Wybór pieca na pellet

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Miles Davis
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/01/09, 16:52
Lokalizacja: Gdzieś na południe od Tuluzy

Wybór pieca na pellet




przez Miles Davis » 11/03/12, 20:54

Bonjour à tous
Nie wiem, czy obliczenia są dobre, ale wydaje się, że pellet kw może wrócić znacznie taniej niż obecne ogrzewanie gazowe (zbiornik propanu).
Przychodzę też do was, aby uczyć się na podstawie swoich doświadczeń lub wiedzy.
Chciałbym postawić na parterze piec na pelety, który może zapewnić mi promieniowanie 5kW (pomieszczenie mierzy około 100m3) i że piec zapewnia mi około 10kW w wodzie na grzejniki podłogowe (pokoje 4, korytarz, sbd , biuro). Znajduję wiele produktów, które uwalniają te uprawnienia, ale dokumentacja jest raczej zwięzła. Istnieje medium Ravelli HRV120 lub Arce Circle, które wydaje się odpowiadać mojej potrzebie, tylko nie wiem, czy moce są zawsze w powietrzu 1 / 3 i wodzie 2 / 3, czy też możemy zrobić to, co my chce, jak na przykład powietrze 5kW w ciągu dnia, aby ogrzewać salon bez wkładania maksimum do grzejników, ale ograniczać moc w grzejnikach, ponieważ pokoje nie są zajęte w ciągu dnia.
Drugie pytanie: w przypadku ekstremalnego zimna, takiego jak ta zima, chcę nadal korzystać z kotła gazowego na wypadek, gdyby konieczne było dalsze podgrzanie, lub w przypadku dłuższej nieobecności, a zatem braku pelletu w piecu. W takim przypadku mogę ustawić cyrkulatory 2 szeregowo, aby jeśli temperatura wody na wylocie z pieca była niższa niż wartość zadana kotła gazowego, mogłaby stanowić uzupełnienie?
Z góry dziękuję tym, którzy zapalą moje lampiony.
Wkrótce
0 x
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 280