Turbina wiatrowa i regulator BuckBoost

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
roro04
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 15/10/12, 17:43

Turbina wiatrowa i regulator BuckBoost




przez roro04 » 30/05/13, 17:33

Bonjour à tous!

Zwracam się do Ciebie o zaprojektowanie mojej osobistej turbiny wiatrowej do autonomicznej kabiny. Rzeczywiście, buduję autonomiczną chatę, a dokładniej buduję turbinę wiatrową do ładowania akumulatorów 100 Ah.

Turbina wiatrowa będzie pionowa i będzie napędzać bezszczotkowy serwomotor 100 V. Wybrałem ten silnik / generator, ponieważ jest to generator z magnesami trwałymi, dzięki czemu tarcie jest niewielkie. Potem 100V bo to już jest to co najlepiej odzyskuje i skoro będzie pracowało na niskich obrotach to da mi 3 do 12 V.

Tylko tam masz, magnesy trwałe = nieregulowane wyjście. Na innej forum Doradzono mi regulację „buck boost”, która a priori ma dobrą sprawność (w 80%), a dodatkowo akceptuje szeroki zakres napięcia wejściowego!

Jakie pozytywne punkty mi powiesz? Więc nie ! Ponieważ martwię się, że potrzeba 10 A, aby zobaczyć 15 A ... Więc zapominamy o podstawowym układzie scalonym.

Dlatego przychodzę prosić o pomoc koneserów elektroniki. Do realizacji bez obaw jestem wyposażony i mam doświadczenie. Ale dla zasady działania i schematu takiego zespołu ...

W każdym razie z góry dziękuję za pomoc;)

Dzień dobry!
++
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 30/05/13, 18:29

Zdecydowanie radzę zabrać istniejący sprzęt i nie budować samodzielnie tego rodzaju obwodu, nawet jeśli jesteś nowicjuszem.
jakiego napięcia wyjściowego potrzebujesz? 12V?
po stronie wejściowej do wytworzenia mocy potrzebne jest minimalne napięcie. funkcja doładowania nie wydaje mi się potrzebna, ale raczej przetwornik buck DCDC z dużym zakresem wejściowym: styl wejściowy od 15 do 60V z wyjściem 12V

po stronie zasilania, zostanie znalezione 10A w 12V. poza tym będzie trudniejsze.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
roro04
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 15/10/12, 17:43




przez roro04 » 30/05/13, 21:42

Przede wszystkim dziękuję za szybką odpowiedź;)

Jeśli chodzi o projekt, mam umiejętności, nie martw się. Poza tym mam rodzinę, która bardzo dotyka.

Na wyjściu potrzebuję 14V do ładowania akumulatorów ołowiowych.

Podałem złotówki, ponieważ mój silnik prądu stałego może na przykład wyprowadzić mi tylko 6 woltów.

Jeśli chodzi o moc to wychodzę trójfazowo więc już jest lepiej. Po tym potrzebowałbym 10 A na wyjściu regulatora. 15 idealnie;)

Dzięki,
Dobry wieczór,
++
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 30/05/13, 23:37

Jeśli uruchomisz silnik zbyt daleko poniżej zakresu obrotów, które wydają się odpowiednie, nie będzie on wytwarzał niesamowitej mocy. Powinniśmy już sprawdzić ...
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 31/05/13, 09:44

BobFuck napisał:Jeśli uruchomisz silnik zbyt daleko poniżej zakresu obrotów, które wydają się odpowiednie, nie będzie on wytwarzał niesamowitej mocy. Powinniśmy już sprawdzić ...


to właśnie próbowałem powiedzieć.
nie ma sensu dostarczanie elektroniki, która będzie w stanie wytwarzać z wejścia 6 V, jeśli moc jest bliska 0
potrzebujesz minimalnej prędkości, aby turbina wiatrowa mogła ją trochę obciążyć, w przeciwnym razie prędkość spadnie jeszcze bardziej.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
roro04
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 15/10/12, 17:43




przez roro04 » 31/05/13, 16:37

Salut!

Rozumiem problem;)
Więc jeśli wyobraźmy sobie, że wytwarza 12 V, nadal możemy zrobić doładowanie, które podniesie to napięcie do 14 V i obniży je, jeśli na wejściu jest 40 V? Widzisz 50V?

Dzięki,
Bonne Journée :)
++
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 31/05/13, 19:19

Jeśli jest to silnik 100V i na wyjściu widzisz 12V, to znaczy, że nie obraca się bardzo szybko, więc nie powinieneś spodziewać się, że pobierze więcej niż 1/10 mocy, którą byłby w stanie dostarczyć do swojej nominalnej prędkości ...

Krótko mówiąc, zacznij od przesłania specyfikacji turbiny wiatrowej ...
0 x
roro04
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 15/10/12, 17:43




przez roro04 » 01/06/13, 13:02

W porządku ;)

Wróćmy więc do naszego systemu Boost. Jaki będzie charakter obwodu, który będzie prowadzony? Obwody scalone ? Uzwojenia?

Dzięki,
Bonne journée,
++
0 x
ALTERECO
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 50
Rejestracja: 13/08/12, 01:50




przez ALTERECO » 01/06/13, 19:08

bonjour,

Też miałem te same pytania, także do domku letniskowego.
po wykonaniu obliczeń zdecydowałem się na PV i poszło mi dobrze.

częściej jest słońce niż wiatr, a to mnie szczególnie kosztuje mniej niż wiatr.

po pojawieniu się problemu prawnego, czy mamy prawo zużywać własną produkcję energii elektrycznej? Wydaje mi się, że nie, ale turbina wiatrowa nie jest zbyt dyskretna.
0 x
BobFuck
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 534
Rejestracja: 04/10/12, 16:12
x 2




przez BobFuck » 01/06/13, 19:27

roro04 napisał:W porządku ;)

Wróćmy więc do naszego systemu Boost. Jaki będzie charakter obwodu, który będzie prowadzony? Obwody scalone ? Uzwojenia?


Cóż, to zależy od turbiny wiatrowej i silnika. Ponieważ nie chcesz pozbywać się informacji, masz prawo wyszukiwać samodzielnie ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 155