Gwindoline, beczkę wiatr

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Odziana
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/12/11, 20:36

Gwindoline, beczkę wiatr




przez Odziana » 14/01/12, 19:27

Witajcie ekolodzy!

Próbuję majstrować (szczególnie w tym przypadku) na turbinie wiatrowej o niższym koszcie zwrotu, jak wielu ...

Myślę, że niektórzy z was widzieli już animację 2011 autocad dotyczącą projektowania / produkcji turbiny wiatrowej z bębna 200 L (mniej więcej) z blachy.

Podaję ci link:

http://www.youtube.com/watch?v=aSiXgqHiv7I


- Chcę przywrócić koncepcję do 100%, już zacząłem montować części, wciąż brakuje mi pralki koła pasowego i pralki.

- Mam również generatory 2: automatyczny alternator 12v 105A i silnik wentylatora chłodnicy 12v.

Mimo że wideo jest dobrze wykonane, chciałbym poznać Twoją opinię na temat tej turbiny wiatrowej.

W pomiarze chcę użyć silnika prądu stałego do wzbudzenia alternatora, generatory 2 byłyby zamocowane na tym samym kole pasowym.

Do ciebie
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 14/01/12, 21:17

Bardzo poważna praca, z odzyskiem, ale nie mówią, że moc puszki obraca się na wietrze, dość słaba, z wyjątkiem bardzo silnego wiatru. (patrz dane wyjściowe tego typu turbin wiatrowych gdzie indziej w ekonologii i google)
Nie stawiaj alternatora lub dynamo zbyt mocno, szczególnie jeśli chcesz biegać przy słabym wietrze, a zwłaszcza wybierz przy niskim momencie rozruchowym.
alternator 12V 105A niemożliwe 1KW. z tą turbiną wiatrową, z wyjątkiem cyklonu lub ogromnej puszki.
Generator wentylatora da nieco słaby wiatr.

Chyba że zmiana generatora zgodnie z wiatrem, z dźwignią dociskającą jedną lub drugą do paska.
Nie montuj ich na tej samej osi, ponieważ moment obrotowy do uruchomienia potężnego alternatora zablokuje turbinę wiatrową dopóki wiatr nie osiągnie 100 km / h, gdzie wiatr z grubsza wywiera siłę 100Kg / m2.
Ale ostrza podlegają tej sile (zobacz dokładnie ich powierzchnię, aby obliczyć), ale ponieważ wiele z nich ma przeciwną siłę w nieco innym kierunku, związaną z niskim skokiem ostrzy, ale nie ma ich wiele 100Kg / m2, kilka kilogramów maksimum, moim zdaniem, przy 100Km / h wiatru, a ta siła maleje wraz z kwadratem prędkości wiatru (więc 10 km / h zwykłego słabego wiatru, 100 razy mniej to kilkadziesiąt gramów) i moc jako sześcian (ponieważ prędkość obrotu zmniejsza się wraz z prędkością wiatru), lub około Wata przy wietrze 10Km / h.
Przy średnim wietrze 36Km / h może osiągnąć 50W około ??? naprawić pomysły za pomocą puszki o przekroju około 1m2?
Wreszcie, przy każdej prędkości wiatru konieczne jest kontrolowanie prądu wykorzystywanego do wydobycia maksymalnej możliwej mocy, przy obrotach ani zbyt szybkich, ani zbyt wolnych.

Mam nadzieję, że trochę nie doceniam mocy tej turbiny wiatrowej.
0 x
Odziana
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 05/12/11, 20:36




przez Odziana » 15/01/12, 01:29

Dziękuję dedeleco za wyjaśnienia,

Oto jeden z komentarzy projektanta:

„Użyliśmy starego alternatora z Simca 1000. Zakładamy, że moc użytkowa min. 200 W przy wietrze z prędkością około 15-20 mil na godzinę. Nasz pomysł ma dwa cele. Na początku jest to przykładowy rysunek w nowym filmie szkoleniowym dotyczącym programu AutoCAD 2011. filmy będą oglądane miliony razy na całym świecie. Ta szansa jest naszym drugim celem. Odkryliśmy, że jest bardzo łatwy w budowie, a materiały można znaleźć na cmentarzach samochodowych na całym świecie. Mamy nadzieję, że wiele osób będzie korzystać z tę konstrukcję i zbuduj własną Gwindoline. "

Nie miałem pomysłu na wykorzystanie potencjału mojego alternatora 105 A, zdaję sobie sprawę, że jest on zbyt duży, dlatego pomyślałem o dodaniu wzbudzenia niezwiązanego z akumulatorem i Postępuje poprzez silnik prądu stałego, ale nie wiem, czy możemy również wywołać zmienne wzbudzenie.

dziękuję
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 15/01/12, 02:13

W rzeczywistości konieczne jest zmierzenie momentu rozruchowego przy wzbudzeniu zerowym, z magnetyzacją remanentną, zejścia.Jeśli jest zbyt silny na słaby wiatr, to nie da się zrobić czegoś przy słabym wzbudzeniu.
Ale nawet przy silnym wzbudzeniu, jeśli moment rozruchowy nie jest nadmierny, możemy wyregulować moc i moment związany z wartością przepływu prądu, który przy niskiej prędkości musi być związany ze zbyt niskim napięciem, proporcjonalnie do prąd wzbudzenia.
Konieczne jest zmierzenie charakterystyki konkretnego alternatora, który dający 12V przy maksimum wzbudzenia, przy pewnej minimalnej prędkości silnika do naładowania, prawdopodobnie przy 1500 przy obrotach 2000 / minutę, nigdy nie da 12V przy niskim prądzie wzbudzenia, z niskim namagnesowaniem,.

Myślę więc, że prawdopodobnie przy niskiej prędkości zmniejszenie prądu wzbudzenia niewiele da.
Napięcie bez obciążenia jest proporcjonalne do prądu wzbudzenia pomnożonego przez prędkość obrotową i dlatego nie jest przystosowane do turbiny wiatrowej, jeśli jest zbyt wolne i niewystarczająco mocne, z niewystarczającą siłą przy rozruchu:
przeczytać:
http://fr.wikipedia.org/w/index.php?tit ... section=11
http://en.wikipedia.org/wiki/Alternator
http://fr.wikipedia.org/wiki/G%C3%A9n%C ... 9lectrique
http://fr.wikipedia.org/wiki/Machine_synchrone
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 296