Czarna seria 300 600 i 600S Prevent

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22

Czarna seria 300 600 i 600S Prevent




przez ruski » 18/03/12, 11:32

Witam,

Oto turbina wiatrowa, która biegnie obok mojego domu.
Według moich badań jest to model 600.
Qu'en pensez-vous?

Skontaktowałem się z prezesem, aby uzyskać więcej informacji.
Po swojej stronie masz informacje techniczne na temat tego urządzenia.

Z tego, co zrozumiałem, projekt jest niemiecki. Ostrza są opatentowane. Produkcja odbywa się w Chinach. Pfff.

Zapobiegaj linkowi do Niemiec:
http://www.prevent-germany.com/windgenerator/index.html
Francuski link:
http://blackwindturbine.com/


W zestawach znajduje się więc turbina 1.2 lub 1.6 m, w zależności od modelu, GTI Windmaster, skrzynka konwersji napięcia, która również działa jako zabezpieczenie elektroniczne.
Aerodynamiczne bezpieczeństwo mechaniczne, nie wiem jak to działa.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 18/03/12, 12:36

dziwka,

co robisz ze swoją istą ??? ;) mp mnie

jeśli nie dla czarnej kobiety, po prostu zapytaj sąsiada, jaką produkcję ma przy sobie, prawdziwe wartości są lepsze niż wielka rozmowa.
A jeśli ma to położyć na dachu ... to bez komentarza :)

uwaga, gdy przy prędkości 1 m / s uda się wytworzyć 5 w przy wirniku o powierzchni 2.02 m²

P = 0.5 * (gęstość powietrza) 1.23 (wartość przybliżona, ale podstawowa) * (powierzchnia w m2.02 wirnika) 1 * (prędkość wiatru na kostkę) XNUMX kostka

P = 1.24 W dostępne, ale nie do wyekstrahowania coś mówi mi, że krzywa jest bardzo dostosowana do dobrze zaprezentowanego;), wartość 10 jest dobra, nie :), zwłaszcza gdy powiedzą ci, że rozpoczęcie produkcji rozpoczyna się przy prędkości 1.8 m / s, jak udało mu się obliczyć produkcję przy prędkości 1 m / s? to magia :)

użyj mojej głowy zamiast naszej, oto mój wniosek :), co oczywiście tylko mnie angażuje;)
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 18/03/12, 12:59

Spójrz na to
http://cgi.ebay.fr/Eolienne-Wind-Energy ... 4ab28fca3e
Przynajmniej blabla jest zrozumiała
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 18/03/12, 15:18

la
http://cgi.ebay.fr/Eolienne-Wind-Energy ... 4ab28fca3e
z całkowicie sprzecznymi zdaniami:
Kontroler ładowania (zewnętrzny) musi być podłączony obok akumulatora.
Energia wiatru 300 W turbina wiatrowa ABS ABS zintegrowany regulator ładowania
Kontroler ładowania (zewnętrzny) musi być podłączony obok akumulatora.

bez pokazanej instrukcji i szczegółów
różni się od tańszego niemieckiego z deklarowaną mocą o połowę mniejszą niż niemiecki dla tego samego wiatru.
Tak więc w serwisie eBay, wielka nieufność, prawdopodobne problemy.

W przypadku niemieckiego Black 600 o wartości 880 € musisz go przetestować w pobliżu, niezbędny punkt, który się obraca, nawet jeśli jego moc jest rzeczywiście niższa niż zapowiedziana, a zatem znacznie większa pewność siebie:
Ostrza są szerokie w porównaniu z ich długością, o małej finezji (5 jak spadochron lub lotnia pierwszej generacji), a zatem bardziej wiarygodne, aby zobaczyć losowo, rozpocząć przy słabym wietrze lub w wirach z alternatorem magnetycznym bez żelaza miękki i dlatego bez blokowania przy uruchomieniu.
Ponadto ma hamulec mechaniczny przekraczający 12 m / s, niezbędny do jego ochrony, niezbędny.

