Pozytywna, niezależna jurta

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Avatar de l'utilisateur
olivierdauch
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 22/03/05, 13:16
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Owernia, Cantal

Pozytywna, niezależna jurta




przez olivierdauch » 21/11/09, 18:23

Bonjour à tous,
Od kilku lat szukamy z moim partnerem i dwojgiem dzieci ziemi pod instalację ... naszej jurty.
Jestem producentem jurty rzemieślniczej i marzyliśmy o tym, by żyć tam od 4 lat, ale ... znasz historię szewców i ich butów ...
Nie było łatwo znaleźć ziemię w regionie, w którym mieszkamy. Ceny nie są wygórowane (na przykład 11 EUR za działkę budowlaną za m2), jak gdzie indziej, ale jesteśmy na bardzo wiejskim obszarze i nie jest łatwo znaleźć kogoś, kto chce sprzedać działkę, o ile przywiązanie do ziemi jest zakorzenione w mentalności. Mieszkam w Cantal, w Owernii.
Ale nawet jeśli nie zostało to jeszcze zrobione, uważamy, że znaleźliśmy nasz kawałek raju. 16.070 2 mXNUMX gruntów, częściowo do zbudowania, a częściowo rolniczych z idealną ekspozycją.
Spróbujemy więc umieścić tam naszą jurę i jesteśmy raczej optymistami.
Jeśli chodzi o autoryzację, powrócę do tego szczegółowo później, ale zamierzamy poprosić o pozwolenie na budowę, wraz z ratuszem, który nas wesprze, zbyt szczęśliwy, widząc czteroosobową rodzinę przybywającą do ich miasta.
Dla jurty to ja to zrobię, to wciąż moja praca !!
90 m2 na ziemi, antresola około połowy, czyli około 135 m2 podłogi. Wysokość ściany 2,60 m dla wysokości centralnej osiągającej 5,10 m przy spadku dachu 30 °. 4 kierownictwo otrzyma szklane powierzchnie skierowane na południe, między południowym wschodem a południowym zachodem. Izolacją będzie wełna owcza. Maksymalne wartości, których użyłem w tej chwili, to 140 mm, być może spróbuję pójść znacznie dalej, do 200 mm w celu eksperymentowania, zobacz różnicę. Mój dostawca, Etoile du Berger, zaproponował mi wykonanie tego testu, to się okaże.
Tkaniny akrylowe, z pewnością nie ekologiczne, ale prawdopodobnie najmniej złe z bilansów ekologicznych. To długa debata ...
Umieszczony na podwyższonej podłodze, izolowany watoliną celulozową.
Antresola będzie składać się z drewnianej ramy, na której chciałbym nałożyć powłokę uziemiającą dla wyglądu i wrażenia, ale także pozwoli mi wymazać kąty antresoli i zaokrąglić wszystko, co wydaje mi się bardziej harmonijny w jurcie.
Mały drewniany budynek obok będzie służył jako pomieszczenie do przechowywania, pomieszczenia techniczne do umieszczenia wszystkiego, co hałasuje (pralka itp.), Rowery itp., A zwłaszcza panele słoneczne na dachu: termiczne dla zbiornika ciepłej wody, fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej, podłączone do sieci w celu uniknięcia problemów z baterią. Mała turbina wiatrowa? Aby zobaczyć, strona może się do tego nadać.
Oczywiście suche toalety.
Zbiorniki fitoplantacyjne z trzcinami do oczyszczania.
Ogrzewanie jest kwestią wahania.
Jurta jest ogólnie łatwa do podgrzania, ale czy model tego rozmiaru z antresolą będzie dobrze przenikał ciepło pod antresolą?
Odpowiedz zimą 2010-2011, po spróbowaniu!
Najpierw spojrzałem na ogrzewanie słoneczne z dodatkowym drewnem i ogrzewanymi ścianami. Ale to jest drogie i czy jest niezbędne?
Obecnie patrzę na taki piec marki Bruno: http://www.poelesbruno.com/FR/modeles-bruno-fourneau.html
To spowodowałoby, że jedzenie, podgrzanie jurty, ewentualnie odzyskanie ciepła przez kanały i rozprowadzenie go pod antresolą, jeśli to konieczne i ewentualnie ponownie, zmodyfikowanie za pomocą cewki grzewczej, aby służyło jako kocioł jeśli zajdzie taka potrzeba. Kolejna zaleta: spala wiele różnych rzeczy, w tym nieobrobione zrębki i ścinki, marnotrawstwo mojej działalności, którą mam w Rab.
To znaczy, jeśli wspomnę tutaj o tym projekcie, to znaczy, że wciąż znajduje się on w fazie refleksji, ale jest coraz bardziej aktywny, odkąd znaleźliśmy swój grunt, i dlatego skłania nas do kontynuowania tego projektu. Udostępniając wam moje pomysły tutaj, liczę na wasze komentarze, pytania, które posuną mnie do refleksji.
Więc nie wahaj się, napisz swoje komentarze, pytania, uwagi i co ... Mam nadzieję, że : Mrgreen:
0 x
Pasjonat ogólnie alternatywnych siedlisk, a zwłaszcza jurty, ekokonstrukcji, samokonstrukcji i pomysłowości, które często się z tym wiążą, a także wielkich wyzwań, przed którymi stoimy, aby pozostawić planetę w przybliżeniu w dobrej formie. stan i świat trochę lepszy! W pracy!
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 21/11/09, 20:48

