Ekskluzywna produkcja ciepłej wody użytkowej z pieca na pelet

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Filip BRUNO
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/03/11, 14:07

Ekskluzywna produkcja ciepłej wody użytkowej z pieca na pelet




przez Filip BRUNO » 26/03/11, 18:34

Witam,

Buduję dom niskoenergetyczny o powierzchni 140m2 bez centralnego ogrzewania, studnia kanadyjska, wentylacja dwuprzepływowa.
Piec na pellet będzie służył przede wszystkim do ogrzewania uzupełniającego.
Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość uzyskania CWU (cumulus 300 litrów) oprócz kolektorów słonecznych z pieca.
Piece z bojlerami, które widziałem, dają pierwszeństwo ciepłej wodzie: nie interesuje mnie to, chciałbym odwrotnie.
Dostawca odradzał mi ten montaż. Być może nie miał odpowiedniego sprzętu.
Czy ktoś ma rozwiązanie. (a może wymiennik ciepła na kominie podłączony do naczynia wzbiorczego?)

Filip BRUNO
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 26/03/11, 19:26

Ten typ pieca nie istnieje.
Woda nie może się zagotować, należy zaakceptować wyłączenie pieca nawet jeśli w domu jest zimno.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/03/11, 03:31

Studnia kanadyjska, wentylacja dwuprzepływowa.

Jeżeli studnia kanadyjska jest odpowiednio dobrana na zimę, to znaczy wystarczająco głęboka i niezbyt chłodzona pod koniec zimy zimnym powietrzem zewnętrznym, które przez nią przeszło, aby ogrzać się w ziemi znajdującej się w studni, warto Latem trudno ogrzać go kolektorami termicznymi, aby zatrzymać nadmiar ciepła latem znajdujący się zimą, najlepiej zrobić to wspólnie na miejscu, przeczytaj uważnie:
http://www.dlsc.ca/DLSC_Brochure_f.pdf
http://www.dlsc.ca

Ta metoda magazynowania letniego ciepła pod ziemią do wykorzystania zimą, jeśli jest dobrze dobrana, pozwala praktycznie wyeliminować ogrzewanie i nie zużywać już paliw kopalnych, drewna ani energii jądrowej do ogrzewania elektrycznego, ani nie emitować CO2 i innych zanieczyszczeń z systemem wieczystym.

Zadziwiające, że to skuteczne rozwiązanie jest we Francji całkowicie ignorowane, a nawet tłumione!


Jest to skuteczna metoda ograniczenia marnotrawstwa energii, nadmiaru CO2 i zagrożeń nuklearnych poprzez usunięcie elektrowni jądrowych wykorzystywanych do ogrzewania elektrycznego i zastąpienie ich tym systemem.
To przerażające, gdy w wiadomościach powtarza się, że nie możemy obejść się bez elektrowni jądrowych, podczas gdy ten prosty system umożliwia radykalne zmniejszenie zapotrzebowania na ropę, gaz i energię jądrową do ogrzewania niemal do zera!

We Francji zrozumiemy tylko wtedy, gdy będziemy mieli katastrofę nuklearną, jak w Czarnobylu lub wcześniej czy później w Japonii, ponieważ ludzie zajmujący się energią nuklearną nie są nieomylni na zawsze!


W przeciwnym razie dla:
(a może wymiennik ciepła na kominie podłączony do naczynia wzbiorczego?)

nie może pracować z piecem na pellet o dobrej wydajności, ponieważ wydobywające się spaliny są zbyt zimne, aby je ogrzać, w przeciwieństwie do pieca na drewno o niskiej wydajności.


W przeciwnym razie, aby zmienić priorytet podgrzewania CWU, można oszukać piec, podając napięcie na czujnik T zasobnika CWU, co sprawi, że piec uzna, że ​​zbiornik jest już gorący, o ile w domu nie jest wystarczająco ciepło! !

Generalnie priorytetowo traktujemy ciepłą wodę użytkową, ponieważ nie generuje ona dużo energii i dlatego zajmuje piec tylko przez niewielką część czasu.

Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku domów konwencjonalnych o dużych stratach ciepła, ale w mniejszym stopniu w domach o niskim zużyciu energii.

Ale oszukując piec na czujniku sygnału gorącego zbiornika, można zmienić priorytet za pomocą dość prostego montażu do samodzielnego montażu, ale nie komercyjnego (kilka przekaźników).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 27/03/11, 09:17

Dédé, to co polecasz dotyczy obiegu centralnego ogrzewania, którego Bruno nie chce. Chce, przynajmniej z tego, co wiem, pieca, który podgrzewa powietrze, ale od czasu do czasu mógłby też podgrzewać wodę.

