Przekształcenie 12vcc w 280vcc w sprzęt do odzyskiwania

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
lepbad1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 01/03/11, 21:46
Lokalizacja: ain

Przekształcenie 12vcc w 280vcc w sprzęt do odzyskiwania




przez lepbad1 » 07/03/11, 21:52

dobry wieczór, wykonałem turbinę wiatrową o osi pionowej, 15m2 skrzydła SOAPIUS i system Darrius w projekcie, moc prądu 2kw przy 6m / s.
Odzyskałem falownik 9kVA z akumulatorem 6500W w 280vcc, aby zasilać dom w trybie bateryjnym, jeśli napięcie pakietu jest w porządku, a jeśli nie bezpośrednio z siecią podczas ładowania akumulatora.
Pb mój eol może ładować w 12 lub 48 innych paczkach 720ah c5 pod 48v) i szukam sposobu na przekształcenie 48vcc (lub 12vcc) w 280vcc, aby bezpośrednio naładować pakiet falownika
Zrobiłem test z transformatorem 220/5000 poprzez punktowe wstrzyknięcie 12vcc, wyciągnął mnie z 300 bez zmartwień! Szukam systemu elektronicznego, takiego jak oscylator lub generator impulsów, który będzie tnie i szybko zasila tranfo 50 Hz, aby zrobić mi 280 V AC, a następnie diodę mostkową i kondycję, regulator napięcia do wyjścia w 280 V DC (regulowany, jeśli to możliwe, 270/300 V) i który ogranicza natężenie do 2.5a, ponieważ sekcja wtórna transformatora ma 0.8 mm.
Dziękuję za twoje światło.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 07/03/11, 22:27

Jeśli zasilasz swój transformator impulsami „kwadratowymi”, zacznie on bardzo silnie się nagrzewać i ostatecznie wypali.
Musisz wykonać modulację szerokości impulsu, aby zrekonstruować falę sinusoidalną ... odkryłeś na nowo falownik! : Chichot:

Najprostszy układ będzie oparty na mikrokontrolerze, ale program, choć nie jest nadmiernie skomplikowany, wymaga już dobrego doświadczenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 07/03/11, 22:35

W przeciwnym razie prostsze rozwiązanie:
Bierzesz falownik 12/24/48 V (do wyboru) na 230V o odpowiedniej mocy. Nie ma potrzeby super rozwiniętej rzeczy. Chiński falownik, nawet fala pseudo sinusoidalna, jest więcej niż wystarczający.
Zachowujesz tylko podstawowe. Na wyjściu transformatorów podnoszących po wyprostowaniu będzie około 300VDC, wystarczy przeszczepić go 2 przewodami i jest dobrze, nie trzeba już niczego modyfikować (chyba, że ​​chcesz regulować napięcie wyjściowe, ale często sprowadza się to do konieczności wszystko przerobić)
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 08/03/11, 05:53

Witamy w Econology lepbad1!

Czy Twoja turbina wiatrowa ma generator prądu stałego lub prądu przemiennego z prostownikiem?


Jeśli masz prostownik, możesz go po prostu wyeliminować i zasilić wtórniki dwóch transformatorów 120/24 woltów 2 KVA dostępnych w sieci przez Kanadę lub USA, używasz wyjścia szeregowego dla 240 AC, co po wyprostowaniu będzie daje prawie 280 woltów prądu stałego.

Nawet jeśli częstotliwość jest inna niż 50 Hz, nie stanowi problemu z zasilaniem akumulatora.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 08/03/11, 08:18

To rzeczywiście bardzo dobre rozwiązanie.
I nie ma potrzeby jechać do USA, żeby znaleźć transformator. Zobacz na przykład katalog Legrand, produkują transformatory wszystkich mocy z wieloma różnymi napięciami, w zależności od sprzęgieł, które zawsze udaje nam się znaleźć niezbędny współczynnik transformacji.
0 x
lepbad1
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 01/03/11, 21:46
Lokalizacja: ain




przez lepbad1 » 08/03/11, 23:22

dziękuję bcp forhorse i alainG, dobrze jest czuć się zrozumianym !!
na razie wybiorę rozwiązanie inwerterowe (mam 1500 pod 48v) i spróbuję znaleźć 300vcc wtórnego (po dużych transformatorach, jak przypuszczam!). Aby wyregulować napięcie mam transformator obrotowy ściemniacza 3A.Z drugiej strony, jak mogę ograniczyć natężenie wyjściowe wtórnego do 5A bo inaczej pójdzie w secu ?? (5 A * 300 V DC = 1500 W)
innym problemem jest to, że przejdzie w secu, gdy pakiet 48vc jest pusty i nie wraca do normalnego fct kan, napięcie wraca ok na pakiecie 48V !! można umieścić bezpośredni stycznik na wtórnym, sterowany napięciem akumulatora 48v?

Dlatego też potasuję drugie rozwiązanie transformatorów bezpośrednich za moim alternatorem 12v 120A, ponieważ nie będę miał żadnego problemu w przypadku przerwy w produkcji eol. Prostsze, ale chwilowo niedostępne !!
Odkładam układ wahań napięcia z transformatorem 220/5000, bo w elektronice jestem za lekki! Szkoda, że ​​to było najprostsze w moich oczach.
Dziękuję, starałem się umieścić zdjęcie mojego eola pod tym linkiem

https://www.econologie.com/forums/transforme ... 10557.html

0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 249