Produkcja energii elektrycznej z bali drewnianych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Jean-Marie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/08/13, 11:47

Produkcja energii elektrycznej z bali drewnianych




przez Jean-Marie » 10/08/13, 12:54

Zreformowałem kocioł na drewno o mocy 40 kW z półodwróconym płomieniem i bezpośrednim ciągiem płomienia w doskonałym stanie, aby zainstalować mocniejszy.


Zamiast go odsprzedawać, chciałbym go użyć do produkcji energii elektrycznej przez mikroturbinę, ale w ilości wystarczającej do przełączenia sieci mojego domu na tę produkcję przez inwerter do woli. Wymaga to dostępnej mocy 20 kW przez kilka godzin. Bez trudności w stworzeniu odpowiedniego pomieszczenia i podłączeniu. Odsprzedaż produkowanego prądu w żaden sposób mnie nie interesuje, interesuje mnie tylko produkcja samowystarczalna.

Czy to możliwe ? jeśli tak to referencje z budowlańcami do wyposażenia i realizacji projektu? Dzięki za różnorodne odpowiedzi i sugestie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 10/08/13, 22:51

20kW prądu z kotła 40kW ???

Sprawność 50% godna najlepszej elektrociepłowni, wielkiego marzenia

kocioł na drewno nie jest kotłem parowym, nie jest w stanie wytrzymać wystarczającego ciśnienia

ograniczając się do 1 bara, który może utrzymać normalny bojler, to nawet nie działa, ponieważ nic nie jest zaplanowane dla prawidłowego odprowadzania pary: będą obszary bojlera, które będą się przegrzewać

wtedy silnik parowy małej mocy nie ma nic na rynku, wszystko trzeba wymyślić na nowo

Pracuję nad tym, ale nie z przerobionym kotłem na drewno: potrzebny jest prawdziwy kocioł na parę

Mam inny tor, który będzie dostępny znacznie szybciej: gazyfikator drewna i silnik spalinowy: łączna wydajność jest lepsza niż w przypadku pary, a do zbudowania jest tylko gazyfikator, silniki spalinowe są już dostępne

system parowy ma w niektórych przypadkach interesujące cechy, ale nie jest najlepszy ani najłatwiejszy
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 11/08/13, 00:02

Organiczny cykl Rankine'a. Poza zasięgiem majsterkowicza.

Ciekawsze pytanie, co masz w domu, co zużywa 20kW?... Czy przypadkiem nie jest to ogrzewanie?...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 11/08/13, 10:33

Dla tych, którzy czytają po niemiecku, tak wygląda w pełni zintegrowany gzaogen z produkcją energii elektrycznej:

http://www.schnellmotor.de/sm/produkte/ ... ftwerk.php

nie znam ceny. Ale to na pewno "cukierek"!!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

Nie trzeba czytać po niemiecku




przez fabio.gel » 12/08/13, 08:28

Did67 napisał:Dla tych, którzy czytają po niemiecku, tak wygląda w pełni zintegrowany gzaogen z produkcją energii elektrycznej:

http://www.schnellmotor.de/sm/produkte/ ... ftwerk.php

nie znam ceny. Ale to na pewno "cukierek"!!!!


Cześć Czy w prawym górnym rogu menu rozwijanego możesz zmienić język
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/08/13, 12:16

ale raz na francuskiej wersji tej strony nie znajdujemy wszystkiego, co jest w wersji niemieckiej

ten dokument dotyczący gazogenu jest dostępny tylko w języku niemieckim

bez względu na to, czy ten system jest zbyt duży i zbyt drogi, wciąż jest dowodem na to, że działa

mamy też dowód na to, że podczas ostatniej wojny, kiedy zabrakło nam gazu, używano mniejszych generatorów gazu

istnieją również dowody na to, że generatory gazu i silniki gazowe zastąpiły silniki parowe z dużą przewagą pod względem wydajności od 1890 r.

gazyfikatory z 1890 r. są lepszymi modelami niż te z 1940 r., które były zbyt lekkie dla pojazdu: te z 1900 r. były przeznaczone do pracy w fabrykach przez całe dnie
0 x
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

Rakieta diabła




przez fabio.gel » 12/08/13, 16:29

Nie znalazłem informacji o hałasie w dB, ale musi być spory... :D
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/08/13, 16:41

możliwe jest odpowiednie wygłuszenie silnika spalinowego!

nie porównuj z generatorami awaryjnymi, które nie są przeznaczone do długotrwałej pracy i które nie są w ogóle dźwiękoszczelne

zapytaj Did67, jaki hałas robi grupa Schnell z biogazowni, o której często mówi
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 13/08/13, 10:15

Potwierdzam:

a) To diesel!

b) 200 lub 300 metrów od boksu, niemożliwe do usłyszenia ze słuchu czy grupa biegnie czy nie....

[Teraz, Schnell, to świetnie; tylko pudełko i jego wygłuszenie, plomby, itp... to wszystko w cenie!]

Rzeczywiście dziwne i niefortunne, że na stronie internetowej nie ma danych dotyczących hałasu. Musimy mieć cechy w biurze. Poszukam jak wrócę, jeśli coś znajdę.

Ale już potwierdzam: hałas nie jest problemem. Jesteśmy w gęstym otoczeniu i nikt nie słyszał tej grupy. Nikt nie może powiedzieć, czy się obraca, czy nie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
fabio.gel
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 282
Rejestracja: 06/03/08, 13:33
Lokalizacja: 14 - Calvados
x 6

200 do 300 metrów




przez fabio.gel » 13/08/13, 21:20

Did67 napisał:Potwierdzam:

b) 200 lub 300 metrów od boksu, niemożliwe do usłyszenia ze słuchu czy grupa biegnie czy nie....



Czy jesteś na dystansie od 200 do 300 metrów !!! :zaszokować:
stadion piłkarski ma od 90 do 120 metrów, w takim przypadku, jeśli nie można stwierdzić ze słuchu, czy grupa biegnie, czy nie, jak to wygląda z odległości 1 metra?
0 x
Zrobię wszystko, aby nie pozostawiać śmieci świat moich dzieci ....

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 147