Projektuj wyjątkowo życzliwie niż twój!

Ogrzewanie antresoli nie powinno stanowić problemu, ponieważ gorące powietrze unosi się naturalnie.

Spojrzałem na piec, który planujesz zainstalować, wydaje się zainspirowany wersją kanadyjską… To powiedziawszy, zastanawiam się, czy prawdziwy piec na drewno nie byłby wygodniejszy, z dużą powierzchnią do gotowania i piekarnikiem.
Nowoczesne wersje z dużym paleniskiem nie mają już wady zbyt małej autonomii i zachowują przyjemność i łatwość gotowania w różnych strefach temperatur (ćwiczyłem!).
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
olivierdauch
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 22/03/05, 13:16
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Owernia, Cantal




przez olivierdauch » 21/11/09, 20:59

Jeśli chodzi o ogrzewanie antresoli, to raczej na dole zadaję sobie pytania, powyżej, tak, powinno być dobrze! Zastanawiam się, czy ciepło wystarczająco przeniknie pod antresolą. Aby zobaczyć w użyciu.
Piec jest kopią (ale które jajko lub kurczak przybyło pierwsze?) Bullerjan o kanadyjskim designie, ale teraz produkowany w Niemczech. Model, który mnie interesuje, kuchenka, nie jest produkowany w Bullerjan, a ceny nie mają nic do roboty, Niemcy piszą bardzo wysoko! Od prostych do prawie dwukrotnie w niektórych modelach. Próbuję ocenić jakość produkcji pieców Bruno, która w tej chwili wcale nie wydaje się zła.
Zaletą, którą znajduję w tego rodzaju piecu jest autonomia z kłodami 70 cm, wydajność na 75%, fakt, że mogę spalać odpady (zrębki, skrawki drzew iglastych) z mojej działalności, a także tryb naturalny rozkład ciepła, który pozwala, mieszając powietrze, szybko dostarczyć ciepło wszędzie w dużej objętości. Klasyczne kuchenki tego nie robią.
0 x
Pasjonat ogólnie alternatywnych siedlisk, a zwłaszcza jurty, ekokonstrukcji, samokonstrukcji i pomysłowości, które często się z tym wiążą, a także wielkich wyzwań, przed którymi stoimy, aby pozostawić planetę w przybliżeniu w dobrej formie. stan i świat trochę lepszy! W pracy!
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968




przez Ahmed » 21/11/09, 21:37

Okej, na antresoli nie do końca rozumiem twoje pytania!
Ważnym parametrem wydaje mi się promieniowanie, które powinno znacznie ogrzać parter.

75% wydajności, to jest zdolność wymiany lub spalania?
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 21/11/09, 23:02

Wreszcie czysty i twardy :D

Witamy w ekonologii, gdzie życie jest dobre i gdzie zaprzyjaźnimy się (szczególnie wtedy, gdy możemy naprawdę ich poznać) 8) Ahmed ................................................. .......... hee-hee!


