Badanie energii odnawialnej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
superbibou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 14/04/11, 10:16

Badanie energii odnawialnej




przez superbibou » 19/04/11, 08:28

Witam,

Jestem nowy w tym forum : Zarejestrowałem się, ponieważ w ramach studiów odpowiadam za przeprowadzenie ankiety na temat energii odnawialnej. W rzeczywistości muszę stworzyć przestrzeń zwaną „domem ekoenergetycznym”, aby informować odwiedzających mój lokal o odnawialnych źródłach energii. Mam już kilka pomysłów, ale ponieważ nie bardzo wiem od czego zacząć, postanowiłem stworzyć formularz na ten temat, aby zebrać opinie jak największej liczby osób. Uzyskane odpowiedzi pozwolą mi dokonać wyboru spośród wszystkich pomysłów i skierować moją pracę w tym kierunku.

Będę bardzo wdzięczny, jeśli chcesz wziąć udział w tym projekcie: wystarczy kliknąć ten link, aby uzyskać do niego dostęp (formularz znajduje się w Dokumentach Google):
https://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dHFkd2NtbFZwMHJESjRiMzl2V2x1VWc6MQ

Formularz jest anonimowy i jego wypełnienie nie zajmie więcej niż 10 minut. Gdy skończysz odpowiadać, po prostu kliknij przycisk „Wyślij” u dołu strony, aby zarejestrować swój udział.

Zredaguję ten post, gdy tylko uzyskam wystarczającą ilość odpowiedzi (wiedząc, że przeglądam kilka stron w tym celu), więc myślę, że w weekend ... A potem może zainteresować każdego, kto ma pytania na ten temat.

Liczę na ciebie! : Wink:

DZIĘKI :D
Ostatnio edytowane przez superbibou 19 / 04 / 11, 10: 39, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 19/04/11, 08:55

:? Twój link nie działa ...
0 x
superbibou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 14/04/11, 10:16




przez superbibou » 19/04/11, 10:40

Dziwne jednak, testowałem wcześniej ... :?

Zredagowałem post i podmieniłem link
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 19/04/11, 11:09

Zacząłem wypełniać, ale przestałem. Ponieważ nie chcę uczestniczyć w czymś, co wydaje mi się stronnicze, ale niekoniecznie w złośliwy sposób. Pozwól mi wyjaśnić:

Twierdzisz, że robisz to dla swoich studiów, kiedy natkniesz się na esej, który nie jest zbyt dopasowany do pracy studenta. Czy naprawdę jesteś w zdrowym tego słowa znaczeniu?

Ta ankieta to dobra inicjatywa. Tylko on jest całkowicie „zorientowany” i nie podaje wszystkich możliwych alternatyw. W rezultacie - podobnie jak w przypadku wielu sondaży, których troską niekoniecznie jest bezstronność jako podstawowa zasada - co oznacza, że ​​możliwe do potrącenia odliczenia byłyby zniekształcone. I tak ostatecznie nie służy to nikomu, od ekologów po zagorzałych przemysłowców, którzy nie mają włókien ekologicznych.

Być może lepiej byłoby poddać jego tekst krytyce przed uruchomieniem samej ankiety!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 19/04/11, 15:25

O semantyce:

Termodynamiczne panele słoneczne


To „termiczne”, trzeba powiedzieć, termodynamiczne panele słoneczne, to znaczy z termodynamicznym cyklem parowania / kondensacji płynu chłodniczego, który istnieje, ale jest niezwykle rzadki! W rzeczywistości odpowiada to pompie ciepła, której baterią zewnętrzną byłby panel słoneczny.

Krótko mówiąc: w termodynamicznym panelu słonecznym nie ma termodynamiki ...

Dobrze byłoby też przedstawić, do jakich studiów we wstępie ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 19/04/11, 15:30

: Arrowu: + 1 z Obamot. :?
Jeśli o mnie chodzi, znam większość wymienionych rozwiązań odnawialnych, a kilku używam.

