Ogrzać dom powietrzem z werandy?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20

Ogrzać dom powietrzem z werandy?




przez kumkat » 08/02/11, 16:13

Witam,

Odkąd kupiłam dom powtarzam sobie, że powinnam znaleźć sposób na wykorzystanie gorącego powietrza na werandzie w słoneczne dni, w środku sezonu na pewno jest sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie gazowe...
Kanały i wloty są łatwe do znalezienia, ale kolejność... trudniejsza! Ideałem byłaby możliwość wyzwalania przepływu powietrza w kierunku wnętrza domu, przestrzegając dwóch zasad:
- temperatura powietrza na werandzie wyższa niż we wnętrzu domu
- temperatura wewnątrz domu poniżej 21°C (ja grzeję do 18,5°C)
Znalazłem dwie lub trzy rzeczy u Conrada, ale wszystkie na 12 woltów i nie lubię zostawiać transformatorów podłączonych do H24...
Każdy pomysł?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 08/02/11, 16:43

Użyj tego termostatu, który jest wyposażony w styki NO i NC, użyj go w trybie klimatyzacji, aby zaczął się przy żądanej temperaturze. Nie wymaga zasilania i można go podłączyć bezpośrednio do wentylatora.

http://cpc.farnell.com/honeywell-s-c/t6 ... dp/PL01719

Do wentylacji możesz użyć wentylatora takiego jak ten, który montujesz w grzebieniu i łączysz ze standardowymi izolowanymi rurami i kratkami:

http://www.directindustry.fr/prod/matsu ... 95718.html

http://www.peshk.panasonic.hk/product_detail.aspx?id=78
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20




przez kumkat » 08/02/11, 17:29

muf, dzięki za info, takie widziałam od lat w hotelach i nie pomyślałam o tym dla mojego małego majsterkowicza...

Muszę tylko postawić jeden w domu w Upał i jeden na werandzie w Chłodno i chmiel :-)

Nie jestem wielkim ekspertem w dziedzinie elektryczności, ale myślę, że nie ma specjalnych środków ostrożności, które należy podjąć, aby je połączyć?
może poza małym bezpiecznikiem...

https://www.econologie.com/shop/thermost ... p-337.html (Umiarkowane)

Dziękujemy!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 08/02/11, 17:52

Witamy!


Ten termostat jest odpowiedni dla Twojego projektu!

Ustawiając maksymalną temperaturę na termostacie wewnętrznym domu w trybie ogrzewania i ustawiając temperaturę termostatu werandy na temperaturę początkową wentylacji, wszystko będzie działać automatycznie, bez żadnej interwencji z Twojej strony!

Termostaty te można podłączyć bezpośrednio do wentylatora, ponieważ posiadają przewidziane do tego celu styki!

Podłączasz je szeregowo z wentylatorem!

Dla lepszego efektu ustaw termostat na werandzie na wysokości 1 metra od sufitu!

Zwykle wentylatory mają swoje wewnętrzne zabezpieczenia, ale możesz się upewnić, że włożysz bezpiecznik o wartości 20% zużycia wentylatora, jeśli wartość jest w watach, wystarczy podzielić waty przez napięcie, aby uzyskać natężenie bezpiecznika, do którego dodajesz 20% margines.

Przykład: 34 waty podzielone przez 230 woltów = 1.48 ampera plus 20% = 1.77 ampera

Możesz włożyć bezpiecznik 2 A!

Edytuj błąd pozycjonowania punktu: Przykład: 34 waty podzielone przez 230 woltów = 0,148 ampera plus 20% = 0,177 ampera

Możesz włożyć bezpiecznik 0,5 ampera lub 1 ampera!
Ostatnio edytowane przez Alain G 08 / 02 / 11, 19: 34, 1 edytowany raz.
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 08/02/11, 19:17

Cześć, masz możliwość przechowywania ciepła lata, aby rozprowadzić je w połowie sezonu, zobacz zimę.


szuka Pebble Tunnel.


@+
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20




przez kumkat » 08/02/11, 20:57

Ładne, ale nie dla mnie, dom i weranda już istnieją, a mechaniczna łopata nie daje się wbić w ziemię
Będzie na następny...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: Ogrzewanie domu powietrzem z werandy?




przez Christophe » 08/02/11, 22:27

kumkat napisał:Znalazłem dwie lub trzy rzeczy u Conrada, ale wszystkie na 12 woltów i nie lubię zostawiać transformatorów podłączonych do H24...
Każdy pomysł?


Po co szukać tak "daleko"???

https://www.econologie.com/shop/thermos ... p-257.html
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 08/02/11, 23:40

Christophe

Ciekawy wentylator słoneczny, ale obawiam się, że moc jest trochę ciasna, ponieważ weranda w słońcu odprowadza dużą ilość ciepła, jeśli jest dobrze zorientowana na słońce.

Muszę zobaczyć wielkość jego werandy!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
kumkat
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 217
Rejestracja: 03/02/11, 09:20

Re: Ogrzewanie domu powietrzem z werandy?




przez kumkat » 09/02/11, 08:33

Christophe napisał:Po co szukać tak „daleko”?



Przepraszam, drogi Christophe, ale dla mnie używanie panelu słonecznego + baterii w zelektryfikowanym domu jest nieekologiczne!
Byłoby to w głębi pola, ponad sto metrów od pierwszego kabla elektrycznego, ok, ale nie!
Nic nie usprawiedliwia użycia tych materiałów, może poza uszczęśliwieniem mnie zabawkami techno.
Nie wierzę, że energia wytwarzana przez ten panel może kiedykolwiek w ogóle zrekompensować cenę zakupu i nie mówię o energii ucieleśnionej...

Jeśli chodzi o kubaturę werandy, widziana z lotu ptaka, to mniej więcej 100m3, więc Alain G miał rację, może mieć... rację.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 09/02/11, 10:14

Tyle że nie do końca zrozumiałeś pomysł: za pomocą wentylatora słonecznego można by regulować wentylację... bez regulatora...

Weranda, która nie jest nasłoneczniona, nie grzeje (...albo coś mi umyka... : Chichot: )

Dobre 2.5W to słabeusz do zadowalającego pulsowania powietrza w domu.

Ale hej, to jest pomysł... między innymi...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 254