Nie sądzę, żeby upał miał jakiekolwiek trudności ze „wślizgnięciem się” pod twoją antresolę ... a na pewno nie, jeśli umieścisz ten piec, który wygląda dla mnie cholernie dobrze, ale nie wiedziałem o tym i nie wiedziałem nie mają doświadczenia z tego typu piecem.

Mam pomysł, aby ożywić dzieciństwo z pomocą przyjaciela ekonologa (jeśli mnie tu przeczytasz, bardzo ciekawy, mówię o Philippe : Lol: ), a sam o wiele lepiej niż ja, aby go stworzyć, jest ślusarzem sztuki (między innymi) ...
Będzie to dwustopniowa maszyna, która obecnie nie jest częsta, ale której plany są w mojej głowie, była przerażająco skuteczna, ogrzała mnie przez całe dzieciństwo.

W innym życiu miałem antresolę w mieszkaniu i wszędzie było dobrze, oczywiście zawsze masz różnicę kilku ° C, szczególnie jeśli jest bardzo wysoka, ale hej, nic nie umrze pod kołdrą!

Przyjaciel Bucheron, który jest jednym z naszych ekspertów w dziedzinie izolacji, z pewnością zaproponuje Ci jedną lub drugą sugestię, jeśli masz pytania na tym poziomie. :P

Ze swojej strony, oprócz rozważań na temat drewna opałowego i filozofii, mogę tylko zachęcać i życzyć, na początku ... dobrych wiatrów :P

i .... Miau oczywiście :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
olivierdauch
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 22/03/05, 13:16
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Owernia, Cantal




przez olivierdauch » 21/11/09, 23:28

Ahmed napisał:75% wydajności, to jest zdolność wymiany lub spalania?

Bardzo dobre pytanie! Interesuje mnie wydajność wyświetlana dla pieca. Nie wiem, jak odpowiedzieć na twoje pytanie, za mało umiejętności w tej dziedzinie.
Specyfiką tego pieca jest oczywiście sposób dystrybucji ciepła przez promieniowanie, ale także (i zasadniczo według niektórych stron Bullerjan, które stosują tę samą technikę) przez konwekcję. rury umieszczone po obu stronach komory spalania nagrzewają się w kontakcie i zasysają zimne powietrze z dołu, aby odprowadzić gorące powietrze z góry. W tym przypadku uważaj na mieszanie się pyłu, ale unikając umieszczania go na poziomie gruntu, problem został w dużej mierze rozwiązany.
Skończyło się też na przekonaniu, że pod antresolą może się upaść. Gdyby tego było mało, prawdopodobnie mógłbym odzyskać część przepływu gorącego powietrza przez kanały i zabrać go tam, gdzie chcę, za pomocą przegród antresoli lub zaplanować od początku tego rodzaju kanał w podłodze , Ale odchylenie o kilka stopni nie stanowi problemu. Tyle tylko, że pod antresolą znajdą się pokoje dziecięce, które są także miejscami przeznaczonymi na ich gry w ciągu dnia. Dla mnie nieco chłodniejszy pokój to pokój, w którym śpisz dobrze, ale czy grasz wygodnie?
Dziękuję za zachętę.
0 x
Pasjonat ogólnie alternatywnych siedlisk, a zwłaszcza jurty, ekokonstrukcji, samokonstrukcji i pomysłowości, które często się z tym wiążą, a także wielkich wyzwań, przed którymi stoimy, aby pozostawić planetę w przybliżeniu w dobrej formie. stan i świat trochę lepszy! W pracy!
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 22/11/09, 09:57

