystkie produkty, o których mowa, były mniej lub bardziej profesjonalne i bardzo drogie. Właśnie znalazłem taki, którego używam od około dwóch miesięcy. Jest produkowany przez firmę AREXX i kosztuje około 83 euro z centralną jednostką detekcyjną i dwoma czujnikami o zasięgu 50 metrów.

Dokument jest bardzo zwięzły i raczej słabo sporządzony, bo niekompletny, trzeba poszukać informacji w Internecie, ale stacja detekcyjna ma pamięć wewnętrzną 2 MB (o ile się nie mylę). Do tego stopnia, że ​​możemy nagrywać przez 110 dni z jednym czujnikiem i 10 dni z 10 czujnikami.

Mocne strony to

- możliwość podłączania i odłączania czujników bez konieczności resetowania centrali; nowy czujnik (wydaje się, że do 5O)? Wkładamy baterie i od razu to widać.

- temperatury rejestrowane są autonomicznie. Po podłączeniu kabla USB stacji do komputera, pamięć flash zostaje opróżniona i zapisana w pliku ASCII na komputerze. Następnie odłączamy kabel USB i następnym razem, gdy go podłączamy, plik jest gotowy. Ta ostatnia zawiera zatem dane ze wszystkich sond.

- dokładność wynosi 0.5 stopnia, co jest wystarczające.

- istnienie czujników o dużym zasięgu (90 metrów) i czujników ze zdalnymi sondami.

- istnienie czujników wilgotności

- pliki w formacie ASCII możemy wykorzystać w arkuszu kalkulacyjnym openoffice lub innym.

- dostarczane jest proste, ale funkcjonalne oprogramowanie do wizualizacji krzywych

- pomimo zasilania bateryjnego, zapewnione jest złącze typu jack do zasilania jednostki centralnej za pomocą zewnętrznego zasilacza (co ja robię).

Słabe punkty:

- użyte tworzywo sztuczne, które jest naprawdę tandetne,
- brak wodoszczelności czujników, co wymaga ich montażu w wodoszczelnej skrzynce, jeśli znajdują się na zewnątrz.
- cena czujników, która wynosi około 25 do 30 euro.

Świetny produkt, który dostarcza wielu informacji na temat zmian temperatury w czasie.

Cordialement




L
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 208