Jeśli istnieje obwód grzejnikowy, możesz nadać mu dowolny priorytet. Wystarczy jasno ustalić prawa dystrybucji, aby wiedzieć, który obwód podłączyć.
0 x
Filip BRUNO
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/03/11, 14:07




przez Filip BRUNO » 27/03/11, 10:20

Odpowiadając dedeleco, znam zasadę polegającą na magazynowaniu ciepła latem i oddawaniu go zimą. W tamtych czasach, pod koniec lat 70. (XX wiek: czas leci), magazyn składał się z (słonecznego) obiegu wody przechodzącego pomiędzy dużymi kamieniami pod domem. Nie słysząc nic więcej na ten temat, pomyślałem, że ten system nie jest wystarczająco wydajny. Widzę, że znacznie się poprawiło. Niestety dom jest zbyt zaawansowany i po wykonaniu wszystkich robót ziemnych, nie będę miał środków finansowych na zastosowanie tego rozwiązania.
Dla mnie piec na pellet jest po prostu dodatkowym grzejnikiem, który normalnie powinien pracować bardzo mało (z wyjątkiem tej zimy...).
Na początku projektowania domu uzupełnienie ciepłej wody użytkowej odbywało się za pomocą prądu. nie będąc usatysfakcjonowanym tym rozwiązaniem, poszukałem czegoś innego i pomyślałem, że może mógłbym wykorzystać ten piec jako zamiennik prądu, nawet jeśli oznaczałoby to lekkie przegrzanie domu.
Myślę, że pozostanę przy elektryczności, chyba że zaproponowano mi inne rozwiązanie.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/03/11, 15:11

To zdumiewające, że cały nasz obecny profesjonalny system ogrzewania zmusza klientów takich jak Ty, którzy są bardzo zmotywowani do płacenia maksimum za dom ekologiczny, w stronę energii elektrycznej, co jest całkowicie nieuniknione!!!
Uważam to za niedopuszczalne, poza tym, że nieustannie słyszymy, że nie da się odejść od energii jądrowej, podczas gdy wszyscy jesteśmy zmuszeni korzystać z energii elektrycznej.

Aby się z tego wydostać, muszą wykazać się dużą wyobraźnią i determinacją do wprowadzania innowacji i dostosowywania tego, co istnieje.

Piec powietrzno-wodny do CWU (częściowy wymiennik) może w pierwszej kolejności ogrzewać dom powietrzem, a w drugiej kolejności podgrzewać ciepłą wodę użytkową.
W rzeczywistości, jeśli balon jest gorący, ogrzeje dom, więc musisz tylko sprawić, by uwierzył, że balon jest gorący.

Piec wodny przeznaczony do ogrzewania ciepłej wody użytkowej i domu wyłącznie ciepłą wodą może ogrzewać dom powietrzem, jeśli w izolowanej skrzynce zastosuje się jeden lub więcej grzejników o wystarczającej powierzchni jako wymiennik do ogrzewania powietrza krążącego w domu z wentylacją dwuprzepływową.
Regulacja termiczna pozostaje niezmieniona, termostat znajduje się na poziomie powietrza na grzejniku, co powoduje zatrzymanie pieca tak, jakby był to grzejnik w domu.

Myślę, że musimy przeciwstawić się naszemu szalonemu systemowi przemysłowemu, lobby nuklearnemu, niekończącej się katastrofie w Japonii (będziemy musieli powiększyć 35-kilometrową strefę wykluczenia, biorąc pod uwagę środki, które w wiadomościach są ukryte przed Japończykami), które siłą popychają nas w stronę energii elektrycznej, wprowadzając trochę własnych innowacji.

W tym systemie można zachować opór grzewczy zbiornika, który wykorzystamy tylko wtedy, gdy piec nie będzie pracował.

Wreszcie, jeśli twoja kanadyjska studnia jest dobrze wykonana (głębokość, długość i objętość ziemi), można ją później wykorzystać i ulepszyć, wpuszczając do niej bardzo gorące powietrze latem z kolektorów słonecznych, aby latem mocno ją ogrzać i znaleźć to ciepło zimą w temperaturze znacznie przekraczającej 20°C, przez okres czasu zależny od jego wielkości i głębokości?

