Pionowa turbina wiatrowa zbudowana samodzielnie

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
jsdu19
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/02/13, 09:40
Lokalizacja: france

Pionowa turbina wiatrowa zbudowana samodzielnie




przez jsdu19 » 24/02/13, 12:29

Witam wszystkich ! Jestem JS, od dłuższego czasu z dużą uwagą czytam wszystkie tematy dotyczące energii odnawialnych i to mnie skłoniło do chęci samodzielnego wytwarzania prądu poprzez własnoręczną konstrukcję, dlatego projekt, który Państwu przedstawiam, to to mały generator z magnesami trwałymi uruchamianymi przez turbinę wiatrową o osi pionowej, projekt nie jest jeszcze ukończony, sami zobaczycie, co jeszcze zostało do zrobienia (wzmocnienia cichych bloków łopatek dla podmuchów wiatru, np. malowanie), ale zostało działa bardzo dobrze przez kilka dni przy tym lodowatym wietrze, z drugiej strony na pewno przewinę strator drutem o większej średnicy, aby mieć trochę większe natężenie, ponieważ tutaj przy tym wietrze (15 do 30 km/h) po prostu zapalam Żarówka 12V 5W...
zauważysz, że prawie wszystko jest wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, a to, co leży w moim małym warsztacie. Optymalizuję moje ograniczone zasoby komputera, aby tworzyć plany 3D i jak najlepiej je wykorzystywać, więc oto 3 obrazy, które dają wyobrażenie o tym bestia, Obraz Obraz Obraz , a następnie w moich małych filmach w YouTube 2 zaczynają się od serii obrazów, po których następują filmy
generator http://youtu.be/W1rp41R5FY8
turbina wiatrowa produkowana jest z próbą rozruchu przy prawie zerowym wietrze http://youtu.be/Tnfj2fBwc7w
jeśli masz jakieś zdanie, słucham :)
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 24/02/13, 15:32

Witam i zapraszam tutaj.

Niezła konstrukcja...

Z mojej strony, po wielu testach, powiedziałbym, że bardziej efektywne jest wykonanie rdzenia cewki w kształcie magnesu.
W kształcie cewki trójkątnej góra jest szersza niż magnes, a dół ma albo tę samą szerokość magnesu, albo trochę mniejszą...

W rezultacie nie będziesz miał zmiany + - w tym samym momencie pomiędzy górą cewki a dołem cewki... wyjaśnij ci wszystko, co z tego wynika Nie wolę Mam zamiar pierdolcie bzdury ;), zostawiam miejsce ekspertom ;)...

Z drugiej strony jestem pewien, że w Twoim interesie leży dokładne sprawdzenie wyważenia, aby wszystko nie zaczęło się trząść i nie spadać, zapewnienie systemu zatrzymania awaryjnego, wszystkiego, co Ci odpowiada. maszynę na wszelki wypadek...będzie to bardziej pewne...

Wreszcie, gdy jest pusty, zawsze mamy produkcję, ale ładowanie na akumulatorze zmienia wszystko, z żarówką jako obciążeniem
żarówka reguluje; z akumulatorem zależnie od jego stanu nie reguluje i pompuje co powinien (czekam jeszcze raz na jaśniejsze wyjaśnienie od fachowców ;)), ale w zasadzie im bardziej akumulator będzie pusty tym będzie bardziej "prądowy" będzie wymagało, tym większy będzie moment oporu generatora... dlatego też większy moment obrotowy zapewniany przez łopatki będzie wymagany...

istnieje równowaga pomiędzy grą ostrzy a generatorem...

