Letni projekt geotermalnego ogrzewania słonecznego na zimę

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10

Letni projekt geotermalnego ogrzewania słonecznego na zimę




przez dedeleco » 12/10/12, 14:16

Reprodukuję projekt przewidziany przez Did67:
https://www.econologie.com/forums/post242139.html#242139
Did67 napisał:
dedeleco napisał:
Aby za darmo ogrzać się zimą letnimi upałami, działa to od 2007 roku z dobrą wydajnością pod adresem:
www.dlsc.ca



System ten interesuje mnie w ramach projektu związanego z moją pracą.

Niestety nie znalazłem żadnych danych finansowych: ile kosztuje cała instalacja: wiercenie, rury, przyłącza, wstępne składowanie i system sterowania? Na jaką powierzchnię (lub jaką moc grzewczą? [no cóż, moc, domyślam się z dostarczonych raportów).


System ten jest nowy i dlatego cena pierwszego osiągnięcia w zakresie badań eksploracyjnych w Kanadzie nie ma wartości odniesienia przy podejmowaniu decyzji. Wszystko można uprościć, a moim zdaniem przed wielkim osiągnięciem trzeba po prostu spróbować.
Na przykład, w szklarni, która potrzebuje mniej niż 20°C i która zadowala się temperaturą 10°C lub nawet brakiem mrozu w zimie.
Chcę wypróbować ultraprostą wersję 83, nie zimną, aby zastąpić moją oszukańczą pompę ciepła, ale nie mam łatwo dostępnych na rynku wierteł 20 lub 25 mm z długimi przedłużkami.


Moje obecne przemyślenia oprócz tych z ekologii:

https://www.econologie.com/forums/chaleur-d- ... 28-20.html

https://www.econologie.com/forums/dedeleco-o ... 99-30.html

To, co wydaje mi się fascynujące, to prostota, wiercenie łatwych otworów o głębokości kilku metrów i nieco ponad 3 do 6 m, a wszystko jest dostępne dla majsterkowicza w domu, w jego ogrodzie, dla systemu, który jest zarówno nowy, jak i bardzo stary w jaskiniach. na energię słoneczną z płytkim magazynowaniem geotermalnym, usuwającą cały CO2, całą energię jądrową, wszystkie zanieczyszczenia, na zawsze, do ogrzewania!!

Umieściłem oceny rzędów wielkości i linki do tego typu ogrzewanie międzysezonowe (w google) w sprawie ekologii, aby ustalić zasady przewodnie, które były omawiane na temat ekonologii, przy dość odmiennych wyborach technologicznych, małej lub dużej głębokości, często przez Obamota (z jego sofizmatami dotyczącymi gazowni), a przede wszystkim poważny problem cyrkulacji wód głębokich, który ma zostać zablokowane, jeśli istnieją poprzez wstrzyknięcie środka blokującego to krążenie, tani cement ou ten sam produkt powodujący zestalenie wody poprzez napełnienie wodą.

Podstawową liczbą, która ustala pomysły, jest to, że przechowujemy w przybliżeniu 10KWh/m3 ziemi (na przykład glina, trochę więcej skały) podgrzewając go z 36°C plus 20°C do 56°C (studnia kanadyjska mająca 3 razy minus 12°C, przy zmianie T daje 3 razy mniejszą rezerwę przed zamrożeniem, za pomocą pompy ciepła)
Trzeba zejść ponad 3 do 6 m.

Istnieją inne osiągnięcia i badania z opublikowanymi artykułami technicznymi do przeczytania, których nie zbadałem dokładnie.
Aby artykuł mógł się znaleźć w witrynie dlsc.ca, w płatnych czasopismach specjalistycznych muszą znajdować się szczegółowe artykuły.

Cena moim zdaniem zależy w dużej mierze od metody budowy, rodzaju gruntu, miękkiego czy twardego, sposobu wiercenia otworów, które mogą mieć małą średnicę rurami o małych średnicach, jak to robią specjaliści od wtryskiwania materiałów pęczniejących. pianka do prostowania domów i budynków z zapadniętymi fundamentami ( Uretek lub Géosec ).
Widziałem, jak to robili, ręcznie wiercili wiertarką fundamenty i ziemię pod nimi długim wiertłem jak masło, szybko gwintowali rury o małej średnicy, około 20 mm, z łatwością na niezłą głębokość kilku metrów.
Myślę, że przy tym samym systemie jest sposób na znaczne obniżenie ceny w porównaniu do dużych, klasycznych wierceń pod studnie 150mm czy 200mm, choć cena nie jest astronomiczna.
Lepiej jest zwiększyć gęstość tych otworów o małej średnicy;