W przeciwnym razie, w wirach wiatru, założę się, przyklejając się do turbiny wiatrowej, która się nie obraca, elastycznych płyt z taśmą, aby nadać mu szorstki wygląd Czarnego Wiatru, z bardzo szerokimi łopatami, wtedy zacznie się przy umiarkowanym wietrze przynajmniej z niewielkim wiriem.
W przypadku wirów sekcja ostrzy ma niewielkie znaczenie, identyczna jak zwykły żagiel, który się napompuje !!
Ogromne wahania orientacji wiatru w wirach całkowicie niszczą użyteczność obliczania kształtu łopat, biorąc pod uwagę przeciągnięcia.
Zrobiłbym te testy w twojej sytuacji przed zakupem kolejnej turbiny wiatrowej.


Osobiście przed zakupem robiłem proste testy, swobodną oś, moment obrotowy, mocno poszerzone ostrza, aby się przekonać.

Sprawdź, zgodnie z zaleceniami Bidouile23, ostrożnie limit Betza i czy podane wartości wynoszą około 10%, maksymalnie 20% tego limitu z tymi ostrzami bez finezji, i uciekaj, jeśli pewne kłamstwo, nie możemy wydobyć więcej niż energia kinetyczna dostępnego wiatru.

Wydaje się poważniej na papierzeszczegółowa instrukcja, również do czytania w języku francuskim:
http://www.prevent-germany.com/media/do ... k600_2.pdf
http://www.prevent-germany.com/media/do ... or-eng.pdf

Daje limit Betza w instrukcji, nie mówiąc tego):
Wzór na moc wyjściową na m² w watach = 0,5 * 1,225 *
v 3, v to prędkość wiatru wm / s
815,2 W / m2 przy 11 m / s

Z grubsza w zgodzie z Bidouille23, a zatem przy 1630 W dla 2m2 i 11m / s 600W / 1630 = 36,8% limitu Betza, co moim zdaniem jest optymistyczne w optymalnych warunkach, szczególnie przy dobrej kontroli ładowania dla przekształcać bardzo niskie napięcia przy niskiej prędkości i tylko 10 magnesów.
Musi faktycznie dać połowę (zawsze wiry) 300 W i 18% Betza, już dobrze.

W przeciwnym razie niezbędny jest kontroler ładowania, odpowiedni dla tej turbiny wiatrowej, która daje nieznane napięcia w zależności od prędkości i dostarczonej mocy (12 V przy akumulatorze przy jakiej prędkości i jakim prądzie i mocy?), poważna luka specyfikacje i instrukcja obsługi, moim zdaniem niedopuszczalne, ponieważ źródło błędów przy właściwym wyborze konwertera jest konieczne do naładowania akumulatora.
W przeciwnym razie niszczy to pewność siebie, ponieważ ta dobrowolna cisza ukrywa niespodzianki, a nawet oszustwa, mówiąc, że otrzymujemy energię o prędkości 1,5 m / s przy zbyt niskim napięciu realnym dla przetwornika kontrolera, co jest dużym problemem wszystkich turbin wiatrowych z przetworniki nieodpowiednie dla wejścia 1,5 V.

Francuska strona zawiera znacznie mniej informacji i istotnych cech, aby nie mieć żadnych niespodzianek.

Czytaj stronę niemiecką o wiele poważniej, ale nie wystarczy.

Turbina wiatrowa BLACK może nie doprowadzić do zwarcia przy pełnej wydajności. To jest
dopuszczalne do prędkości obrotowej wynoszącej maksymalnie 100 obrotów na minutę. Turbina może być
zniszczone przy wyższych obrotach. Jeśli chcesz mieć grupy przełączników hamowania, powinny być
przełączony na opór hamowania. Jest to bardzo ważne w przypadku urządzeń zasilających, w przeciwnym razie wiatr
turbiny nie można hamować ręcznie.

