Przechowywanie czystej energii!

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Przechowywanie czystej energii!




przez lejustemilieu » 22/06/11, 11:03

Witam,
Powiesz mi, dlaczego kolejny post na ten temat.
Istnieje wiele postów na temat różnych możliwości.
W rzeczywistości (dla mnie) przejście z energii nuklearnej, węgla lub gazu na czystą energię powoduje problemy z niestabilnością produkcji energii.
Te niestabilności można pokonać.
Na dowód jest wiele różnych postów, które oferują dobre pomysły.
Moim celem jest zsyntetyzowanie wszystkich pomysłów i zaproponowanie nowych.
Ponieważ istnieją bardzo dobre procesy, które nie zostały jeszcze zaproponowane lub tak mało o nich rozmawialiśmy.
Dla mnie musimy przejść przez wiele różnych systemów; począwszy od izolacji domów.
Należy rozważyć lub przeanalizować pomysł wykorzystania pojemności akumulatorów w samochodach elektrycznych.
W domu mam dwugodzinny licznik elektryczny.
Przełącza się automatycznie w nocy.
Możemy rozważyć system, który automatycznie zamieni się w przypadku nadprodukcji energii elektrycznej (w sieci) i który zostałby wstrzyknięty do domów prywatnych, w postaci ogrzewania lub ładowania akumulatorów samochodowych ... lub innych.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 22/06/11, 12:43

Ogólnie w przypadku nadprodukcji EDF magazynuje energię w tamach hydraulicznych przez pompowanie tam wody.

Przechowywanie w domu spowoduje problemy: koszty utrzymania baterii, wynajem, zniżki na dostępność.

Aby pójść w kierunku ekologii, należy zacząć od obniżenia zużycia, aby częściowo, a następnie całkowicie przejść na energię odnawialną. To podejście może towarzyszyć decentralizacji produkcji i strat podczas transportu.

Przejście zostanie dokonane nie dzięki wysokiemu zużyciu energii.
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 22/06/11, 15:09

Niech Lejuste zabierze ode mnie moje pomysły!

Alain G napisał:Dobrze znajdź Dédé z inżynierem jądrowym Bernardem Laponche, który podsumowuje moje przemyślenia na temat tego, co nazywa Smart Grid, o czym mówiłem kilka razy, aby wyeliminować „szczyty” i właściwie zarządzać siecią!


Cieszę się, że nie jesteś jedynym, który o tym pomyślał!

Dodałbym również możliwość doładowania samochodu, aby wykorzystać go jako zapasowe źródło energii elektrycznej, gdy produkcja nie wystarczy!

Chrysler miał plan w tym kierunku ze swoją furgonetką RAM

: Mrgreen:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 22/06/11, 20:27

To zależy od jakiego rodzaju energii mówimy?

W przypadku energii elektrycznej:
Oprócz akumulatorów już używanych i turbin podnosząc wodę w tamach.
jest tylko jedna „bezpieczna” alternatywa dla mojej wiedzy, czyli wytwarzanie wodoru i jego bezpieczne magazynowanie. Wątek już istnieje:
https://www.econologie.com/forums/post204954.html#204954

Jeśli to energia cieplna. Można go przechowywać za pomocą płynu w:
- stopiony sód;
- bloczki betonowe;
- basen lub duży kocioł;
- w skrócie, w dowolnym balonie termicznym, jak tutaj w ziemi:
https://www.econologie.com/forums/stockage-e ... 10470.html

(zobacz także wątki na temat Désertec)
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 28/06/11, 20:15

Tutaj jest coś nowego, ale mam niewiele informacji w sieci:
(Niskotemperaturowa elektrownia słoneczna w Hiszpanii).
http://investincotedazur.com/fr/newslet ... ique-solai
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód




przez paotop » 27/08/11, 09:01

cześć, trochę "w górę" na ten temat ...

istnieje również bezwładność do magazynowania energii, jest to proces, który jest mało używany, ale jest interesujący na kilku poziomach.
masywne koło zamachowe z bezwładnością, które uruchamia się, gdy dostępna jest energia, i które przywraca ją później, gdy zajdzie taka potrzeba, która wygładzi szczyty zużycia i to wszystko, co można najbardziej poddać recyklingowi w przeciwieństwie do baterii.

istnieje kilka pól, które działają na ten temat.

