Biomasa: Rośliny, które do jutra? (Valbiom)

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972

Biomasa: Rośliny, które do jutra? (Valbiom)




przez Christophe » 08/11/10, 12:03

Nowe kultury: jakie możliwości? Wydarzenie neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla

Problemy środowiskowe, kurczące się zasoby ropy naftowej i kryzys w sektorze rolnictwa zmuszają nas do poszukiwania alternatyw dla naszych sposobów produkcji i konsumpcji.

Biomasa może korzystnie zastąpić zasoby kopalne, zarówno pod względem energetycznym, jak i nieenergetycznym.

Biomasa oferuje zatem nowe perspektywy dla świata rolnictwa, tworząc lokalne i niezbywalne miejsca pracy oraz przyczyniając się do naszej niezależności energetycznej. Liczne badania pokazują, że biomasa będzie odgrywać główną rolę w nadchodzących latach.

Celem tego dnia jest przedstawienie przeglądu nt
wiele perspektyw, jakie oferuje biomasa!


Szczegóły programu i rejestracji: https://www.econologie.info/share/partag ... YbnWGI.pdf


Środa, 17 listopada 2010 - Espace Senghor w Gembloux

Madame, Monsieur,

Stowarzyszenie non-profit ValBiom ma przyjemność zaprosić Państwa na swoje 7. Spotkania Biomasy.

Obecnie problemy środowiskowe, zmniejszające się zasoby ropy naftowej i kryzys w sektorze rolniczym zmuszają nas do poszukiwania alternatyw dla naszych metod produkcji i konsumpcji.

Biomasa może korzystnie zastąpić zasoby kopalne, zarówno pod względem energetycznym, jak i
nieenergetyczny.

Biomasa oferuje zatem nowe perspektywy dla świata rolnictwa, tworząc lokalne i niezbywalne miejsca pracy oraz przyczyniając się do naszej niezależności energetycznej.

Dlatego celem tego dnia jest przedstawienie przeglądu wielu perspektyw oferowanych przez biomasę!

Szczegóły programu i rejestracji: https://www.econologie.info/share/partag ... YbnWGI.pdf

Oferujemy możliwość rejestracji do piątku, 12 listopada.

Formularz rejestracyjny on-line: http://www.valbiom.be/index.php?url=fr/inscription/

Nie wahaj się ze mną skontaktować, aby uzyskać więcej informacji. Ponieważ terminy są bardzo krótkie, nie zwlekaj z rejestracją.

Prosimy o jak najszersze rozpowszechnianie tego ogłoszenia. Dzięki za pomoc.

Czekamy na Was już w najbliższą środę, 17 listopada.

Z poważaniem,

Waleria THIELS
Oficer komunikacji ValBiom


ps: Uczestniczyłem w 2 z tych dni (2007 na szybko rosnących roślinach typu miskant i 2009 na biopaliwach 2 generacji typu lignocelulozowego, na 2 wykonane przeze mnie tematy: https://www.econologie.com/forums/search.php ), jest naprawdę dobrze zorganizowana, ale w tym roku nie dam rady pojechać.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/11/10, 14:12

Moglibyśmy odzyskać całe drewno i rośliny, które gniją w lasach, centrach recyklingu i ogrodach, a nawet spalone przez wszystkich w całej Francji i zanieczyszczają całą Francję szkodliwymi oparami!

Jestem oszołomiony ilością roślin utraconych w ten sposób i nigdy nie odzyskanych do ciepła!!
A przed uprawą, redukcją plonów na paszę, konieczne jest zapewnienie dobrej regeneracji wszystkich tych roślin, nawet małe drewno, które można włożyć do pelletu lub zrębki.

Wypełniłem swój garaż takim drewnem z mojego ogrodu do spalenia, które przelewa się na centrum utylizacji odpadów, które płonie i zanieczyszcza!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 08/11/10, 14:38

Cóż, wiele miejskich odpadów zielonych jest poddawanych recyklingowi na kompost, więc nie wszystko stracone. Nie jestem pewien, czy usuwanie całego (małego) martwego drewna z lasów jest korzystne dla jakości próchnicy… a tym samym dla wzrostu przyszłego lasu…

Teraz już wiadomo, że strat jest sporo: ze 100 m3 wyciętych w lesie zostaje ok. 60 m3, to dość dużo, ale kto chce się ogrzewać gałązkami lub gałązkami o grubości 1 cm?

Oto średni bilans materiału drzewnego do mebli litych, stolarki budowlanej, boazerii, parkietów itp., itd.:

Obraz

Z tego dokumentu (z dnia 2007, w którym byłem): https://www.econologie.com/la-filliere-b ... -3742.html

Należy zatem przeczytać, że ostatecznie na 100m3 w produkcie końcowym liczy się tylko od 2 do 18m3 (litego) drewna.

Ale bądź ostrożny, to nie znaczy, że reszta jest stracona: 20m² odpadów z piłowania nie jest stracone. Wycenia się je w peletach lub płytach wiórowych... Podobnie myślę, że duża część 60m² jest ceniona w drewnie opałowym...

Na przykład: nie robimy nic takiego jak drewno z gałęzią o średnicy 20 cm, ale jest interesujące do ogrzewania ...

Inne dokumenty z dnia Valbiom 2007, dotyczące bilansów drewna, można znaleźć tutaj:
https://www.econologie.com/chauffage-au- ... -3740.html

ps: oto temat dnia na rok 2009 https://www.econologie.com/forums/6ieme-rb-b ... t8431.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6458
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1610




przez Macro » 08/11/10, 14:54

Mój staruszek pracował w lesie..resztki po ścinkach pod koniec kariery wkładał do wikliny i miażdżył maszyną.wszystko pozostało na swoim miejscu by wrócić na przyszłe plantacje...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 08/11/10, 14:59

Tak i tutaj jest nawet obowiązek sprzątnięcia działki po rozbiórce...

Często jak nie ma rozdrabniacza to pali się na miejscu, ale i tak najlepiej zrobić zrębkę leśną, którą cenimy...ale trzeba mieć sprzęt i dostęp.

Kilka miesięcy temu widziałem kilka na żywo na pasie 4 do przycinania na niskich bokach: kruszarka bezpośrednio napełniała wywrotkę.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 08/11/10, 16:45

Christophe napisał:Należy zatem przeczytać, że ostatecznie na 100m3 w produkcie końcowym liczy się tylko od 2 do 18m3 (litego) drewna.

Ale bądź ostrożny, to nie znaczy, że reszta jest stracona: 20m² odpadów z piłowania nie jest stracone. Wycenia się je w peletach lub płytach wiórowych... Podobnie myślę, że duża część 60m² jest ceniona w drewnie opałowym...


Nie miałem tak precyzyjnych liczb, ale pasują one do mojego doświadczenia z lasem.

I myślę, że jeśli trociny są coraz lepiej wykorzystywane, to wcale nie chodzi o te 60% wyrzucane do lasu.

A jeśli dodamy do tego odpady zielone z domu i ogrodów, to musimy być w nadmiarze na poziomie Francji, aby zostały zatwierdzone.
0 x
A bientôt!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 08/11/10, 17:06

musimy mieć nadwyżkę na poziomie Francji,


O 2 w domu i w okolicy, 900 km stąd, wszystko jest zatwierdzone, aby zobaczyć, co jest wyrzucane i spalane przez wszystkich, co zanieczyszcza dużą ilością hektarowego dymu!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 216