Ladebeginn ab 1,8 m / s; ohne magnetisches Haltemoment; Flügeldurchmesser 1,6 m.

Die Kleinwindkraftanlage Black 600 mit einem Rotordurchmesser von 1,6 Meter weist weder a magnetisches Rastmoment noch a magnetisches Haltemoment auf, Damit ist sie in der Lage, sich schon ab einer Windgeschwindigkeit von nur 0,8 m / s in Rotation zu versetzen. Ab einer Windgeschwindigkeit von nur 1,8 m / s beginnt die Kleinwindkraftanlage elektrischen Strom zu produzieren, mit welchem ​​z. B. eine Batterie geladen werden kann. Der mit einer mechanischen Bremse ausgestattete Windgenerator besitzt Durch die Schwungmasse einen sehr stabilen und ruhigen Lauf.
Der mit Dauermagneten bestückte Dreiphasenwechselstromgenerator soll bei einer Windgeschwindigkeit von 11 m / s seine Leistung von 600 Watt erreichen. Bei der Auslegung wurde von Erfinder des Black 600, Wolfgang Schwarz, besonders darauf geachtet, dass der Rotor (Repeller) genau zum Generator przechodzi przez pfeifende lub dröhnende Geräusche, wie często bei Kleinwindanlagen üblich, zu vermeiden.
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 18/03/12, 20:57

Dobry wieczór,

Całkowicie się z tobą zgadzam.
Twoja opinia jest ważna.

Osoba, która zainstalowała tę maszynę, z trudem go pyta, ponieważ za każdym razem, gdy go widzę, odczuwam ból brzucha, ponieważ powiedział mi o koszcie swojej inwestycji. Upaść na ziemię. Faktem jest, że powiedział mi, że osiąga prędkość 20 km / h.

Zauważyłem, że trochę gwizda i wibruje przy przyspieszeniu (widoczne na dryfie).
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 18/03/12, 22:24

Black 600 został przetestowany w SEPEN, mam testy, które przeczytam, ale możesz się tam zarejestrować również za darmo, a na karcie publikacji znajdziesz czarną strzałkę 600de energie słonecznej.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 18/03/12, 22:45

po krótkim czytaniu podsumowuję: połączenie na akumulatorze nie w sieci

tryb regulacji „wszystko albo nic” odgrywa ważną rolę w pomiarach (w zależności od wartości progowych napięcia lub intensywności generator zwarwa się przez 3–4 minuty), w skrócie bez efektu automatycznej regulacji wyniki byłyby zbliżone do tych ogłoszonych poza stanem i przy tej samej wartości Weibull 2, wartości początkowe wynoszą około 3.5 m / s, aby mieć aplikację 12 V, aby zwiększyć do 130 w aplikacji między 8 m / s 8.5 m / s, a następnie zniżanie i zjazd po 9.5 m / s.

Daje cp 26% przy 5.8 m / si przekracza 20% od 3.5 do 8 m / s, ale regulacja odgrywa bardzo ważną rolę w tych pomiarach, „katastrofuje” możliwe skutki tego faktu.

dla amatorów zapraszam do zapoznania się z wynikami, które mówią lepiej niż podsumowanie.

ale bilans stanu jest zbliżony do oszustwa.

z drugiej strony środki wahają się od niskiej do średniej uciążliwości.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 19/03/12, 00:46

bidouille23 napisał:po krótkim czytaniu podsumowuję: połączenie na akumulatorze nie w sieci

tryb regulacji „wszystko albo nic” odgrywa ważną rolę w pomiarach (w zależności od wartości progowych napięcia lub intensywności generator zwarwa się przez 3–4 minuty), w skrócie bez efektu automatycznej regulacji wyniki byłyby zbliżone do tych ogłoszonych poza stanem i przy tej samej wartości Weibull 2, wartości początkowe wynoszą około 3.5 m / s, aby mieć aplikację 12 V, aby zwiększyć do 130 w aplikacji między 8 m / s 8.5 m / s, a następnie zniżanie i zjazd po 9.5 m / s.