Największy problem dotyczy dostępności na rynku prawdziwie kompetentnych fachowców w miejsce oportunistów modnego sektora, którzy ten sektor działalności traktują jako żyłę złota i dyskredytują go swoimi urojeniowymi propozycjami komercyjnymi.
Na przykład: sprzedawca pomp ciepła i rozwiązań geotermalnych podał mi wycenę w wysokości 20.000 euro bez odwiertów geotermalnych ...
0 x
superbibou
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 14/04/11, 10:16




przez superbibou » 19/04/11, 16:31

Obamot, dziękuję za konstruktywną krytykę. Rozumiem twój punkt widzenia, ale jest kilka rzeczy, które muszę wyjaśnić:

1) Jestem studentem, niestety nie mam do dyspozycji świetnych środków, aby ci to udowodnić, ale chciałbym zrozumieć, co sprawia, że ​​wątpisz: czy uważasz, że student nie jest w stanie stworzyć takiej ankiety ?

2) mówisz, że moja ankieta jest „zorientowana”. To prawda, ale tak naprawdę nie widzę, na czym polega problem: rzeczywiście, muszę zorientować swoje pytania do minimum, ponieważ wezmę pod uwagę odpowiedzi, aby zaaranżować tę przestrzeń. Mam wiele ograniczeń do uszanowania, więc nie będę się zajmował żadnym tematem! Mimo wszystko pamiętam, że robię to, aby poznać temat i że pomaga mi to w fazie realizacji!

3) mówisz o „bezstronności sondaży”. Pewnie się nie mylisz, ale zaznaczę, że nie jestem profesjonalistą, że nie jestem przyzwyczajony do ankiet i że ostatecznie daję z siebie wszystko! Aby uzyskać informacje, zacząłem w programie Word, przesłałem formularz do kilku osób i wiele pytań uległo zmianie, ewoluowało, a nawet zniknęło w interesie ulepszenia

Wszystko po to, aby powiedzieć, że nie widzę, jak moja forma jest „stronnicza”, że przed ekonologią przekazałem ją wyłącznie mojemu otoczeniu i kilku innym członkom forums na odnawialne źródła energii.

Reasumując, nie proszę o dogłębną analizę trafności mojego formularza (bo kiedy się nad tym zastanowić, zawsze jest coś, za co można winić), po prostu proszę o spontaniczną, uczciwą i bez głowy!

Na koniec dziękuję Christophe'owi za poprawienie mnie pod kątem paneli termicznych (pomyślałem „termodynamiczne”), naprawdę się myliłem : Chichot:

PS: to udowadnia, że ​​nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i jest duża szansa, że ​​jestem studentem dla tych, którzy nadal w to wątpią! (DUT GEA dla zainteresowanych ...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79126
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 19/04/11, 16:55

superbibou napisał:(DUT GEA dla zainteresowanych ...)


Powinieneś to zaznaczyć we wstępie do ankiety + promocja + IUT (nazwa, miasto ...), aby uniknąć tego rodzaju uwag powyżej.

Te uwagi są słuszne: jest tak wielu „sprzedawców” ukrywających się za „studentami” w sieci ...

:zmarszczyć brwi: :|
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 19/04/11, 17:52

superbibou napisał:Obamot, dziękuję za konstruktywną krytykę. Rozumiem twój punkt widzenia, ale jest kilka rzeczy, które muszę wyjaśnić:

1) Jestem studentem, niestety nie mam do dyspozycji świetnych środków, aby ci to udowodnić, ale chciałbym zrozumieć, co sprawia, że ​​wątpisz: czy uważasz, że student nie jest w stanie stworzyć takiej ankiety ?