Wreszcie, osobiście, dużym problemem, jaki widzę w przypadku osi pionowych, jest ich niska wydajność (maks. 0.3) i ciężar, jaki to reprezentuje na maszcie, aby znaleźć stabilne wiatry, „żeby nie powiedzieć przez nadużycie języka” laminarne ”...

ale w każdym razie to świetny początek, który kręci się i produkuje, nawet jeśli produkuje, to mogę produkować ;), i to ty tego dokonałeś... brawo
0 x
jsdu19
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/02/13, 09:40
Lokalizacja: france




przez jsdu19 » 24/02/13, 16:10

cześć hack i dziękuję za komentarz, przed zaprezentowaniem tego uzwojenia przeprowadziłem eksperyment na bardzo małym modelu, jak mi radziłeś, ale zauważyłem, że wydajność była mniej więcej identyczna, robiąc to w ten sposób, łatwiej jest trzymać pomiędzy moimi 2 aluminium omega bez konieczności użycia żywicy, w przeciwnym razie tak, zobaczę, co muszę poprawić w konstrukcji turbiny wiatrowej, nie jestem w tych częściach, mam mnóstwo czasu, aby to zobaczyć. Możliwe problemy :)
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 24/02/13, 19:04

ponownie,

twoje 2 aluminiowe omega... Nawet nie mrugnąłem jak to zobaczyłem, wiedziałem, że coś przykuło moją uwagę (a właściwie dwie ;))

Pierwszą rzeczą, którą uważam za dobrą, jest brak żywicy w kwestii chłodzenia...

To drugie jest większym problemem, aluminium faktycznie przewodzi, nie mogę tego stwierdzić na pewno, ale myślę, że będą dodatkowe straty i niewątpliwie moment oporu większy niż powinien.

Małe strumienie tworzą duże rzeki ;) ... wszystkie małe straty razem wzięte wpływają na ostateczny plon, polowanie na nie w miarę możliwości amatorskimi narzędziami jest nadal częścią gry ;) (nie widzę żadnego obraźliwego określenia dla mnie amator to ktoś, kto lubi :) ale kto nie ma środków profesjonalisty ;) ...ale kto by chciał...).

Masz rację, nie spiesz się, nie ma sensu biegać jak mówili ;) ...
Chodzi o naukę, zabawę, a co więcej, jeśli to działa dobrze, to... :) bingo... naprawdę można się napawać ;)...

Szybkie pytanie: jakie są czarne części na wirniku generatora?

A twoje śruby? jeśli stal nierdzewna, uważaj na elektrolizę...zwłaszcza jeśli mieszkasz niedaleko morza i ma słoną atmosferę...
0 x
jsdu19
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/02/13, 09:40
Lokalizacja: france




przez jsdu19 » 24/02/13, 20:27

cóż, nie mam pojęcia o prądach wirowych... całe aluminium jest izolowane akileinem od zwykłej veraliny, jeśli wolisz, jest bardzo skuteczne, przekładki między magnesami są ze stali, którą tak gwintowałem, że nie masz żadnych klej do naklejenia magnesów i teoretycznie zwiększa pole magnetyczne, no cóż, najlepiej byłoby mieć frezarkę cyfrową..., w przeciwnym razie wszystkie śruby to złom :)
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 24/02/13, 22:06

ponownie,

to znaczy weralinę? wosk?? witryfikator ?? dzieje się to nie przez przewodzenie, ale przez magnetyzm, a nawet przy warstwie izolacji tego typu myślę, że ryzykujesz nagrzaniem aluminiowej pętli... po prostu włóż aluminiowy krążek na miejsce i umieść uzwojony stojan i gotowe zobaczę, że stworzysz ogrzewanie ;) ...
kto powiedział, że nagrzewanie oznacza straty...teraz łatwo to sprawdzić obracając bestię i sprawdzając czy następuje wzrost temperatury taśmy...

co do aluminiowych tarcz jako wirników, mam wątpliwości, zdaje się, że to pamiętam http://otherpower.com/otherpower_wind.html odradza wirniki inne niż złom, ale nie mogę tak powiedzieć, tak mi się wydaje ;) ...ale właśnie w przypadku strony pętli magnetycznej, co trzeba zrobić od tyłu magnesów, ponieważ bieguny są zorientowane z północy na południe twarz...
to, aby zamknąć linie pola magnetycznego i zasadniczo wybrać ładną sinusoidę (jest to obraz), jeśli wyobrażasz sobie pola magnetyczne twojego wirnika widoczne na krawędzi...