W domu chcę spróbować, na miarę, za pomocą najprostszego sprzętu, ręcznego perforatora, długiej wiertarki, ponieważ jest to bardzo proste z prostym, tanim wężem 16 mm (ten do nawadniania kropelkowego jest bardzo dobry, solidny ponad 10 lat na słońcu w moim ogrodzie, nadające się do wiercenia w ziemi, a także do prostych i niedrogich letnich kolektorów słonecznych pokazanych na Apper, econologie i internecie, tuż pod tworzywami sztucznymi.

Wykonanie majsterkowania jest bardzo łatwe, z wyjątkiem mnie, kup sobie długie wiertła, umieszczone od końca do końca, o małej średnicy 20 mm lub 30 mm.
Łatwo go znaleźć do 1 m, ale nie więcej.
Istnieją również sprzedawcy sprzętu wiertniczego, którzy zazwyczaj oferują większą średnicę, 150 lub 200 mm lub mniejszą 50mm ze świdrem do badań geotechnicznych.
W przypadku dużego projektu cena takiego świdra nie jest wygórowana (cena samochodu osobowego lub dostawczego) jest używany i posiadany przez wszystkich specjalistów zajmujących się badaniami gleby.
Powinniśmy móc go wypożyczyć.
Czyli cena jest taka jak za robociznę wiercenia i wtedy jest znacznie niższa od wiercenia o większej średnicy.

Chcę spróbować w domu, wiercąc wiertarką w ogrodzie, z dala od fundamentów domów (ogrzewanie gruntu jest jak fala upałów, która powoduje pękanie gliny pod fundamentami, a co za tym idzie i domem). Najlepiej jest pod asfaltem sąsiedniego parkingu, wiercąc pod kątem.

Jedynym problemem dla mnie jest to, że długie wiertła są umieszczone jeden przy drugim i mają małą średnicę. Zatem testowanie, a następnie pomiar właściwości termicznych gleby jest łatwe.
Problem w tym, że profesjonalny sprzęt nie jest łatwo dostępny dla majsterkowiczów.

W przeciwnym razie interesujący byłby rozwój prostych, tanich i szybkich wierceń wiercić na końcu rury o małej średnicy, która ma być zakopana i gwintowana, z cyrkulacją wody i powietrza pod ciśnieniem w celu obracania wiertła i usuwania gruzu, co umożliwiłoby rurze poruszanie się pod ziemią po dużej ścieżce w kształcie litery U, jako coś w rodzaju mikrorobota (lub robota-kreta).
Moim zdaniem przy odrobinie wyobraźni można znacznie obniżyć cenę, do bardzo niewielkiej.
Cała reszta może być bardzo tania, rura kosztuje mniej niż 40 euro za 100 m, ułożona zarówno pod ziemią, jak i pod słońcem!

W przypadku krążących wód gruntowych istnieje również sposób na ich zablokowanie sam wtrysk w postaci produktu, który pęcznieje i twardnieje z wodą, lub cement pod ciśnieniem, metoda opracowana już dla dużych robót.

Myślę, że aby znaleźć najlepsze rozwiązania, musimy spróbować prostoty, nie inwestując za dużo, tylko to, co konieczne, unikając wydawania zbyt dużych środków na to, co nieistotne, i w ten sposób wypróbowując różne warianty tego systemu, który zasadniczo jest bardzo proste w porównaniu z jakimkolwiek innym obecnie stosowanym systemem technologicznym, takim jak pompa ciepła, Stirling czy elektrownia jądrowa.

Jest dostępny dla majsterkowiczów, którzy mogą rozwijać wyobraźnię.

We Francji wolimy duże projekty i gardzimy wszystkim, co musi być tanie, co jest specjalnością Japończyków, którzy sprawili, że duża liczba bardzo drogich systemów, takich jak kuchenka mikrofalowa czy pompa ciepła, stała się tania dla ogółu społeczeństwa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 12/10/12, 15:36

Ze swojej strony patrzę na perspektywę „zrównoważonego projektu pod klucz”.

Jedną rzeczą jest „zrób to sam”, który każdy może zrobić. Że każdy może to zrobić swobodnie...

Inną rzeczą jest „rozwijanie” powielanej technologii w panujących warunkach ekonomicznych.