Co za neni! Nie chodzi o możliwości, ale o moralność. Dlatego zasugerowałem, że został on poddany krytyce w preambule. W dodatku to pytanie delikatnie mnie rozśmieszyło:

superbibou napisał:Gdybyś miał pojechać na targi energii odnawialnej, jakie elementy chciałbyś znaleźć w pierwszej kolejności? *
Możesz dokonać wielu wyborów
Pełne informacje na temat odnawialnych źródeł energii
Pełne informacje o produktach działających na te energie
Zróżnicowane linie produktów, aby spełnić wszystkie Twoje potrzeby
Profesjonalne porady, które pomogą Ci dokonać wyboru
Prezentacja nowych innowacyjnych technologii poprzez animacje
Inne:

Hmm, to dobrze z punktu widzenia informacji zwrotnej za udział w targach, albo nie znam siebie ... ;-)

O wiele bardziej wolałbym podejście kogoś, kto wyznałby swoją skromność, mówiąc: „Chciałbym tutaj wykonywać swój zawód w dziedzinie energii odnawialnej i chciałbym znaleźć pomoc w tej perspektywie”

Przynajmniej to byłoby jasne! Mebon, mówisz nam, że jesteś studentem, w porządku. Nie ma możliwości sprawdzenia, więc nie będziesz ścigany jak wiedźma lub bani : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

superbibou napisał:2) mówisz, że moja ankieta jest „zorientowana”. To prawda, ale tak naprawdę nie rozumiem, w czym tkwi problem:

Czego można się nauczyć z ankiety, która jest zbyt skoncentrowana, jeśli nie po to, aby ludzie stawali na tylnych łapach ... ;-)

superbibou napisał:istotnie muszę zorientować swoje pytania do minimum, ponieważ wezmę pod uwagę odpowiedzi, aby zaaranżować tę przestrzeń. [...] Pamiętam jednakowo, że robię to po to, żeby się na ten temat zapoznać, i że pomaga mi to w fazie realizacji!

Tu jesteśmy. (Powinienem był nam powiedzieć wcześniej ^ b ^ -)

superbibou napisał:3) mówisz o „bezstronności sondaży”. Pewnie się nie mylisz, ale zaznaczę, że nie jestem profesjonalistą, że nie jestem przyzwyczajony do ankiet i że ostatecznie daję z siebie wszystko! Aby uzyskać informacje, zacząłem w programie Word, przesłałem formularz do kilku osób i wiele pytań uległo zmianie, ewoluowało, a nawet zniknęło w interesie ulepszenia

Tak, cóż, dobrze jest mieć troskę o doskonałość. Co jeszcze? Jeśli szukasz czegoś związanego z etyką, wiele się poprawisz.

superbibou napisał:Wszystko po to, aby powiedzieć, że nie widzę, jak moja forma jest „stronnicza”, że przed ekonologią przekazałem ją wyłącznie mojemu otoczeniu i kilku innym członkom forums na odnawialne źródła energii.

Za jakiś czas, kiedy coś dojrzeje. Prawdopodobnie zobaczysz wyraźniej ...

superbibou napisał:Reasumując, nie proszę o dogłębną analizę trafności mojego formularza (bo kiedy się nad tym zastanowić, zawsze jest coś, za co można winić), po prostu proszę o spontaniczną, uczciwą i bez głowy!

Nie byłoby to przydatne do niczego innego, jak tylko zamulenie wód takimi, jakimi jest (lub nawet zmylenie się).

superbibou napisał:Na koniec dziękuję Christophe'owi za poprawienie mnie pod kątem paneli termicznych (pomyślałem „termodynamiczne”), naprawdę się myliłem : Chichot:

Tak, brakuje wielu innych ... Na przykład elektrowni słonecznych.

superbibou napisał:to udowadnia, że ​​nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i jest duża szansa, że ​​jestem studentem dla tych, którzy nadal w to wątpią! (DUT GEA dla zainteresowanych ...)


Przejdźmy do pozytywnej strony. Uważam, że twoja inicjatywa jest wyjątkowo dobra i zachęcam cię do kontynuowania z taką samą szczerością, jak masz perfekcjonizm (jeśli jest jeszcze coś do udowodnienia w tej dziedzinie). Powodzenia i tak trzymaj.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 20/04/11, 00:38

Ten typ kwestionariusza ma dar wkurzania mnie !!
Zbyt redukcyjny, uproszczony, wprowadzający w błąd, a nawet czysty przekręt !!

