Kula energetyczna V100 / V200: turbina wiatrowa z efektem Venturiego

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Kula energetyczna V100 / V200: turbina wiatrowa z efektem Venturiego




przez netshaman » 17/03/11, 14:27

Szwedzka firma opracowała ten nowy typ turbiny wiatrowej, która szczególnie wykorzystuje efekt Venturiego.

http://www.homeenergy.se/vindkraft.aspx
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 17/03/11, 15:38

Oryginalne, ale mały szwedzki i chyba figura, skrzydło samolotu to też efekt Venturiego !!
0 x
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20




przez kumkat » 17/03/11, 16:31

http://www.youtube.com/watch?v=P3d9sks2 ... re=related

Tłumaczenie Google...

Kula energetyczna ® V100 / V200

Szczególną cechą eleganckiej, całkowicie cichej kuli energetycznej jest to, że oba końce wydajnych, zakrzywionych łopatek są przymocowane do piasty wirnika. W hubie znajduje się również generator fabryczny. Gdy kula energii obraca się, łopaty wirnika tworzą kulisty kształt. Głównie wiatr wieje przez wirnik wzdłuż piasty / osi - zupełne przeciwieństwo klasycznej „turbiny śmigłowej”.

W wyniku wyjątkowej aerodynamiki kuli energii przez wirnik tworzy się przepływ wiatru, w którym pierwsze powietrze zwęża się, zbiera, a następnie przyspiesza, jak bystrza w rzece. Zjawisko to, znane jako efekt Venturiego, jest znacznie wyższe niż wydajność aerodynamiczna, którą można osiągnąć za pomocą konwencjonalnych turbin wiatrowych.

Zgodnie z ustawą o planowaniu i budownictwie z 1987 r .: 10 kula energetyczna jest wolna od pozwolenia na budowę w niezależnym montażu słupa, który można złożyć w granicach linii nieruchomości.

Kula energetyczna spełnia wymagania normy EN 61400-2: 2006 i IEC61400-11

Potrzebujesz więcej informacji na temat Energy Ball V100 / V200?

Nasze dane kontaktowe znajdują się poniżej.



Specyfikacja techniczna

Piłka energetyczna, znacznie więcej niż akcesorium. Energy Ball to rodzina turbin wiatrowych z pojedynczym, pięcioma lub sześciokątnymi wirnikami. Konstrukcja wirnika umożliwia kuli energetycznej rozpoczęcie dostarczania prądu nawet przy niskiej prędkości wiatru 2 m / s. Mniejsza turbina wiatrowa Energy Ball V100 ma wirnik o średnicy 110 cm i można ją łatwo zainstalować na suficie lub na maszcie. Mastering jest preferowany. Kula energetyczna V200 o średnicy wirnika 198 cm może obsłużyć do około 50% tego, co normalne gospodarstwo domowe potrzebuje przy średniej rocznej prędkości wiatru 7 m / s. (Szacowane roczne zużycie dla domu około 4500-5000 kWh).

Kula energetyczna ma bardzo cichy dźwięk. Emituje minimalne rozpraszające cienie i nie koliduje z innymi urządzeniami elektronicznymi. Unikalna i opatentowana konstrukcja zapewniająca doskonałą wydajność średnicy wirnika.

Poprzez falownik dostarcza energię wyprodukowaną przez kulę bezpośrednio do sieci elektrycznej budynku. Dokonuje tego licencjonowany elektryk, który przeprowadza również wstępną rejestrację, zwykle wymaganą przez właściciela sieci. Jeśli zdecydujesz się ładować akumulatory za pomocą ładowarki energii, zamiast falownika pojawi się Ball. Home Energy pełna moc baterii i system ładowania według potrzeb.

Pamiętaj, że silny wiatr jest warunkiem koniecznym. Jest to ogromna zaleta, gdyż dokładne warunki wietrzne, które zostały zmierzone na miejscu montażu jest możliwe. tabele i dane z SMHI nie są wiarygodnym źródłem małej energii wiatrowej. Wiatr w gęsto zaludnionym mieście generalnie nie sprzyja. Otwarta przestrzeń bez sąsiednich domów i drzew znacznie zwiększa produkcję.

Kula energetyczna spełnia wymagania normy EN 61400-2: 2006 i IEC61400-11




Piłka Energy ma unikalny i opatentowany design. Jest bardzo spokojny, ponieważ brakuje w nim wirów na końcach skrzydeł, które normalnie generują dźwięk „svoschande” z konwencjonalnych turbin wiatrowych. Cień własny jest minimalny i statyczny, ponieważ kula energii jest prawie przezroczysta, gdy się obraca.

W mocowaniu z przodu iz tyłu znacznie zmniejsza nacisk na kostki. Bez tych czynników zmniejsza się również obciążenie łożysk. Bez mechanicznego hamulca skrzyni biegów i utrzymywany w zasadzie nie istnieje.

Model V100 ma sześć ostrzy, V200 ma pięć ostrzy.



Instalację można przeprowadzić na różne sposoby. V100 na słupku w pozycji wolnej, na dachu lub wiadomości na ścianie. V200 na stojaku wolnostojącym lub na blaszanym dachu. Ten nowo opracowany plattaksfäste jest specjalnie zaprojektowany dla budynków mieszkalnych lub biurowych o wysokości około 20 stóp. Słupki fundamentowe mają około 2 metry głębokości i są przedłużeniem słupa. Wierci się je wiertarką elektryczną lub zakopuje. Noże nie wymagają żadnych stabilizatorów drutowych. Upraszcza to instalację, ładniej wygląda i zmniejsza ryzyko uszkodzenia i wandalizmu.
Słupki są całkowicie dowolne i można je podnosić za pomocą domowego narzędzia podnoszącego lub kranu.
Zwykle bez wylewania betonu.
Falownik / konwerter z odpowiednim wyposażeniem. Instalacja zajmuje około 4-6 godzin i jest wykonywana przez przeszkolonego instalatora domowego energii we współpracy z lokalnym elektrykiem lub wykwalifikowanym elektrykiem.