tutaj znalazłem ;):

http://otherpower.com/otherpower_wind_tips.html

Obwód magnetyczny — wyobraź sobie magnes przypominający baterię. Mówi się, że linie siły magnesu powstają na jednym biegunie i wracają na drugi, podobnie jak w przypadku baterii. Powietrze jest złym przewodnikiem zarówno prądu elektrycznego, jak i linii sił magnetycznych. Aby jak najlepiej wykorzystać magnes (i nasz drut miedziany) w alternatorze, musimy mieć możliwie najsilniejsze pole magnetyczne. Tak jak miedź jest dobrym przewodnikiem prądu elektrycznego, tak stal jest dobrym przewodnikiem pól magnetycznych. Dobry obwód magnetyczny obejmuje stal pomiędzy biegunami ze szczeliną (szczeliną powietrzną), w której musimy wykorzystać pole. W alternatorze nasze przewody powinny zajmować szczelinę powietrzną, nie powinna być ona szersza niż to konieczne, a każda inna część obwodu magnetycznego powinna być stalowa. Możemy zastosować laminaty stalowe (stal laminowana zmniejsza prądy wirowe) lub możemy mieć magnesy po obu stronach cewki poruszające się razem ze stalą za nimi. Aby zobaczyć, spójrz jeszcze raz na nasze różne eksperymenty z turbinami wiatrowymi. Trzeba powiedzieć, że niektóre z nich, jak drewniany alternator i całkowicie drewniany wiatrak, mają bardzo słabe obwody magnetyczne.


z drugiej strony możesz spróbować włożyć swoje metalowe elementy w serce cewek ;) .... z drugiej strony się potknie, ale będziesz miał też teoretyczny zysk ... spróbuj, jeśli jeszcze tego nie zrobiono Oczywiście. ..

To szalone, ale zdasz sobie sprawę, że wszystkie twoje śruby odchylają pole magnetyczne i powodują również straty...
pełen drobnych strat, które się kumulują...ale czepiam się, przypomnę ;)...

prosiłeś o opinię: moim zdaniem zapoluj na drobne straty w alternatorze ;) ...

I zwróć uwagę na wyważenie, czy próbowałeś obracać ostrza za pomocą silnika, aby zobaczyć, jak się zachowują, gdy obracają się trochę szybko? czy pusty na wietrze?

i na koniec, jeśli chcesz, mogę Ci udostępnić profil pionowych łopat turbiny wiatrowej, dostałem go od łopaty, która zdecydowała się wyruszyć samotnie na przygodę bez swojej turbiny wiatrowej ;) ... Mogę go np. skopiować (wtedy Ty mogę go zmniejszyć lub powiększyć w zależności od potrzeb ;)) ...
Proste ostrza są dość proste w wykonaniu, zawsze ma ten sam profil, który wycinasz ;), prosta krawędź natarcia itp. itd.... to jest proste lol...
0 x
jsdu19
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/02/13, 09:40
Lokalizacja: france




przez jsdu19 » 24/02/13, 23:26

veraline to niedrogi lakier do metalu zawierający akileinę, stosowany jest (akileina) w przemyśle do izolowania uzwojeń termicznie, przeciwgrzybiczo i elektrycznie, istnieją powłoki lepszej jakości, więc myślę, że tutaj dla układu, który obraca się przy nie więcej niż 300 dajcie spokój, oszalejmy 400 obr/min tutaj wystarczy, nawet na wszelki wypadek zostawiłem wentylację z tyłu przekładni, wirniki są w całości na złomie z wyjątkiem 2 aluminiowych cylindrów mocujących, nie zauważyłem jeszcze najmniejszego przegrzania.. .w przypadku ostrzy nie jest to skomplikowane, płaskie, na pewno będziesz mieć maksymalny udźwig i siłę, szkoda estetyki aerodynamicznej, tak, obracałem ostrza dmuchawą ogrodową, nie ma problemu, tylko wibracje podczas uruchamiania, stąd przydatność wkładania centralne wzmocnienie na każdym "ostrzu". Znam ten artykuł o innej mocy, na pewno jest wypełniony metalem lub magnetytem, ​​może strator byłby lepszy, oczywiście na powietrzu jest biedny, ale hej, z braku lepszego, daję sobie z tym radę :)
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 27/02/13, 12:56

OK, odpowiem :) ...