Daje cp 26% przy 5.8 m / si przekracza 20% od 3.5 do 8 m / s, ale regulacja odgrywa bardzo ważną rolę w tych pomiarach, „katastrofuje” możliwe skutki tego faktu.

dla amatorów zapraszam do zapoznania się z wynikami, które mówią lepiej niż podsumowanie.

ale bilans stanu jest zbliżony do oszustwa.

z drugiej strony środki wahają się od niskiej do średniej uciążliwości.


"tryb regulacji wszystko albo nic" to oczywiście absurd, skoro napięcie bardzo się zmienia, (12V przy 3,5m / s wskazuje na dużo obrotów alternatora), podobnie jak prędkość wiatru konieczna jest regulacja nie absurdalna , konwerter przełączający, który pobiera optymalną moc możliwą poprzez zamianę napięcia, nawet przy znacznie mniejszym niż 12 V, na 12 V o odpowiednim stabilnym natężeniu (nie wszystko lub nic).
raport;
http://www.sepen-montplaisir.fr/index.p ... &Itemid=79

Regulacja maszyny działa prawie lub wcale, gdy pewne parametry robocze maszyny (moc wyjściowa, napięcie, prędkość obrotowa) przekroczą wartość progową, turbina wiatrowa zatrzymuje się przez zwarcie uzwojenia generator. Sekwencja zatrzymania trwa od 3 do 4 minut. Jeśli prędkość wiatru jest większa niż 11 m / s, sekwencja między 2 przystankami może wynosić tylko kilka sekund.


odpowiedź producenta:
http://www.sepen-montplaisir.fr/index.p ... structeurs
Komentarz autora ASE:

„Zauważyliśmy, że działanie turbiny wiatrowej BLACK 600 obserwowane na miejscu SEPEN było spowodowane anomalią w module sterującym turbiny wiatrowej.

Turbina wiatrowa systematycznie zatrzymywała się, jakby wydawała się bezpieczna. W rzeczywistości jesteśmy teraz w stanie potwierdzić, że spadek wydajności był bezpośrednio związany z anomalią w module sterującym turbiny wiatrowej.

Od tego czasu wielokrotnie doświadczaliśmy tego typu sytuacji w znacznie mniej wietrznych środowiskach. Wystarczy zwykła standardowa wymiana skrzynki, aby rozwiązać problem.

Należy postępować tak, aby zewrzeć przewody elektryczne wychodzące z turbiny wiatrowej w celu zablokowania jej pracy i uniknięcia porażenia prądem podczas wymiany modułu. Dlatego prosimy osoby odpowiedzialne za SEPEN o możliwość ponownego umieszczenia naszej turbiny wiatrowej na miejscu na krótki czas i udowodnienia jej właściwości produkcyjnych ”.


Obraz
0 x
ruski
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 318
Rejestracja: 02/11/05, 15:22




przez ruski » 21/03/12, 19:00

Witam,

Nie wiem, kiedy producent opublikował wiadomość, ale zauważyłem na czarnej 600, że wiem, problem opisany przez SEPEN.

Bardzo delikatnie wchodzi w bezpieczeństwo elektroniczne. Prędkość obrotowa stopniowo spada. Następnie po 3 do 4 minutach lub dłużej zabezpieczenie jest usuwane i zaczyna się ponownie obracać.

Ta maszyna według właściciela jest instalowana przez 2 miesiące !!

Słuchałem hałasu. Z turbulencjami robi dość hałas.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 21/03/12, 22:28

cześć, dobry wieczór

ruten powinien powiedzieć sąsiadowi, aby skontaktował się z producentem, być może może on mieć rozwiązanie problemu zabezpieczenia.
Krótko mówiąc, zamienia informacje;)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 324