Możesz podgrzewać ciepłą wodę za pomocą czarnej plastikowej rury leżącej na trawniku. Jest to „samodzielnie wykonany indywidualny solarny podgrzewacz wody” (CESISM).

Możesz też zlecić instalację CESI rzemieślnikowi z certyfikatem Qualisol.

Pierwszy projekt będzie kosztować 100 euro.

Drugie 5 tys.

Więc jeśli ktoś ma dane techniczne lub finansowe dotyczące podziemnych magazynów ciepła, to zamieniam się w słuch.

Mój projekt umiejscowiony jest w następującym kontekście:

- dokończenie budowy stacji biometanu o mocy 180 kW energii elektrycznej i nieco mniejszej dostępnej energii cieplnej

- odzysk znacznej części dostępnego ciepła w formie odsprzedaży do zakładu produkcyjnego potrzebującego go do produkcji ciepłej wody użytkowej (częściowe zastąpienie kotła gazowego).

- utrzymuje się nadmiar ciepła, którego nie określono jeszcze dokładnie ilościowo, szczególnie w weekendy

- pomysł polegałby na pieczeniu go w ziemi, według systemu "dlsc" (a może poziomego?), aby wyprodukować warzywa poza sezonem (aby kontrolowane od góry straty nie były przeszkodą, pod warunkiem, że ukorzenienie zostanie zachowane) nie zostanie naruszony; powierzchnia składowania będzie pokryta tunelami, aby „zatrzymać” ciepło podczas jego użytkowania)…

Dlatego konieczne jest, aby system nie był zbyt drogi...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/10/12, 15:50

Mój problem z magazynowaniem w ziemi polega na tym, że straty są duże: dobrze jest, gdy pozwala ono na magazynowanie darmowego ciepła słonecznego latem na zimę… „odzyskujemy 1/2 lub 1/10 zimą, może się to opłacać, jeśli system nie jest zbyt drogi

w przypadku magazynowania ciepła od weekendu do kolejnych dni nie jest to ten sam przypadek

to ograniczona ilość ciepła: jeśli ma stracić połowę ciepła, nie warto nawet zaczynać

do przechowywania przez kilka dni Naprawdę lepiej widzę prosty zbiornik na wodę: i przynajmniej wszystko można obliczyć, nie wymyślając niczego... pojemność cieplna wody i opór cieplny izolacji zaczynają być znane!

w przypadku małego zbiornika jest to stal... w większych rozmiarach jest to żelbet wykonany ze stopionego cementu glinowego, który z łatwością wytrzymuje temperaturę wrzącej wody wynoszącą 100°
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 12/10/12, 16:03

Źle się wyraziłem: to właśnie przez całe lato (weekendy, święta z fabryki, która kupuje nam ciepłą wodę) magazynujemy ją w ziemi, aby uprawiać ją w „poza sezonem” (koniec jesieni). /wiosna) „wyżej” wartościowe” warzywa (poza sezonem / wczesne warzywa...).

Bo wydaje mi się, że zwykle w pewnym momencie dochodzi się do gradientu i że w środku nie traci się już zbyt wiele... Gdy ochładza się ten rdzeń, przepływ się odwraca...

Ale nie jestem termodynamikiem i natykam się na ocenę tego pytania: czym byłaby „fala” ciepła? jaki jest gradient? i jaki byłby „wydajność” (energia NN odzyskana na poziomie gruntu / wtryśnięta energia o wysokiej temperaturze – moc wyjściowa z kozidła)…

Nadal nie wiem, czy to po prostu szalony pomysł...

Wiadomo, że wtryskiwane ciepło i tak jest tracone (pojdzie do nagrzewnicy, bo silnik musi być chłodzony). Jeżeli uda nam się odzyskać 50% to wartość tych 50% należy zwrócić za instalację i w miarę możliwości kosztować mniej niż pompa ciepła czy kocioł!

Tak czy inaczej będzie to rozwinięcie po roku, dwóch latach funkcjonowania. Miałbym wtedy dane na temat dostępnego depozytu: ile? Gdy ?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/10/12, 16:30

Did67 napisał:Ze swojej strony patrzę na perspektywę „zrównoważonego projektu pod klucz”.

