Przyszłe normy ekologiczne dla budownictwa mieszkaniowego

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Théohoho
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/02/10, 12:58

Przyszłe normy ekologiczne dla budownictwa mieszkaniowego




przez Théohoho » 12/02/10, 13:19

Cześć cześć
Obecnie jestem w 1. klasie, a mój TPE (nadzorowana praca osobista) dotyczy budowy siedlisk ekologicznych.
Część mojej dokumentacji dotyczy ewolucji tego rodzaju konstrukcji w przyszłości, dlatego szukam przepisów lub standardów, które zostaną wprowadzone w najbliższych latach w celu ograniczenia zużycia energii przez budynki.
W moich badaniach znajduję teksty mówiące o przyszłych standardach, ale bez ich cytowania.
Widziałem, że standard RT 2012 projektu Grenelle będzie funkcjonować w 2012 roku, ale jeśli znasz innych, jestem zainteresowany! (Myślałem na przykład, że po szczycie w Kopenhadze można sobie wyobrazić nowe przepisy).
Z góry dziękuję =)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 12/02/10, 13:31

Na rok 2012 nie ma w tej chwili nic konkretnego.

W przeciwnym razie spójrz na to: https://www.econologie.com/forums/normes-et- ... t9153.html

Wiedząc, że te obecne etykiety i standardy wpływają na mniej niż 1% mieszkań, przyszłość byłaby bardziej ekologiczna, gdyby 100% istniejących mieszkań zostało podniesionych do standardu.

Mam na myśli to, że mówiąc o „przyszłych standardach” nie widzę zbytniego zainteresowania… biorąc pod uwagę, że nie działają one wstecz…
0 x
Théohoho
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/02/10, 12:58




przez Théohoho » 12/02/10, 14:00

Z tego, co znalazłem, wszystkie mieszkania zbudowane w 2020 roku będą musiały być ekologiczne. Jeśli te informacje są prawidłowe, jest to już dobry postęp w terenie i zasługuje na wzmiankę. Zwłaszcza jeśli pracuję nad budową siedlisk ekologicznych, muszę mówić o ewolucji.

Dziękuję za twój link, poszukaj go.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 12/02/10, 14:09

Tak, dobrze jest tworzyć normy, ale najlepsza norma, która nie działa wstecz, nie będzie miała szybkiego wpływu na „zasoby” mieszkań ... tak jak zakaz azbestu, który nie dotyczy niż NOWE instalacje. W całej Francji wciąż są miliony m² azbestu, ale jest on rzeczywiście zakazany!

Ponadto zobaczysz, że czytając ten link i stosując metody obliczeniowe wiele STARYCH domów można uznać za „pasywne” pod warunkiem, że jest to minimum klimatyczne (tj. Że archi nie mają nie robiąc nic w związku z otoczeniem domu) oraz że jego mieszkańcy dokonują mądrych wyborów technologicznych.

W naszym przypadku, pozwolenie 1981, jesteśmy uważani za pasywnych, a jednak pracujemy w domu (dlatego nadmierne zużycie energii elektrycznej). Wszystko jest szyfrowane na 2. stronie: https://www.econologie.com/forums/normes-et- ... 53-10.html

Rozumiem przez to: nie oczekuj wszystkiego od standardów ... a zwłaszcza hipotetycznych przyszłości.

Gdyby wszystkie mieszkania zostały umieszczone w RT2020 w 2005 r., Wpływ byłby nieskończenie bardziej pozytywny niż gdyby 100% nowych mieszkań było w RT2020 ...

Wiem, że nauczycielom nie podoba się takie rozumowanie, ale w twoim TPE to zasługuje na powiedzenie i rozwinięcie ... dane liczbowe :)
0 x
Théohoho
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 12/02/10, 12:58




przez Théohoho » 12/02/10, 14:25

Tak, nie widziałem tego tak, to prawda. Konieczna byłaby jednak przebudowa lub reorganizacja wszystkiego, a wydatki byłyby ogromne, więc nie jest to bardzo wykonalne.
Nadal będę o tym mówić i wykorzystam twoje wyniki do uzasadnienia.
Dziękuję bardzo za pomoc :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 12/02/10, 14:26

Nie ma za co, a jeśli wyślesz nam raport po jego zakończeniu, byłoby bardzo miło ...

Tak, nie zostanie to przekazane, ale remont nie będzie kosztował więcej niż przeniesienie wszystkich do nowego ... a kiedy zobaczymy, jak rząd może zmarnować NASZE pieniądze ... wystarczyłoby, aby dać na remont ...

Myślę, że analogia z azbestem jest bardzo interesująca w tym przypadku ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zorglub
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 501
Rejestracja: 24/11/09, 10:12




przez zorglub » 12/02/10, 16:45

dlatego czasami lepiej jest niszczyć i odbudowywać niż inwestować w iluzoryczną i kosztowną renowację
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79125
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10974




przez Christophe » 12/02/10, 17:41

Tak, właśnie widziałem, że są 2 zorglub na stronie forums.

Ty i https://www.econologie.com/forums/membre8441.html link między wami 2? :? : Chichot:
0 x

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 91