Aby zobaczyć, co się dzieje, studnie kanadyjskie są często za małe i tanie, tylko po to, aby sprzedawać elektryczne pompy ciepła, które w rzeczywistości przyjmują bardzo zimne powietrze o temperaturze poniżej 0°C, jeśli mróz się utrzymuje., przy czym studnia kanadyjska jest zbyt schłodzona.
Niezbędna wielkość nie zależy od obecności lub braku magazynowania ciepła w lecie, ponieważ kanadyjska studnia nie jest studnią geotermalną (typowe kłamstwo z wprowadzającymi w błąd określeniami), ale źle wykonanym magazynowaniem naturalnego ciepła latem, które wnika w glebę, aby zapobiec jej zamarzaniu w zimie i co daje średnią roczną na głębokości ponad 3 m.

Musimy zdecydowanie przeciwstawić się, zwłaszcza w sprawie nowych domów, temu nuklearnemu lobby, które systematycznie osacza ludzi, wpychając ich siłą w stronę energii jądrowej, przy pomocy profesjonalistów uwarunkowanych na te absurdalne rozwiązania, jak obecnie widzą Japończycy, z radioaktywną strefą wykluczenia, która będzie miała przekroczyć 35 km średnicy, z elektrowniami, które wymykają się nieskończonej kontroli i brutalnym brakiem prądu, który bardzo mocno je zablokuje, przemysłowo, a zwłaszcza tego lata z klimatyzatorami, z którymi będą musieli się zmierzyć.

Zauważam również, że obecny system można ulepszyć według własnego uznania, jeśli zapewnisz wystarczająco dużo miejsca na wymiennik chłodnicy woda-powietrze podłączony do dwuprzepływowego obiegu powietrza z ciepłą wodą pochodzącą z pieca CWU.

więcej w razie potrzeby każda kanadyjska studnia może później stać się magazynem od lata do zimy, którego wydajność jest powiązana z jego rozmiarem, często niewystarczająca.

Na koniec spróbuj uzyskać maksymalną powierzchnię kolektorów słonecznych lub przynajmniej zaplanuj możliwość łatwego dodania ich w przyszłości.

Czujniki dla CWU o wyższej T (powyżej 60°C) nie są takie same, jak dla słonecznego podgrzewania powietrza pochodzącego ze studni kanadyjskiej, które następnie trafia do obiegu dwuprzepływowego, co jest wystarczające przy ciepłym powietrzu o temperaturze 20 do 30°C w zima. Bardzo proste kolektory słoneczne latem mogą silnie podgrzać studnię kanadyjską za pomocą tego gorącego powietrza krążącego w przeciwnym kierunku.
Przy wystarczającej powierzchni, zimą prawie wystarczy do ogrzania domu.
Wszystko to można później zrobić, aby ulepszyć studnię kanadyjską, nawet z wymiennymi letnimi kolektorami słonecznymi, na zewnątrz dachu, w ogrodzie.

Chodzi mi więc o to, że jeśli obecnie zaplanujecie wystarczającą ilość miejsca w skrzynce wymiennika ciepła na podwójnym przepływie i kanałach, na powierzchni ewentualnych dodatkowych kolektorów słonecznych, będziecie mogli ulepszyć swoją obecną instalację tak, aby pozostała na poziomie najnowsze przyszłe ulepszenia, które zostaną wprowadzone w przyszłych latach.
W przeciwnym razie będziesz żałować, że tego nie zaplanowałeś, oszukany i osaczony przez profesjonalistów, ponieważ co najmniej 10 lat temu profesjonaliści zalecali ogrzewanie całkowicie elektryczne z izolacją, która obecnie stała się całkowicie niewystarczająca.

Na koniec zapraszam do dokładnego zapoznania się za granicą (internet, różne linki dotyczące ekologii, które podałem) na temat możliwych przyszłych rozwiązań, ponieważ większość profesjonalistów je ignoruje i to przyszłość działa, aby wydostać nas z kryzysu energetycznego, CO2, zanieczyszczeń i energia jądrowa do wszystkich zastosowań grzewczych.
We Francji oszukani nie chcemy ich oglądać.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 27/03/11, 15:33

dedeleco napisał:Piec powietrzno-wodny do CWU (częściowy wymiennik) może w pierwszej kolejności ogrzewać dom powietrzem, a w drugiej kolejności podgrzewać ciepłą wodę użytkową.
W rzeczywistości, jeśli balon jest gorący, ogrzeje dom, więc musisz tylko sprawić, by uwierzył, że balon jest gorący.

Jak powiedziano, ten piec nie istnieje.
dedeleco napisał:Piec wodny przeznaczony do ogrzewania ciepłej wody użytkowej i domu wyłącznie ciepłą wodą może ogrzewać dom powietrzem, jeśli w izolowanej skrzynce zastosuje się jeden lub więcej grzejników o wystarczającej powierzchni jako wymiennik do ogrzewania powietrza krążącego w domu z wentylacją dwuprzepływową.

