Informacja zwrotna Thermovar

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
filbona
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 11/07/08, 15:53

Informacja zwrotna Thermovar




przez filbona » 07/12/13, 22:57

bonjour,

Aby zlokalizować moją instalację:
Mam podstawowy kocioł na drewno, więc bez regulacji dopływu powietrza pierwotnego.
Obwód pierwotny zasila zbiornik buforowy o pojemności 1000 l.
W regulaminie zainstalowałem zawór termowarowy 61° na powrót kotła.
Problem z jakim się spotkałem polegał na tym, że jak tylko temperatura została osiągnięta to termowar niestrudzenie dalej zasilał kocioł 'zbyt' gorącą wodą i następowało zjawisko parowania.

Próbowałem temu zaradzić poprzez zwiększenie ciśnienia w obwodzie, co podniosło temperaturę parowania do 113° (2 bary) lub nawet więcej do 2,5 bara.
Ale nic do roboty, wyparował szczęśliwie.
Więc „wynalazłem” system, który umożliwił przekierowanie pary do wysokiego balonu (starego zbiornika wyrównawczego wypełnionego wodą, który odzyskuje parę i zwraca zawartą w niej wodę.
To działało, ale nie pozwalało mi w najlepszym razie korzystać z mojego bojlera.
Więc wymieniłem ten termowar na zawór 3V z regulacją tego ostatniego, aby zwracała ciepłą wodę ale nie za dużo do bojlera.
Od tego czasu nie ma już problemów.
Na obiegu wtórnym to samo miałem termowar 72° potem zastąpiony 61° i tam efekt odwrotny, jak tylko temperatura została osiągnięta przepuszczał tylko wodę z obiegu powrotnego, więc ' zimno'.
Zastąpiony również zaworem 3V z niewielkimi regulacjami i tip-top, wszystko działa dobrze.
Pozostaje mi tylko zmotoryzować te 2 zawory 3V i moja żona będzie zachwycona.

Pozdrawiam

Philippe
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 08/12/13, 07:55

bez schematu Twojej instalacji i pozycji montażowej poszczególnych elementów, trudno komentować.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
filbona
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 11/07/08, 15:53




przez filbona » 08/12/13, 09:11

Witaj Dirk,

Planowałem dodać schemat, ale nie za bardzo mam na to czas.
Taki mały opis w formacie tekstowym:
Zasadniczo schemat jest super klasyczny w tego rodzaju montażu,
zbiornik buforowy bez wężownic (1000l)
naczynie wzbiorcze (100l) montowane na powrocie z obiegu pierwotnego
główny obieg kotła -- 1" stalowy zbiornik buforowy
obieg wtórny zbiornika buforowego -- grzejniki stalowe 1" następnie rozdzielacz klasyczny.
każdy obieg ma zamontowany cyrkulator powrotu zimnej wody pierwotnej,
wtórny na wylocie ciepłej wody.
W obu przypadkach obejście (które było) sterowane termowarem zainstalowanym zgodnie z zasadami sztuki. albo za cyrkulatorami,
Nie umieściłem bezpośredniego połączenia kocioł-grzejnik, zbyt duże ryzyko przegrzania grzejników.

Moje jedyne ograniczenie: kocioł NIE jest modulowany/zautomatyzowany, jest pożar i trzeba sobie radzić z tym, co jest produkowane i rozprowadzać to w bezpieczny sposób.

W następnym kroku wytworzona nadmierna temperatura zostanie przekierowana do zasobnika CWU o pojemności 500 litrów, co kosztuje mnie dużo prądu (nawet w taryfie nocnej)
jest prawie gotowy, ale czekam na hydraulika z odpowiednią zaciskarką. W mojej okolicy jest tylko jeden i aby zrobić 5 karbów, nie zrobimy objazdu.

Philippe
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 174