Jeśli działa dobrze, jak mówisz, po co chcesz przewijać??? ;)

jeśli wszystko jest idealne, po co tu przychodzić i prosić o opinie?

i jeżeli wszystko jest w pełni sprawne to prosiłbym o pomiary z odpowiednią liczbą obrotów na pusto i pod obciążeniem (akumulator naładowany i bez żarówki) :) ) ...

Jeśli wszystko jest idealne, tym lepiej, inaczej co mogę powiedzieć, podążajcie za mną ;) ...

jesteś dumny ze swojego osiągnięcia, to normalne, mówić, że jest idealne, babci też nie wpychaj w pokrzywy ;) ...zwłaszcza, że ​​są tylko dwa zdjęcia i dwa filmy, albo w końcu nic nie widzimy.. .

Kiedy twoje łopaty, jeśli myślisz, że profil płaskiej blachy jest idealny, to rzeczywiście jest idealny, tylko jedno pytanie, twoim zdaniem, kiedy twoja turbina wiatrowa się obraca, czy na górnej powierzchni łopaty występuje poziomy nacisk? wznosi się na wietrze :) ?

Jeśli nie, zadaj sobie pytanie, dlaczego wszystkie turbiny wiatrowe, nawet o osiach pionowych, mają profile obliczeniowe, a nie płaskie blachy :) istnieje, jak można by rzec, pojęcie prędkości, przyspieszenia i siły nośnej, którego nie należy zaniedbywać.

Wreszcie turbina wiatrowa jest systemem jednorodnym (w teorii), co oznacza, że ​​nie jest to tylko zespół łopaty i generatora... jeśli przypadkiem twoja turbina wiatrowa produkuje, ale w pewnym momencie wiatr sprawia, że ​​naprawdę się obraca cóż, a generator już nie dymi, więc hamulec magnetyczny wywierany przez siłę przeciwelektromotoryczną zostaje przekroczony, mówią, że wirnik łopatkowy nie jest już trzymany przez generator, jeśli nie masz hamulca ani zabezpieczenia systemu i modlisz się, żeby wytrzymało, bo turbina wiatrowa będzie przyspieszać tak, jak nigdy wcześniej tego nie widziałeś, a jeśli przypadkiem zdarzy Ci się problem z wyważeniem, uważaj, bo możesz odnieść obrażenia...

A teraz dlaczego ci to mówię:

Jeśli chcesz odpowiedzi lub pomocy, musisz zacząć od podania prawdziwych szczegółów produkcji (też jestem tego świadomy :) , jeśli chcemy skutecznej wymiany, musimy od początku dawać przykład, zwłaszcza gdy dopiero zaczynamy przygodę z a forum ...

Nie umniejsza to niczego twojej konstrukcji, ani temu, że zrobiłeś to z materiałów pochodzących z recyklingu, ani temu, że nauczyłeś się wielu rzeczy, aby to zrobić...


Z drugiej strony uważam, że pionowe turbiny wiatrowe to strata czasu i energii, szczególnie jeśli są przybliżone...

Ich Cp wynosi maksymalnie 0.3, jedna lub oś pozioma będzie wynosić maksymalnie 0.7 (cp = współczynnik wydajności)... Spójrz na osiągnięcia „pro” i zobacz, jak ich produkcja jest bliska zera lub czasami bliska niebezpieczeństwa ...

Bilans???? cóż mogę powiedzieć poza tym, że jest dobrze, oby tak dalej :) baw się dobrze i jeśli to możliwe podejmij działania...
możesz sporządzić tabelę z produkcją generatora według prędkości obrotowych pustego i obciążonego, z obliczeniem momentu obrotowego oporu, co pozwoli ci obliczyć żagiel, który powinien najlepiej odpowiadać Twojemu wirnikowi wiatrowemu...

Gdyby wszystko było w porządku, nie byłoby potrzeby ponownego nawijania, ponadto nawijając drut o większej średnicy, stracisz liczbę zwojów drutu, a co za tym idzie, napięcie przy niskiej prędkości itp.