Z drugiej strony jest to całkowicie wykonalne przy użyciu istniejącego sprzętu. piec wodny zasilający elektrokonwektor zamontowany szeregowo na gorącym wylocie dwuprzepływowego wymiennika VMC. nic innego jak standard!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/03/11, 16:27

P. Schutt informuje:
dedeleco napisał:
Piec powietrzno-wodny do CWU (częściowy wymiennik) może w pierwszej kolejności ogrzewać dom powietrzem, a w drugiej kolejności podgrzewać ciepłą wodę użytkową.
W rzeczywistości, jeśli balon jest gorący, ogrzeje dom, więc musisz tylko sprawić, by uwierzył, że balon jest gorący.


Jak powiedziano, ten piec nie istnieje.
dedeleco napisał:
Piec wodny przeznaczony do ogrzewania ciepłej wody użytkowej i domu samą ciepłą wodą, może ogrzewać dom powietrzem, jeśli w izolowanej skrzynce zastosuje się jeden lub więcej grzejników o wystarczającej powierzchni jako wymiennik do ogrzewania powietrza krążącego w domu z wentylacją dwuprzepływową.


Z drugiej strony jest to całkowicie wykonalne przy użyciu istniejącego sprzętu. piec wodny zasilający elektrokonwektor zamontowany szeregowo na gorącym wylocie dwuprzepływowego wymiennika VMC. nic innego jak standard!


i dlatego po zamontowaniu z elektrokonwektorowym wymiennikiem wodno-powietrznym, który nie istnieje, praktycznie istnieje w dwóch częściach i zbiorniku wody użytkowej z priorytetem sterowanym zaworem trójdrogowym i czujnikiem włączającym, który w razie potrzeby utwierdza w przekonaniu, że jest gorąco zmienić priorytety!!
!!!
Rozwiązanie jest w zasięgu wzroku.

Jeśli jesteś w Alzacji, odwiedź P Schutt.
0 x
Filip BRUNO
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 21/03/11, 14:07




przez Filip BRUNO » 27/03/11, 16:45

Mała uwaga na temat mojej konstrukcji: została zaprojektowana tak, aby była w dużej mierze samowystarczalna. Chcę w jak największym stopniu uniknąć uzależnienia od zewnętrznych dostawców.
W związku z bardzo dużymi problemami z firmami, musiałem zostać w przyczepie kempingowej bez prądu i ogrzewania (obecnie wynajmuję, bo nie da się tam mieszkać na zimę).
Zamontowałem tam panel słoneczny z dwoma akumulatorami, co pozwoliło mi żyć w prawdziwym życiu dzięki energii słonecznej.
Wniosek: możliwe jest życie w całkowitej samowystarczalności energetycznej pod warunkiem rozwiązania problemu ciepłej wody użytkowej w zimie i gotowania przez cały rok. Dodatkowo mam generator (tak, wiem) na sytuacje okazjonalne lub wyjątkowe.
Mając ponad sześćdziesiątkę, nie wiem, jaki będę za kilka lat, więc żadnego ogrzewania drewnem (miałem to przez kilka lat). W kuchni piec na pellet ze względu na konstrukcję domu nie jest możliwy więc na pewno będzie gazowy ale... do zobaczenia.

Dlatego szukam rozwiązania na ciepłą wodę użytkową.
Twoje ostatnie wiadomości otworzyły mi drzwi, które zamierzam przestudiować: myślę, że rozwiązanie istnieje.

Dziękuję dedeleco i Philippe’owi Schuttowi.
Jeśli masz inny pomysł, nie ma problemu.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 27/03/11, 21:00

Jeśli dobrze zrozumiałem (być może pomoże to innym lepiej zrozumieć), nie jest możliwe bezpośrednie ogrzewanie otaczającego powietrza jednocześnie z produkcją ciepłej wody użytkowej (ponieważ użytkowanie jest nieciągłe).

Proponowane rozwiązanie polega zatem na dodaniu do pierwotnego ogrzewania bezpośredniego, podgrzewania wody, która w zależności od potrzeb kierowana byłaby przede wszystkim na ciepłą wodę użytkową, a w przeciwnym razie na konwektor wodno-powietrzny.
Pomysłowa konfiguracja, która umożliwiłaby ogrzanie (za pomocą konwektora) odległego pomieszczenia lub pomieszczenia wymagającego wyższej średniej temperatury: mam tu na myśli szczególnie łazienkę; w rezultacie dwa problemy zostałyby rozwiązane!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 270