Budowa małej turbiny wiatrowej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
sympatyczny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 25/05/13, 17:28

Budowa małej turbiny wiatrowej




przez sympatyczny » 25/05/13, 17:47

Bonjour à tous!

Planuję zbudować małą turbinę wiatrową, zanim przejdę do większego modelu!
Moim celem na tę chwilę jest możliwość zapalenia kilku żarówek, gdy wieje wiatr, bez konieczności przechowywania.

Kupiłem więc mały wentylator, który przekształcił jego silnik w generator.
Odzyskałem też obwód drukowany z lampy na dynamo z mostkiem diodowym, co jeśli dobrze zrozumiałem, pozwala mi mieć prąd stały o prądzie zmiennym, który zapewni mi turbina wiatrowa.

Mam więc wentylator z dwoma przewodami wychodzącymi i trzema przewodami prowadzącymi do mostka diodowego.
Ale kiedy kręcę silnikiem wiertarką (aby zasymulować ruch ostrzy), kontrolka się nie włącza.
Jednak sądzę, że mierzę napięcie prądu stałego? Nie za bardzo tam zrozumiałem, bo myślałem, że silnik podaje napięcie zmienne...
Oto kilka zdjęć:

Obraz
Obraz
Obraz[/ Img]
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/05/13, 18:36

Witamy w Ekonologii Simpa!

Ten mały silnik wentylatora nie może być używany jako generator. Lepiej byłoby znaleźć szczotkowany silnik prądu stałego w stylu wentylatora nagrzewnicy w samochodzie, który można znaleźć za darmo na złomowisku. Będziesz także musiał zmniejszyć napięcie, aby uniknąć spalenia diod LED, możesz użyć regulatora napięcia LM78 - zakupionego od Conrada, łączniki oznaczają potrzebne napięcie, np.: 05 = 5 woltów. Możesz także włożyć baterię, która ograniczy napięcie.
:D
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
sympatyczny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 25/05/13, 17:28




przez sympatyczny » 25/05/13, 18:47

Dlaczego nie można go używać jako generatora?
Jednak zauważam napięcie i intensywność... Nawet jeśli myślę, że wcale nie jest wysokie!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 25/05/13, 23:47

simpa napisała:Dlaczego nie można go używać jako generatora?
Jednak zauważam napięcie i intensywność... Nawet jeśli myślę, że wcale nie jest wysokie!




W przeciwnym razie żelazo, które służy jako wirnik, nie może się namagnesować i działa jak silnik, ponieważ wytwarzasz pole magnetyczne za pomocą prądu na uzwojeniu, ale jako generator nie masz tego pola magnetycznego niezbędnego do wzbudzenia uzwojenia i dlatego nie możesz go użyć jako generator.

Twoje napięcie i intensywność zależą od obciążenia i jaki odczyt otrzymujesz?
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/05/13, 01:09

kiedy mówisz napięcie ciągłe, myślę, że masz na myśli stałe, a nie zmienne w zależności od prędkości?

to rodzaj prądu wytwarzanego przez silnik, który jest absurdalnie niski i napotyka napięcie, w którym dioda LED zaczyna przewodzić... i niezależnie od prędkości obrotowej, nigdy nie jest ona wystarczająca do zapalenia diody LED

nie martw się o dynamo ani o alternator... zacznij od zrobienia turbiny wiatrowej, a potem musisz wybrać alternator dostosowany do turbiny wiatrowej

ten typ silnika jest tworzony dla 3000 obr./min., istnieje małe prawdopodobieństwo, że turbina wiatrowa będzie się obracać przy tej prędkości

to silnik asynchroniczny... zrobić z niego alternator asynchroniczny to dość skomplikowane: z silnikiem z magnesami trwałymi jest to znacznie prostsze

nie próbuj niczego, to najlepszy sposób, aby się tego pozbyć... powiedz nam, jakie środki chcesz zastosować w tej turbinie wiatrowej... mała zabawka czy coś większego i droższego?
0 x
sympatyczny
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 25/05/13, 17:28




przez sympatyczny » 26/05/13, 02:34

Moim głównym celem, aby sprawdzić, czy to dobrze działa, jest oświetlenie szklarni o powierzchni maksymalnie 10 m2. Chciałbym w tej chwili wpłacić jak najmniej pieniędzy. Najlepiej będzie z regeneracją.

Jeśli mi się to podoba, może zrobię większy model, zainwestuję tak, aby był trwały i wykorzystam turbinę wiatrową do zapewnienia prądu dla mojego domu! W tym celu zastanowię się nad samodzielnym zainstalowaniem silnika z magnesami trwałymi itp.

Na razie planowałem zrobić ostrza z resztek rynien, wykorzystać resztki drewna, może silnik drukarki lub skanera?

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux




przez Aumicron » 26/05/13, 13:08

Witaj, proste,

Na stronie można obejrzeć ciekawą produkcję Francisa Ternela http://soupl.eole.monsite-orange.fr/

Tutaj przedstawił swój pomysł https://www.econologie.com/forums/eolienne-a ... 43-40.html
0 x
Argumentować.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 26/05/13, 17:34

oczywiście silnik odzysku może być 10 razy tańszy niż nowy alternator... ale jeśli silnik odzyskiwania nie będzie używany przy właściwej prędkości i właściwym napięciu, będzie 100 lub 10000 XNUMX razy mniej wydajny, dlatego stosunek jakości do ceny będzie byłoby gorsze niż zakup gotowej turbiny wiatrowej

to samo dotyczy ostrzy: często w Internecie widzimy historie o ostrzach wyciętych z rurki PCV... no cóż, PCV nie jest zbyt mocnym materiałem... można z niego zrobić bardzo małą zabawkę... .. od razu trzeba go powiększyć, PCV jest zbyt drogie i nieefektywne

zacznij od zajrzenia do Wikipedii, aby obliczyć średnicę śmigła potrzebną do uzyskania pożądanej mocy... a zobaczysz, że musisz zrobić ją wystarczająco dużą... więc robienie n bez względu na sposób jest rujnujące
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 172