Co zrobić przy wietrze 1,5 m / s

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
thierry44
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 30/10/10, 00:57

Co zrobić przy wietrze 1,5 m / s




przez thierry44 » 02/11/10, 19:01

bonjour,

Przeszukiwałem sieć przez kilka tygodni, wliczając to forum i nie znajduję niczego, co byłoby blisko mojego problemu.

Mieszkam w Senegalu, a miejsce, w którym muszę się przeprowadzić, nie ma prądu. Średnioroczne wiatry w Senegalu wynoszą 1,5 lub 2 m / s, przez kilka dni z prędkością 8 m / s.

W świetle tego, co widzimy, byłoby bardzo trudno wyprodukować znaczną ilość energii elektrycznej za pomocą turbiny wiatrowej (turbin wiatrowych), rzędu 2 lub 3 kW dziennie.

Rozwiązanie fotowoltaiczne jest wykluczone, ponieważ jest naprawdę zbyt drogie i niepewna instalacja.

Czy uważasz, że jeden lub więcej mydeł (jaki model?) O bardzo lekkiej i przewymiarowanej konstrukcji, optymalizując wszystkie elementy, może załatwić sprawę.

Dziękuję za odpowiedź, ten problem zaczyna mnie naprawdę niepokoić.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 02/11/10, 19:42

nawet przy małej prędkości to zawsze klasyczna turbina śmigłowa najlepsza ... ale to nie cuda: przy tak słabym wietrze zajmie dużo większe śmigło niż zwykle

Senegal, słońca nie powinno zabraknąć, fotowoltaika to nie jedyne rozwiązanie, jest też termodynamika słoneczna: słoneczna maszyna parowa

2kW dziennie nie wytrzymuje

możemy zużywać jedną energię dziennie, ale 2kW to nie energia, ale moc!

jeśli turbina wiatrowa ma moc 2kW, wytworzy energię 2kW x 24h = 48kwh w jeden dzień

jeśli twoje 2kW / dzień oznacza 2kwh / dzień, oznacza to, że daje moc 2kwh / 24h = 0,083 kW = 83W, co jest bardzo niskie

uważaj, te pomieszania między kw i kwh są często używane w dokumentach handlowych w celu podania zwariowanych liczb
0 x
thierry44
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 30/10/10, 00:57




przez thierry44 » 02/11/10, 19:57

Idealnie potrzebowałbym 3 kW dziennie. Mówiłem o soiusie, ponieważ sam muszę produkować, podaż turbin wiatrowych jest bardzo mała i całkowicie niedostosowana do prędkości wiatru senegalskiego. A mydło wydaje mi się znacznie łatwiejsze do wykonania.

Para słoneczna? Jeszcze nic o tym nie czytałem. Spojrzę
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 02/11/10, 19:58

W przypadku wiatru rozwiązaniem o najniższej prędkości, jakie znam, jest ten typ turbiny wiatrowej z wieloma małymi łopatkami:
http://www.missouriwindandsolar.com/800 ... bines.html

Nie znam ich, ale to kolejny post, w którym napisał, że kupił tam turbinę wiatrową, ale zapomniał o której :-(

Stawiając mniejszy generator, musisz coś mieć. Przynajmniej, w zależności od tego, co powiesz, wydaje się, że masz stały wiatr: ciągła produkcja jest czasami bardziej korzystna niż silny, ale nieregularny wiatr. Umieszczając więcej turbin wiatrowych, niezawodnie zwiększasz moc, zwłaszcza jeśli wiatr jest stabilny w nocy.

Ale jak mówi Chatelot16, musimy także pomyśleć o słonecznej energii cieplnej.

W rzeczywistości najpierw musisz wiedzieć, co chcesz zrobić z elektrycznością. Jeśli chodzi na przykład o podgrzanie wody, nie jest to właściwa technika :-)

Nie jestem też pewien, czy powinniśmy wykluczyć z ręki panele słoneczne. Zainstalowane w pergoli nie są drogie i można je instalować stopniowo, rok po roku.

Musisz także mieć pojęcie o swoim budżecie, aby Ci pomóc.
0 x
A bientôt!
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 02/11/10, 20:10

thierry44 napisał:Idealnie potrzebowałbym 3 kW dziennie.


Jak wskazał Ci Chatelot, wyobrażam sobie, że jest to raczej 3 kWh: energia.

3kWh rozłożone na cały dzień to 3000W.h / 24h = średnio 125W mocy.

Lub 300W średniej mocy przez 10 godzin z rzędu.

Zgodnie ze schematem turbin wiatrowych o 9 lub 11 łopatkach, muszą one obracać się z prędkością 600 obrotów na minutę, aby wytwarzać 200 W, przy domyślnym generatorze.