Pamiętaj, że silny wiatr jest warunkiem koniecznym. Jest to ogromna zaleta, gdyż dokładne warunki wietrzne, które zostały zmierzone na miejscu montażu jest możliwe. tabele i dane z SMHI nie są wiarygodnym źródłem małej energii wiatrowej. Wiatr w gęsto zaludnionym mieście generalnie nie sprzyja. Otwarta przestrzeń bez sąsiednich domów i drzew znacznie zwiększa produkcję.

Home Energy może zorganizować argumentację na walnym zgromadzeniu klientów.



Zużycie energii Ball ®

Energy Ball ® jest uzupełnieniem i uzupełnieniem innych źródeł energii.
V200 Przy średniej rocznej prędkości wiatru 7 m / s (warunki odniesienia) wytwarza około 1800 kWh / rok. Stanowi to około 35-50% energii elektrycznej w gospodarstwie domowym dla przeciętnego gospodarstwa domowego. V100 wytwarza równowartość około 500 kWh / rok. Oba mogą stworzyć znacznie korzystniejsze warunki wiatrowe. Za pośrednictwem SMHI można znaleźć mapy wiatru dla własnego miejsca, ale pomiar w miejscu proponowanej pracy jest oczywiście preferowany. Mała turbina wiatrowa jest wrażliwa na otaczające drzewa i domy. Samoocena w miejscu instalacji jest najlepszą podstawą do obliczenia produkcji.
V100 to także ładowarki AC np. Do łodzi i domków z akumulatorem.
Ładowarka do V200 jest w fazie rozwoju. Ładowarka do V100 wykorzystuje na swoją korzyść.

Należy pamiętać, że moc wyjściowa generatora nie jest tym samym, co moc chwilowa. Moc generatora to maksymalna moc, jaką może wytworzyć turbina wiatrowa. Dlatego ważne jest, aby zobaczyć, co faktycznie wytwarza turbina wiatrowa przy danej średniej prędkości wiatru w miejscu, w którym ma być zainstalowana. Moc szczytowa nie jest więc najważniejszą postacią.
Energy Ball ® komunikuje również środowisko jako krok we właściwym kierunku w polityce energetycznej. Jest to równie ważne dla społeczeństwa, jak i dla biznesu.

Karty produktów dla obu modeli można pobrać ze strony „Pliki do pobrania” na stronie głównej.

Zadzwoń do nas, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o Energy Ball® V100 / V200.

Nasze dane kontaktowe znajdują się poniżej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 17/03/11, 20:38

Projekt jest bardzo skandynawski. :P
Obraz
Z mechanicznego punktu widzenia stawiam pewne zastrzeżenia co do solidności tej realizacji. :?
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 21/03/11, 17:47

Jakie zastrzeżenia?
Możesz powiedzieć mi więcej?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 21/03/11, 18:31

Mocowanie u podstawy wydaje mi się zbyt lekkie, podobnie jak tuba, która przechodzi od czopa do driftu.

To uczucie inspiruje mnie na zdjęciu.

Zakochałem się w tym obiekcie (i Pani też), jednak chciałbym zobaczyć go z bliska przed podpisaniem formularza zamówienia ...

Jestem bardzo zaskoczony wymiarami 2 modeli, które są dość pokaźne (do 2 m średnicy i 90 kg).

Na filmie dryft wydaje się oscylować od lewej do prawej, co wskazywałoby na znaczną elastyczność zakrzywionej rury, która przechodzi od osi do dryftu (i która wspiera generator).

Powinniśmy zbadać, jak długo ten produkt istnieje i czy są opinie użytkowników ...
:?
0 x
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 21/03/11, 19:19

Witam,

Nie mówmy dużo, ale mówmy dobrze!
Turbina wiatrowa o tej samej konstrukcji była dostępna w Niemczech około pięć lat temu ..... (klapa komercyjna)

Porozmawiajmy o technice:
http://www.home-energy.com/engels/ebv100technical.htm
Turbina wiatrowa klasy 100 W przy wietrze 10 m / s ....
Moc „przechwycona” w żyle wiatru 0.5 d SVVV:
0.5 x 1.2 x Pi x Średnica x V x V x V => 0.5x1.2x3.14159x1.1x10x10x10 => 2073 W
Turbina wiatrowa podana na 100 W ma zatem sprawność 100/2073 = 4%
Nawet mydło zrobione ze starych puszek ma lepszą wydajność ......

Pod warunkiem, że cena jest taka sama beczka ....

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 21/03/11, 21:25

Kula przepuszcza powietrze!


Nie budzi też zaufania!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 22/03/11, 09:12

Alain G napisał:Kula przepuszcza powietrze!
Nie budzi też zaufania!
Myślę, że w tym tkwi pomysł projektanta (z atutem projektowym).

Nazywają to turbiną wiatrową z efektem Venturiego ... w przeciwieństwie do konwencjonalnej lub mydlanej turbiny wiatrowej, z turbulentnym oporem.
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 23/03/11, 12:25

Mam przesłaną do mnie dokumentację od importera do Francji.
Jeśli ktoś jest zainteresowany, mogę udostępnić go w tym temacie w postaci plików pdf.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 287