- pozostaje nadmiar ciepła, które nie zostało jeszcze dokładnie określone ilościowo, szczególnie w weekendy

- pomysł polegałby na pieczeniu go w ziemi, według systemu "dlsc" (a może poziomego?), aby wyprodukować warzywa poza sezonem (aby kontrolowane od góry straty nie były przeszkodą, pod warunkiem, że ukorzenienie zostanie zachowane) nie zostanie naruszony; powierzchnia składowania będzie pokryta tunelami, aby „zatrzymać” ciepło podczas jego użytkowania)…

Dlatego konieczne jest, aby system nie był zbyt drogi...


Różni się zasadniczo od wwwdlsc.ca zwłaszcza długością tygodnia zamiast od lata do zimy, czyli 7 dni zamiast 120 i więcej.

Zatem głębokość może być znacznie mniejsza niż pierwiastek kwadratowy z czasów przechowywania, przy czym wyciek ciepła w kierunku korzeni należy określić ilościowo w kolejności wielkości, takiej jak temperatura T=60°C do prawdopodobnie 80°C oraz całkowite ciepło do przechowywania, co ustala powierzchnię szklarni do ogrzania.

Jeśli jest to dobry humus, dyfuzja ciepła jest znacznie mniejsza nieco powyżej 0,1 mm2/s zamiast 1 mm2/s gliny, co zmniejsza głębokość o rac(10)=3, czyli przez 11,7 dnia = 1 milion sekund, 32 cm zamiast metr.

Istnieje ryzyko, że przepływ ciepła będzie nadmierny dla korzeni i dlatego na tej głębokości wymagana jest sieć rur zbierających, niezależnych od tych do magazynowania ciepła, które są znacznie głębsze, aby ochłodzić się do maksymalnie 20°C, ogrzewając ciepło w zamian.
Działanie będzie w dużym stopniu zależne od temperatury zewnętrznej, od silnego mrozu do łagodnej pogody poza zimą.

Nieco niecałe 180 kW, czyli 150 kW w temperaturze T=50°C do 80°C, magazynowane przez 2 dni weekendowe (około 2 i pół dnia 60 godzin od piątkowego wieczoru do poniedziałku rano) daje ciepło 60x150=9000 kWh, ważne , (wystarczający do ogrzania domu BBC przez całą zimę lub 1/3 do 1/4 starego domu), który przy stałej objętości ziemi do przechowywania w temperaturze 56°C około 900 m3 lub od 1 do 2 m głębokości dobrego ogrodu humusowego, minimalna powierzchnia 90m2, a mniejsza w przypadku umieszczenia głębiej.
Umiarkowanie izolowana szklarnia z podwójną folią z tworzywa sztucznego będzie zużywać znacznie mniej w ciągu tygodnia (jak stary dom 200 kWh/m2 przez całą zimę (minus udział energii słonecznej z narożnika), a zatem przez 7 do 10 dni zamiast 120 , będzie to co najmniej 12 razy mniej, czyli około 17KWh/m2tydzień, lub dla 90m2 około 1530KWh (do ustalenia w zależności od szklarni, z ogrodnikiem, tego co faktycznie zużywa i pogody) zamiast 9000KWh, a co za tym idzie i powierzchni powierzchnia szklarni musi być 5 do 6 razy większa, aby nie stała się sauną.

Musimy także wziąć pod uwagę, co dzieje się poza zimą, przy łagodnej pogodzie, ale z ogrzewaniem resztkowym, prawie bezużytecznym dla szklarni???

Jest to przybliżona ocena pierwszej reakcji, która pozwala jednak uniknąć czynników 10 możliwych błędów.

Jednak w zależności od pogody łatwo o błędy w ocenie i konieczne jest zapewnienie dodatkowego odprowadzania nadmiaru ciepła.
Dobrym pomysłem może być nie przechowywanie wszystkiego w szklarni.

Przepływ pod korzeniami można kontrolować za pomocą izolatora znajdującego się głęboko pod ziemią, a przede wszystkim dość niskiego T przechowywania na 3 razy większej objętości gleby (maks. 30°C?).

Moim zdaniem bardziej skomplikowany pod względem termicznym niż dlsc.ca, biorąc pod uwagę szklarnię powyżej i bardzo zmienne warunki termiczne na ziemi w zależności od pogody.
dlsc.ca nie przejmuje się zbytnio przepływem na powierzchnię.

Należy określić maksymalny niezbędny czas przechowywania, który określa głębokość i to, co dzieje się przy łagodnej pogodzie, a także wielkość obecnych szklarni, z ich rzeczywistymi stratami.

