PICO roślin wodnych

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Nonosch
x 17

PICO roślin wodnych




przez Nonosch » 01/01/11, 18:02

Witam,

Kupiłem kawałek ziemi, na dnie tej działki płynie rzeka (Magel w Mollkirch), planuję zainstalować małą turbinę, która zapewni mi trochę prądu. Mam 600L/S, a także 10L/S w okresach niskiego poziomu wody. Mam tylko niewielką różnicę wysokości w chodniku (mniej niż 2 m. Z drugiej strony mam szczęście, że w pobliżu mam stałą szopę, w której można zainstalować sprzęt elektryczny). Jak myślisz, co można zainstalować? Czy spadek jest konieczny, czy wystarczy przekierowanie wody? Bardzo dziękuję

Nonosch
0 x
Nonosch
x 17




przez Nonosch » 01/01/11, 18:15

Kolejne szybkie pytanie, jak dodać zdjęcie? Wyskakuje komunikat o błędzie.Błąd krytyczny: Dozwolony rozmiar pamięci....
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16134
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5245




przez Remundo » 01/01/11, 18:21

Cześć Nonosch

różnica wzrostu jest naprawdę niewielka...

Zastanawiam się, czy A koło powyżej o średnicy nieco poniżej 2 m nie byłby najprostszy i najskuteczniejszy.

Później można spróbować Banki Mitchell, ale wysokość użytkowa będzie bardzo mała (pobór i odpływ wody z łatwością pochłoną 50 cm), a budowa jest znacznie droższa...
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16134
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5245




przez Remundo » 01/01/11, 18:23

Nonosch napisała:Kolejne szybkie pytanie, jak dodać zdjęcie? Wyskakuje komunikat o błędzie.Błąd krytyczny: Dozwolony rozmiar pamięci....[/img]

Kod: wybierać

[img]urldetonimage.jpg[/img]

Umieść jasne obrazy w formacie GIF lub jpg.
0 x
Obraz
Nonosch
x 17




przez Nonosch » 01/01/11, 18:40

Obraz


Dziękuję remundo
0 x
Nonosch
x 17




przez Nonosch » 01/01/11, 20:25

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/01/11, 15:38

A)
Nonosch napisała:Kolejne szybkie pytanie, jak dodać zdjęcie? Wyskakuje komunikat o błędzie.Błąd krytyczny: Dozwolony rozmiar pamięci....


Ogranicz do maks. 10MB/plik.

A 10 MB na obraz jest już OGROMNE!
W każdym razie serwer zmienia rozmiar na 640 px, więc lepiej go najpierw zmniejszyć, aby nie wgrywać KB „za darmo”...

B) Moja odpowiedź na to samo pytanie na inny temat:

Christophe napisał:Czy masz prawo modyfikować przepływ / prace ziemne swojego potoku?

Jeśli uda Ci się zbudować tamę o głębokości 2 m, będziesz miał mnóstwo pracy!
0 x
phil53
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1376
Rejestracja: 25/04/08, 10:26
x 202




przez phil53 » 04/01/11, 16:20

Jeśli dzieje się to we Francji, obowiązują przepisy.
Wykorzystanie mocy wody poprzez modyfikację jej przepływu wiąże się z zadaniem domowym.
Musisz złożyć wniosek do prefektury.
W momencie, gdy chciałem to zrobić, konieczne było także utrzymanie rzeki w górę rzeki przez 1 km, o ile pamiętam
itp..
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 04/01/11, 16:24

Tak, nie należy z tego żartować, stąd moje pytanie...

Musisz zobaczyć jak stream jest sklasyfikowany i czy należy do Ciebie w 100%...

Mamy prawie taką samą konfigurację hydrauliczną: Obraz

Próbowałem coś w tym stylu, ale nie przyniesie to zbyt wiele, zobacz:
https://www.econologie.com/forums/tambour-de ... t6303.html
(ale wstrzymałem projekt z innych powodów)
0 x
Nonosch
x 17




przez Nonosch » 04/01/11, 17:42

Witam,

Tak, prawie ta sama konfiguracja. Czy jeśli zbuduję tamę o pojemności 2M, wystarczy mi na dom? Inaczej zobaczę z sąsiadem na metr zasuwę aż do szczytu jego działki, prawda?! Czy zastawka płynąca w górę rzeki może płynąć w górę zygzakiem? Jestem w trakcie podejmowania kroków w sprawie prawa wodnego, czy ktoś już próbował uzyskać takie prawo, czy jest to skomplikowane?

Dziękuję za pomoc : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 251