Cóż, zostawię cię z tym i mam nadzieję, że zobaczę jakieś wieści, które całkowicie udowodnią, że się mylę. Byłbym zachwycony i wniebowzięty... :)
i byłbyś bogaty :) , w istocie bardzo bogaty, ponieważ trzy kawałki złomu odniosły sukces tam, gdzie inni włożyli miliony w rozwój zaawansowanych technologicznie maszyn, które mają trudności z prawidłowym funkcjonowaniem... to bogactwo gwarantowane ;) ....
0 x
jsdu19
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 10
Rejestracja: 20/02/13, 09:40
Lokalizacja: france




przez jsdu19 » 27/02/13, 20:50

kiedy mówię, że jest idealnie, powinienem raczej powiedzieć, że działa, to mój sposób na powiedzenie, że jestem zadowolony z efektu przy niewielkiej ilości, której używam, jestem realistą Podejrzewam, że stać nas na dużo więcej, dlatego się tutaj zarejestrowałem , to mieć sugestie, rady itp., ale słucham! wszystko co mówisz nie trafia do głuchych uszu, doskonale zrozumiałem, że aluminium wokół miedzi nie jest najlepsze i więcej.Nie mam jeszcze ładowania akumulatora do zrobienia krzywych mocy więc pomyślałem, że film z generatora mógłby mieć mając pojęcie o mocy, mam tylko multimetr... do uzwojenia wiem, że napięcie spadnie, ale jestem uparty, muszę tego spróbować, miedzianą już przygotowałem, Obraz Jeśli to nie pomoże, założę z powrotem pierwsze uzwojenie. na Twoje pytanie odnośnie powietrza z tyłu łopatek nie zrozumiałem, mam prąd powietrza z tyłu gdy się obracają, Obraz , inaczej to tylko hobby, nie mam pretensji, żeby robić na tym biznes czy wchodzić w szeregi zawodowców, ale nie dajcie się zwieść, jeśli będę w pełni usatysfakcjonowany, zajmę się czymś takim jak ta spirala z profilem skrzydła samolotu :) Obraz
jeśli zrobię to w pionie, to dlatego, że jestem najemcą i nie mogę robić na lądzie, co chcę..., pozostanie na poziomie gruntu lub raczej będzie przymocowany do balkonu
Przepraszam za jakość filmu, mam tylko stary VHS
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 28/02/13, 00:02

re, nie ma problemu, jsdu, nie proszę cię, żebyś mnie słuchał :) ;) ...

nie, próbuję tylko naprowadzić Cię na trop skutecznego preparatu, abyś uzyskał jak najwięcej odpowiedzi i pomocy.

spójrz, liczba wyświetleń na Twój temat (307) i tylko ja mogę odpowiedzieć... (długo zajęło mi zrozumienie i zaakceptowanie, że robienie rzeczy z maksymalną szczegółowością techniczną i wszystko sformatowane w najbardziej logiczny sposób sposób, to najlepszy sposób, aby pokazać, że jesteś zmotywowany i tym samym uzyskać pomoc...)
Wtedy, gdy próbujemy się z tobą porozumieć, nie odpowiadają od razu, wiem, w przeciwnym razie po co mieliby ci cokolwiek mówić, skoro wiesz ;)) ...
(Właśnie doznałem elektrowstrząsu, żeby móc to powiedzieć, ale ten wstrząs był zbawienny :) , ci, którzy wiedzą, o czym mówię, muszą słusznie się uśmiechnąć ;)).

Krótko mówiąc, wykonaj testy, nie przerywaj ani nie trzymaj tego pomysłu z daleka ode mnie :) , osobiście jest to również w procesie, a zwłaszcza w błędzie, który rozumiem :) ...Nie twierdzę, że popełniasz błąd, nie, pisanie a czytanie to dwie różne rzeczy, więc uważaj na sformułowania, które można zrozumieć w opozycji do pierwotnego przekazu.

Reel, nie martw się o mnie, o to Cię proszę i tylko o to Cię proszę ;) ...

o resztę mówię..