Jeśli masz pojedynczy panel słoneczny o mocy szczytowej 250 W i masz słońce przez 10 godzin dziennie, wyprodukujesz 2500 Wh, więc przy 2 panelach będziesz mieć więcej niż 3 kWh dziennie i będzie cię to kosztować 500 USD na panel, licząc 2 USD / Wcrête (chińska cena, z pewnością spotykana w Afryce), montując je samodzielnie.

Ale co zrobić? Potrzebujesz go w dzień czy w nocy?
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 02/11/10, 20:15

powtarzasz ten sam absurd

to tak, jakbyś powiedział, że potrzebuję wody o objętości 3m2 ... m2 nie jest jednostką objętości wody, więc ktoś, kto pyta o objętość na powierzchni, koniecznie popełnia błąd

w twoim przypadku jest tak samo
moc jest w kw
energia jest w kwh

kw / dzień nie ma znaczenia! jest to oznaka błędu

najpierw określ, skąd pochodzi ta liczba
0 x
thierry44
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 30/10/10, 00:57




przez thierry44 » 02/11/10, 20:39

chatelot16, Mea culpa odważyć się mówić bzdury, ale myślę, że doskonale zrozumiałeś, o czym mówię, nawet jeśli jest to absurd. Ale jeśli to cię uszczęśliwi, że zabierzesz mnie z powrotem ... Nie martw się.

Zużycie to jest obliczeniem mocy urządzeń X liczby godzin pracy w ciągu 24 godzin

W Senegalu panel o mocy 250 W jest raczej wart 800 $, a tego rodzaju chiński materiał nie jest jeszcze dostępny.

Moje zapotrzebowanie na energię elektryczną jest raczej w ciągu dnia, z wyjątkiem lodówki, która trochę działa w nocy i światła. A wody nie ogrzewałbym prądem.

Właściwie będę szukał słonecznych silników parowych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 02/11/10, 21:00

istniały 2 sposoby na zrozumienie

albo błąd i dzień, więc chcesz mieć turbinę wiatrową o mocy 3 kW: jest duża

albo błąd to kw zamiast kwh i potrzebujesz turbiny wiatrowej 3kwh / dzień, która wytwarza 125W mocy: jest bardzo mała

między tymi 2 ekstremami, których nie mogłem dla Ciebie wybrać!

Teraz, gdy określisz, w jaki sposób obliczyłeś, wyraźnie wiadomo, że było to 3kwh / dzień, więc 125w, a zatem nie do pomyślenia w przypadku dużej turbiny wiatrowej

pozostaje wiedzieć, skąd pochodzi to 1.5 m / s: jeśli jest to prosty pomiar za pomocą anemometru, możesz mieć dobrą niespodziankę, wiedząc, że wiatr jest szybszy na szczycie dużego masztu
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 02/11/10, 21:14

W przypadku paneli słonecznych możesz spojrzeć na to na przykład:

http://www.china-solar.com/products.php

Jak długi jest dzień w tej okolicy? Umożliwi to dopasowanie rozmiaru. W przeciwnym razie możesz spróbować znaleźć kogoś, kto ma panele, aby porównać produkcję z zainstalowaną mocą szczytową.

Mają turbiny wiatrowe, ale tylko 3 łopaty, co nie jest dobre przy słabym wietrze. A część mechaniczna niekoniecznie jest najlepsza. Zamiast tego spójrz na inną witrynę w USA.

W przypadku silnika parowego z koncentracją energii słonecznej nie znam żadnych działających, a części mechaniczne będą bardziej wrażliwe niż panele słoneczne.

Informuj nas na bieżąco, uważam ten numer za interesujący.
0 x
A bientôt!
thierry44
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 30/10/10, 00:57




przez thierry44 » 02/11/10, 21:33

prędkość pochodzi z testu przeprowadzonego przez narodowe meteo na wysokości 8 m nad ziemią,

Import bezpośrednio z Chin byłby bardzo kuszący, ale rozwiązanie dla osoby prywatnej w Senegalu prawie niemożliwe: szykany celne, wygórowane cła ...

Z tych wszystkich powodów zwróciłem się ku własnoręcznie zbudowanym turbinom wiatrowym SoDius.

To, co znalazłem w przypadku kotłów zasilanych energią słoneczną, to zabawki lub potwory. Ponadto złożoność produkcji nie pozwala mi na rozważenie żadnego zwężenia.

Jest to złożony problem w jednej trzeciej części Afryki, którego rozwiązanie za rozsądną cenę zainteresowałoby wiele osób.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 362