Na przykład w
Która energia odnawialna ma Twoim zdaniem największy potencjał do wykorzystania w nadchodzących latach?

Oddzielenie różnych odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna różniąca się od ziemi = energia geotermalna jest całkowitym absurdem !!

Rzeczywiście, energii słonecznej nie da się oddzielić od ziemi, kiedy przechowujemy jej letnie ciepło słoneczne w ziemi, aby zimą mieć to ciepło z ziemi do ogrzewania domów!

Ziemia to nie tylko energia geotermalna, termin wprowadzający w błąd, ponieważ obejmuje dwie niepowiązane ze sobą metody:
1) rzeczywista energia geotermalna pobierająca ciepło z bardzo gorącej głębokiej ziemi o głębokości od 1 do 3 km (licząc na to, że będzie trwała długo, stawiaj na przyszłość nie zawsze prawdziwą, biorąc pod uwagę bardzo niski strumień cieplny pochodzący z głębi ziemi, z wyjątkiem wulkanów!) i
2) pompa ciepła, która pobiera letnie ciepło z ziemi o głębokości kilku metrów (często niewymiarowe studnie kanadyjskie), co nie ma nic wspólnego z energią geotermalną, ponieważ jest to ciepło słońca pochłaniane przez ziemię na powierzchni przez kilka lat , które nie ma nic, absolutnie nic, energii geotermalnej, jest ciepłem pochodzącym z głębi ziemi !!
To pytanie jest podsumowaniem typowego oszustwa!

Słońce i ziemia razem tworzą wydajne rozwiązanie, które w nadmiarze wykorzystuje letnie ciepło słoneczne, aby zmagazynować je zimą i ogrzewać domy w nieskończoność bez CO2, zanieczyszczeń, energii jądrowej i pompy ciepła!
Zobacz i przeczytaj prawdziwe rozwiązanie, które działa:
http://www.dlsc.ca/DLSC_Brochure_f.pdf
http://www.dlsc.ca

To prawdziwy Kanadyjczyk dobrze ogrzewany latem przez słońce na panelach termicznych i to ciepło wykorzystywane zimą do ogrzewania domów zimą, bezpłatnie, bez CO2 i zanieczyszczeń. To jest sposób na wyeliminowanie wszelkich elektrowni jądrowych i paliw kopalnych, gazu, oleju opałowego, drewna, węgla, wykorzystywanych do ogrzewania domów i budynków !!

We Francji to prawdziwe rozwiązanie polegające na ciągłym ogrzewaniu bez emisji CO2 i energii jądrowej, które może zastąpić wiele elektrowni jądrowych i zaoszczędzić dużo ropy i gazu, dusi się, ignoruje, systematycznie, nawet przez ekologię, tak złe zwodnicze rozwiązania przenikają nas i wydzierają !!

Więc ten kwestionariusz sprawia, że ​​skaczę, w swoich pytaniach śmierdzi komercyjnym oszustwem stojącym za większością telefonicznych poszukiwań energii odnawialnej !!



Jakie jest pierwsze słowo, które przychodzi Ci do głowy, gdy słyszysz wyrażenie „energia odnawialna”?

oszustwo telefonicznego bezpośredniego sprzedawcy, który chce umieścić pompę ciepła za 30000 €, która zbankrutuje przed instalacją (pompa na prawdziwe pieniądze doświadczają znajomi) lub panel fotowoltaiczny w cieniu źle włożonego w dach drzewa, który później stanie się filtrem przeciwdeszczowym !!

Źle użyte słowo termodynamika również śmierdzi oszustwem związanym z pompą ciepła za 30000 XNUMX euro!
To słowo nie zostało zmienione z kwestionariusza!

Ten rodzaj kwestionariusza zarządzania komercyjnym biznesem to nonsens, który w połączeniu z licznymi oszustwami niszczy ekologię w umysłach opinii publicznej.

Cuchnie też francuską pogardą dla technologii, z zarządzaniem firmami, co jest ważne, aby wiele firm bankrutowało z powodu niekompetencji technicznej!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot], Google [Bot] i goście 284