Jeśli chodzi o dopuszczalną moc w przewodzie, o czym mówisz?

tutaj nie jest źle:

http://www.powerstream.com/Wire_Size.htm

istnieje zależność, którą moim amatorskim zdaniem warto bliżej zbadać: Kv i Kt

Nie mogłem od razu znaleźć niczego innego, jest po angielsku, ale jest wyraźne:

http://books.google.fr/books?id=2NoOAAA ... ur&f=false

na Twoje pytanie odnośnie powietrza z tyłu łopatek nie zrozumiałem, mam prąd powietrza z tyłu gdy się obracają,


Mówię, że łopata unosząca się na wietrze spowalnia wirnik, w wyniku czego przyspieszenie będzie ograniczone, więc aby mieć użyteczną produkcję, potrzebny jest generator, który wytwarza z bardzo małą prędkością i wystarczającą mocą.To jest aerodynamika historia i lambda...

mały przykład teoretycznych obliczeń turbiny wiatrowej ;)

http://eolienne.f4jr.org/eolienne_etude_theorique

po testach, które przeprowadziłem, zrozumiałem, że:

Albo zdecydujesz się na płytkę o dużej średnicy (która podtrzymuje magnesy)

Albo zdecydujesz się na uzwojenie wielowarstwowe

Jeśli utrzymasz konfigurację magnesu na płycie w kierunku osiowym (mam na myśli, że nie wszystkie prowadnice magnesu zbiegają się w kierunku środka płytki), strumień magnetyczny jest również osiowy ;) (oczywiście jest to generator osiowy lol).

W przeciwnym razie możesz umieścić magnesy poziomo na końcu krążka (obrócisz je o 90° i przyłożysz blisko zewnętrznej krawędzi płytki)

w przeciwnym razie możesz przyjąć konfigurację promieniową

Ma to na celu uzyskanie jak największej prędkości kątowej przy tej samej liczbie obrotów. Podążaj za mną ?

Z tej prędkości wynika prędkość zmiany fazy przed cewką. Obecna produkcja będzie funkcją szybkości zmiany fazy (ale oczywiście nie tylko ;)):

źródło:
http://fr.wikipedia.org/wiki/Induction_magn%C3%A9tique



inaczej to tylko hobby, nie udaję, że robię na tym biznes i nie idę śladami zawodowców,
Nie mówiłem o tym, przeczytaj jeszcze raz moją poprzednią odpowiedź ;) ;) ...Dokonywałem niuansowego porównania :) ...



ale nie wierzcie czy będę w pełni usatysfakcjonowany, zajmę się czymś w stylu spirali z profilem skrzydła samolotu:)


W nic nie wierzę, mam tylko nadzieję ;) ...powiedziałabym, że w tym przypadku jesteś pełna odwagi, ale dowiedz się trochę więcej o tym gościu
maszyny i zobaczysz, że turbina wiatrowa typu Darrieus (zrobiłeś Savonius) jest bardzo, bardzo trudna do wykonania, o wiele bardziej niż stara, dobra pozioma oś, która zawsze będzie miała maksymalny cp 0.7, podczas gdy pionowa będzie ograniczona do 0.3

Ładne źródła ;):

http://badkiller.alex.pagesperso-orange.fr/Presentation_diff_eoliennes.htm


To powiedziawszy, rozumiem, dlaczego wybór pionu i szanuję go, nawet jeśli ostatecznie nie jest to ekologiczne, ponieważ przy większym wydatku energii nie będziesz w stanie wytworzyć większej energii.. nawet na początku psujesz wynik ...
To powiedziawszy, najpierw musisz wiedzieć, co naprawdę chcesz zrobić ze swoją turbiną wiatrową, to właściwie podstawa.
jeśli ma to zapalić diodę LED, żarówkę, uruchomić silnik lub cokolwiek innego, co wiem...

Cóż, myślę, że toast wystarczy na ten wieczór..

Chatelot, jeśli mnie czytasz, popraw moje błędy lub kogokolwiek innego, kto może mi wyjaśnić, jeśli powiedziałem coś głupiego (ale myślę, że udało mi się wyrazić jasno i nie mówić, że głupota jest większa ode mnie :) ) ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 150