Istnieją skrzynki, które wiercą poziomo rury bez naruszania powierzchni (patrz internet).
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 12/10/12, 17:53

dedeleco zawsze mówisz nam o czasach dyfuzji, ale to nie liczba liczy się w przypadku przechowywania termicznego

magazynowanie termiczne jest przystosowane do pracy przez długi czas, przez lata, a nawet dziesiątki lat: możemy zatem przyjąć, że ogrzewana strefa ziemna jest zawsze gorąca, trochę bardziej lub trochę mniej, w zależności od tego, czy magazyn jest pełny czy pusty... zatem strata mocy zależy tylko od oporu cieplnego w nieskończoności... liczą się obliczenia w stanie ustalonym... odległość, na jaką propaguje się roczna zmiana temperatury, nie interesuje mnie

kiedy widzę energię, którą pozyskujemy z odwiertu geotermalnego: możemy ją schłodzić pompą ciepła, ale ciepło z reszty ziemi dociera tam, a my nie magazynujemy chłodu

dobrze działają pompy ciepła na suchych odwiertach geotermalnych, to dowód na to, że magazynowanie ciepła w ziemi nie jest dobre

przechowywanie przez kilka dni w celu wytworzenia ciepłej wody użytkowej dla fabryki lub społeczności jest znacznie łatwiejsze: ciepło ze zbiornika jest przydatne aż do całkowitego ochłodzenia... po prostu pod koniec pozostałe ciepło jedynie nieznacznie podgrzewa wodę zasilającą przed jej podgrzaniem przez ciepło silnika

Dystrybucja ciepłej wody użytkowej do dużej liczby domów wydaje mi się prostsza niż dystrybucja ogrzewania: tylko jedna rura... system jest przydatny przez cały rok, z wyjątkiem tych, którzy mają ogrzewanie słoneczne
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/10/12, 18:36

Zawsze, bez końca, ten sam problem zrozumienia przewodzenia ciepła z jego dyfuzją, używany i dobrze rozumiany www.dlsc.ca , na wolnym terenie i znacznie tańsze w wierceniu niż ogromny zbiornik na wodę o pojemności minimum 500m3 dla pojedynczego zwykłego domu, od lata do zimy. Zbiornik nie będzie lepiej izolowany w okresie od lata do zimy, nie nadaje się do użytku w moim domu, wygórowana cena basenu, niepotrzebna nieporęczność w moim ogrodzie, natomiast wiercenie w ziemi otworów o średnicy 20-30 mm nie niszczy mojego ogrodu, kosztuje prawie nic, tylko wiertła przedłużające (nie do zdobycia bez bycia profesjonalistą w dziedzinie wiercenia), robię to sam.

Zadziwiające, jak trudno jest zrozumieć tę rzeczywistość, że zbiorniki na wodę, takie jak baseny, są bardzo drogie, a Christophe kupił dom z tak bardzo niewystarczającym zapasem 70m3, słabo ocieplony (trudny biorąc pod uwagę jego wagę)

Przechowywanie jest ograniczone czasowo, tutaj najwyraźniej 7 dni, wkładamy i potem odbieramy to, co włożyliśmy, co zmniejsza straty, które również są tracone przy dużym zbiorniku, który nie ma dużej grubości wokół izolacji, w przeciwieństwie do ziemia będąca swoim własnym izolatorem, o grubości rosnącej w czasie (pierwiastek kwadratowy).
Przeczytaj bardzo uważnie dyfuzyjność i przewodnictwo cieplne w Wikipedii.
Na przykład przepływ ciepła pod naszą ziemią, z wyjątkiem gorących punktów i wulkanów, odpowiada ponad 1000°C na powierzchni, około 200 milionów lat temu, przy postępującym ochłodzeniu w głąb poprzez dyfuzję i przewodzenie ciepła? ten czas to czas istnienia prawie wszystkich warstw lądowych, w szczególności dna oceanów i obliczamy, że w tym czasie temperatura 1000°C spadła do głębokości około 30 km, co odpowiada grubości stałych warstw ziemi pod naszych stóp, co daje strumień ciepła o wartości około 1°C/30 m, obserwowany średnio (zobacz wikipedię jako kurs)

Tutaj jest tak samo, straty są na początku większe i z czasem maleją (co nie ma miejsca w przypadku dużego zbiornika chyba, że ​​jest zakopany).
Ponadto, gdy jeździmy na rowerze na gorąco, a następnie regenerujemy się, dodając zimno, tracimy znacznie mniej.