We Francji istnieje skrzynka, która działa na grupie generatorów z bezwładnością od 10ans i nikt nie jest zbyt zdenerwowany.
marketing jest nieuchronny, drogi (francuski) ... ale pomysł jest dobry, a podstawowa zasada prosta (więc dobre źródło inspiracji ...)

http://www.energiestro.com/fr/index.htm
0 x
Mniej konsumuję, mniej zanieczyszczam, napełniam się wodą ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 27/08/11, 09:36

Dobrze przeze mnie znany, ale za drogi.
Poza tym mówiłem o tym już wieki temu.
Pomysł jest oczywiście dobry i warty zapamiętania.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/08/11, 12:44

do przechowywania energii elektrycznej najlepszą obecnie dostępną baterią jest akumulator kwasowo-ołowiowy

zawsze mówimy, że nie powinieneś używać akumulatora rozruchowego samochodu, ale wolisz akumulator trakcyjny, taki jak elektryczny podnośnik

było to szczególnie prawdziwe w czasach, gdy akumulatory samochodowe miały ołów z antymonem, aby były stałe, niestety antymon ostatecznie zanieczyścił cały aktywny ołów akumulatora i ogranicza jego żywotność

w ostatnich latach zastąpiliśmy antymon wapniem, a baterie wapniowo-ołowiowe mają znacznie lepszą żywotność i stają się użyteczne w magazynowaniu energii

moim preferowanym typem baterii jest bateria z czystą elektrodą ołowiową, ponieważ została wynaleziona przez sadzenie: w pierwszym cyklu pojemność jest prawie zerowa i rośnie z każdym cyklem ładowania: to trening ... to też odkryliśmy długie i drogie, zanim osiągną użyteczną pojemność ... i dlatego wynaleźliśmy płytki o składzie chemicznym natychmiast skuteczne, ale o wiele mniej trwałe

szkolenie w zakresie akumulatorów elektrycznych jest kosztowne, jeśli musi to zrobić producent, ale jeśli jest wykonywane przez użytkownika, nic nie kosztuje ... więc widzę system zarządzania akumulatorami, który wie, jak mieszać nowe elementy o niskiej pojemności oraz starsze przedmioty o większej pojemności

nowe baterie o niskiej pojemności zostaną przeszkolone poprzez udział w użytecznej pracy, więc bez żadnych kosztów
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/08/11, 13:07

Właśnie wykonałem obliczenia, aby zaszyfrować inny sposób przechowywania: gorącą wodę

ile energii jest w wodzie między 80 a 100 ° C?

ciepło właściwe 4186 J / kg
/ 3600 = 1.16 Wh / kg

x 20 ° C = 22Wh / kg

nie jest źle w porównaniu do 40Wh / kg akumulatorów ołowiowo-kwasowych, woda jest wciąż tańsza niż ołów

z wyjątkiem tego, że ciepło nie jest elektrycznością, aby wytworzyć energię mechaniczną, musi przejść przez silnik cieplny, a maksymalna wydajność karnota wynosi
1 - Tf / Tc
jeśli mamy zimne źródło w 20 ° C

wydajność = 1 - 273 + 20 / 273 + 100 = 0.21 = 21%

wydajność ta wydaje się godna ubolewania, ale gdy mamy energię elektryczną do magazynowania, możemy użyć tej samej maszyny termicznej, której maksymalny współczynnik wydajności będzie przeciwieństwem wydajności karnota
1 / 0.21 = 4.76

silnik cieplny z akumulatorem ciepła o ogólnej wydajności z teoretycznym maksimum 100% ... oczywiście w rzeczywistości zrobi wszystko, co w jego mocy, w zależności od jakości wykonania

ale nawet jeśli osiągniemy honorową wydajność, nie możemy zapominać, że pomnoży ona przez 4.76 ilość ciepła do magazynowania

zmniejsza gęstość energii
22 wh / kg / 4.76 = 4.6 Wh / kg

nie jest chwalebny, ale nadal można go używać, szczególnie w przypadku, gdy pompa ciepła jest już dostępna do innego zastosowania

pompę ciepła, którą wszyscy krytykują za ogrzewanie, można zmodyfikować, aby była termodynamicznie odwracalna i magazynowała energię elektryczną!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/08/11, 16:41

Jeśli przechowujemy ciepło pod ziemią (skoncentrowane ciepło słoneczne) w temperaturze 300 ° C i więcej w podziemnej skale (wapień, granit), będziemy mieli z wysoką temperaturą znacznie lepszą wydajność (dla Stirlinga lub turbin) niż z woda między 20 ° C a 100 ° C, w dużym zbiorniku, oferowanym przez chatelot16, i za mniejsze pieniądze, ponieważ każdy metr wiercenia odpowiada 4 do 9m3 bardzo gorącego składowania (pojemność cieplna połowy skały to woda lub termiczny 100KWh / m3, w przybliżeniu, między 20 ° C a 380 ° C, a maksymalna wydajność Carnota 50% i faktyczny 30%: 30KWh elektryczny przez m3) !!

Wymaga dość dużych ilości gorącej skały (więcej niż 1000m3), ale jako proste przechowywanie w wysokiej temperaturze z wierceniem byłoby opłacalne i wygląda trochę jak energia geotermalna na bardzo gorącej glebie wulkanicznej !! Tyle że ciepło wulkanu jest słoneczne.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 266