Lodówka Stirling Twinbird

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Lodówka Stirling Twinbird




przez netshaman » 03/05/11, 15:08

To tyle, znalazłem!
Słynna lodówka Coleman z silnikiem Stirlinga, która nie była już produkowana, ale jest nadal produkowana, ale przez japońską markę Twinbird.

http://fpsc.twinbird.jp/en/products_app ... l#portable

Wygląda dokładnie jak jego „brat” ;)

Do -40°C!
Wykorzystuje hel jako gaz.
Wszystkie dane techniczne znajdują się w linkach PDF na stronie.
Działa na napięciu 12 woltów.
To rządzi !

: Mrgreen:


Edit: firma CTS dystrybuuje go we Francji.

http://www.cts-ec.com/demandeinfos/index.html
0 x
Benedykt
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 09/06/20, 09:08

Re: Lodówka Stirling Twinbird




przez Benedykt » 09/06/20, 09:53

Salut!
kończymy budowę domu niepodłączonego do sieci energetycznej, będziemy mieli trzy kW paneli fotowoltaicznych i zmierzamy w stronę turbiny wiatrowej o tej samej wartości, magazynowaniem będą akumulatory i być może zapas sprężonego powietrza. Będziemy mieć także fotowoltaikę.
Chciałbym znaleźć lodówkę korzystającą z systemu Stirlinga, ale nie rozumiem języka angielskiego (nie mówiąc już o japońskim).
Czy jest jakaś nadzieja?
dziękuję
Benedykt
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Lodówka Stirling Twinbird




przez izentrop » 09/06/20, 11:28

Witam,
Benoît napisał:Czy jest jakaś nadzieja?
Tak, jeśli chcesz go zbudować samodzielnie lub jeśli odpowiada Ci zamrażarka o wartości od 25 do 2000 € : Wink: http://fpsc.twinbird.jp/products/list.php
0 x
Benedykt
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 09/06/20, 09:08

Re: Lodówka Stirling Twinbird




przez Benedykt » 11/06/20, 09:23

nie, moja dziewczyna ryzykuje, że mnie zwolni, jeśli zaproponuję jej taką cenę, więc pozostanie samodzielna produkcja, czy można znaleźć przewodnik?
0 x
Bardal
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 509
Rejestracja: 01/07/16, 10:41
Lokalizacja: I 56 45
x 198

Re: Lodówka Stirling Twinbird




przez Bardal » 11/06/20, 17:15

Benoît napisał:nie, moja dziewczyna ryzykuje, że mnie zwolni, jeśli zaproponuję jej taką cenę, więc pozostanie samodzielna produkcja, czy można znaleźć przewodnik?

Jednak 2000 € to nie jest drogo, jak na coś tak ekscytującego i przydatnego!!!

Jeśli Twoja blondynka tego nie rozumie, wymień ją na ognistą i namiętną rudą...
Przerażające...
0 x
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 586
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312

Re: Lodówka Stirling Twinbird




przez Piotr » 11/06/20, 19:48

Jeśli nie jesteś entuzjastą stirlingu, 2000 kulek do 25-litrowej lodówki to trochę drogo.
Do użytku użytkowego klasyczny model kompresora 12 V wykona to zadanie za znacznie mniej (430 euro za 35 l).
0 x
Benedykt
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 09/06/20, 09:08

Re: Lodówka Stirling Twinbird




przez Benedykt » 12/06/20, 09:22

„zmiana trawy raduje woły” z głosem Riceta Barriera, jeszcze lepiej, oczywiście, ruda byłaby ogniem, niemniej jednak blondynka to moje życie, koniec nawiasów.
Tak więc moim działaniem nie jest dawanie priorytetu portfelowi, ale raczej pewna promocja alternatywnych rozwiązań tego, co zanieczyszcza.Przykład: od trzydziestu lat jesteśmy rolnikami ekologicznymi, zdałem sobie sprawę, że zużywaliśmy więcej oleju napędowego niż nieorganicznego rolników i to mnie zszokowało, od czterech lat przeszliśmy na siew bezpośredni pod osłonami bytowymi, zmniejszyliśmy olej napędowy o 6, a plon o XNUMX (z drugiej strony znów zaczynamy widzieć biegacznki.. ). ) Sprzeciwiłem się doradcy Izby, który chciał, żebym przekazał krążki do ponownego wysiewu i od tego czasu wprowadzamy innowacje i testujemy (daję sobie dziesięć lat, zostało jeszcze sześć, aby pokazać, że jest to bez wątpienia powtarzalne).
Wracając do Stirlinga, ta sama zasada, chłodzenie (luksus?) bez konieczności przechodzenia przez akumulatory, tylko poprzez zarządzanie źródłem ciepła, uważam, że jest to cel, który nie powinien kosztować więcej niż sprężarka podłączona do akumulatora.
Więc każda rada jest mile widziana.
Merci d'Avance
Benedykt
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13644
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1502
Kontakt :

Re: Lodówka Stirling Twinbird




przez izentrop » 12/06/20, 14:11

Witam,
Jeśli nie przeszkadzają Ci ujemne zwroty: http://www.moteurstirling.com/froid.php
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217