Z drugiej strony, znajdujemy piękne przykłady głębokiej energii geotermalnej, nawet w rejonie Paryża, który wyschł przez dziesięciolecia, podobnie jak przepływ ciepła na Ziemi przez 200 milionów lat, który stał się bardzo słaby!

Chodzi o szczęście w głębokim przepływie wód, aby odnowić, pełne losowanie.

Niektórym udało się odnowić ciepło zawarte w tej głębokiej energii geotermalnej, która się wyczerpuje, poprzez ciepło śmieci spalanych latem, aby je ponownie odnaleźć zimą (mogliby również umieścić tam letnie ciepło słoneczne!!, ale ciepło śmieci marnują się latem bez skutku!!!)


Na koniec musimy zapytać miasto Nowy Jork, ile tracą na dystrybucji ciepłej wody po całym mieście, w zasadzie w izolowanych rurach.

Zatem niektóre zwykłe, klasyczne rozwiązania nie są ani tak doskonałe, ani najtańsze, poza tym, że nie przeszkadzają przyzwyczajenia.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Projekt letniego ogrzewania energią geotermalną na zimę




przez moinsdewatt » 12/10/12, 20:08

dedeleco napisał: ...We Francji wolimy duże projekty i gardzimy wszystkim, co musi być tanie, co jest specjalnością Japończyków, którzy sprawili, że duża liczba bardzo drogich systemów, takich jak kuchenka mikrofalowa czy pompa ciepła, stała się tania dla ogółu społeczeństwa.


Pffff.

We Francji można bardzo dobrze kupić i zainstalować termiczne panele słoneczne.
To nie jest bardzo duży projekt.
Nie jest taki drogi, a działa bardzo dobrze.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 12/10/12, 22:52

Tylko termiczne panele słoneczne nie dają wcale tego samego, pomiędzy latem a zimą (słońce wtedy bardzo nisko, pełne chmur z deszczem), przy ogromnej różnicy w energii!!!

dlatego zamiast przerabiać drogie panele, które w zasadzie sprawdzają się zimą, lepiej latem nadmiar energii słonecznej, która się całkowicie marnuje, gromadzić za pomocą tanich paneli, a następnie składować pod ziemią, bez dziur.Też drogie i żeby było miło i ciepło zima, zupełnie jak www.dlsc.ca , działa od 2007 roku na wysokości 1000m, na szerokości geograficznej północnej Belgii!!!

Nikt tego nie robi we Francji!!
i przez niektórych jest nawet pogardzany.


Instalacje sanitarne działają dobrze latem, gorzej zimą, ale biorąc to pod uwagę, dla mnie i mojej żony są całkowicie bezużyteczne Przez całe lato bierzemy prysznice z zimną wodą kranową (wcale nie zimną przy 20°C po krótkim wypadzie na powierzchnię, spontaniczny CESI) od czerwca do września, od lat!!!

Dlatego też energia słoneczna jest prawie bezużyteczna latem, gdy nie ma nic do ogrzania, i nie działa w mroźną zimę, pod chmurami.

Wczoraj podczas codziennych ćwiczeń jogi na 30% nachyleniu i biegając po 200 m różnicy wysokości, wziąłem przyjemny prysznic ze strumieniem deszczowym w temperaturze 15°C, byłem całkowicie mokry do szpiku kości!!! bez problemu, podgrzany moimi intensywnymi ćwiczeniami!!

Nawet w te zbliżające się Święta Wszystkich Świętych, po raz kolejny, jako rodzina, będziemy pływać w znacznie zimniejszym morzu, czasem w temperaturze 15°C, z gołą skórą, jeśli nie będziemy mieli szczęścia, jak to robiliśmy od lat na końcu października i na Wielkanoc!!!

Jedna z moich pięknych córek kąpie się i pływa w zimnej wodzie nawet o temperaturze 15°C z przyjemnością na kilometry!!
0 x
Aumicron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 387
Rejestracja: 16/09/09, 16:43
Lokalizacja: bordeaux




przez Aumicron » 13/10/12, 09:59

Wlać Did67, myślę, że technika „kamienistego tunelu” powinna spełnić Twoje potrzeby. Choć nigdy nie budziła ona większego zainteresowania ekologią, to zapraszam do lektury 2 wystąpień minguinhirigue stąd :

https://www.econologie.com/forums/stockage-t ... tml#166155
0 x
Argumentować.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 195