Witam Olivier,
Dziwi mnie, że Liestseu nie zaproponował zainstalowania masowego pieca.
Zasadniczo powinien być umieszczony na środku domu.
Jego wydajność wynosi około 95%
Istnieją sposoby gotowania (w zależności od konfiguracji patelni)
Istnieje sposób na rozproszenie części jego ciepła lub za pomocą kanałów gorącego powietrza.
Jego działanie na ciepło jest bardzo przyjemne, dajemy mu jedzenie przez 3 do 4 godzin, a my milczymy przez resztę dnia.
Jest to trochę drogie, ale wiele stron wyjaśnia, jak samemu zrobić ten piec.
Oto kilka stron internetowych, które mówią o tym piecu:
http://jeromelebarbichu0.chez-alice.fr/poele.html
http://constructionpoeledemasse.blogspot.com/
http://forums.futura-sciences.com/habit ... masse.html
http://poele-de-masse.org/
http://allsculpt.com/wikiPDM/index.php? ... Historique
http://pdmlub.canalblog.com/archives/p20-10.html
I mam wiele innych
:D
Nie powiedziałem, że jest to najlepsze ogrzewanie dla tego rodzaju mieszkań, ale należy je badać, podobnie jak ogrzewanie podłogowe, które zapewnia również niezaprzeczalny komfort cieplny; ale do tego potrzebujesz betonowej płyty. (ponownie można rozważyć masowy piec).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79304
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11037




przez Christophe » 22/11/09, 10:38

Kolejny link do pieców masowych: https://www.econologie.com/forums/poele-de-m ... t8278.html

Nawet jeśli jest (bardzo) dobrze izolowana, jurta ma bardzo małą bezwładność cieplną, więc nie jestem pewien, czy piec masowy jest odpowiedni, ponieważ grozi zbyt dużym nagrzaniem! Jaka jest nominalna moc „małego” pieca masowego? 15 kW? 20 kW?

Nie wspominając już o tym, że jurta jest z natury wyjmowana i przenośna „dość łatwo”. Umieszczenie w nim jednotonowego pieca masowego skomplikowałoby to zadanie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
olivierdauch
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 22/03/05, 13:16
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Owernia, Cantal




przez olivierdauch » 22/11/09, 11:38

Witam,
Znam małe piece kaflowe, ale nie uważam ich za odpowiednie dla jurty z kilku powodów: najpierw ich waga, musiałbym całkowicie zmodyfikować swoje podłogi, aby postawić ten rodzaj pieca, który musi ważyć dwa razy więcej niż jurta 2 m 2; a więc ceny, nie wolno nam zapominać o tym, że jurta wymaga niewielkiej energii do ogrzania się, czy uzasadnia to inwestowanie w takie źródła ciepła?
W przeciwnym razie w zasadzie może się trzymać.
Umieszczenie pieca w środku nie jest satysfakcjonujące z punktu widzenia szczelności i bezpieczeństwa z otwierającą się kopułą, która już nie może być taka i która jest niezbędna do odprowadzenia stęchłego lub przegrzanego powietrza w lecie ,
0 x
Pasjonat ogólnie alternatywnych siedlisk, a zwłaszcza jurty, ekokonstrukcji, samokonstrukcji i pomysłowości, które często się z tym wiążą, a także wielkich wyzwań, przed którymi stoimy, aby pozostawić planetę w przybliżeniu w dobrej formie. stan i świat trochę lepszy! W pracy!
Avatar de l'utilisateur
olivierdauch
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 33
Rejestracja: 22/03/05, 13:16
Lokalizacja: Planeta Ziemia, Owernia, Cantal




przez olivierdauch » 22/11/09, 12:16

Oto kilka zdjęć z produkcji, które zawierają przegląd tego, o czym mówię:
Obraz
Rama o średnicy 8 m, 50 m2 na ziemi
Obraz
Jurta o powierzchni 80 m2 na ziemi, kopalnia będzie nieco większa, ale z wyższymi ścianami (2,60 m przy 2,20 m tutaj) i większym nachyleniem dachu (
30 ° kontra 22 ° tutaj)
Obraz
Wyposażenie wnętrz: fasada antresoli o powierzchni 25 m2 dla jurty o średnicy 8 m. Po lewej kuchnia, po lewej prowadzi łazienka, po prawej sypialnia.
0 x
Pasjonat ogólnie alternatywnych siedlisk, a zwłaszcza jurty, ekokonstrukcji, samokonstrukcji i pomysłowości, które często się z tym wiążą, a także wielkich wyzwań, przed którymi stoimy, aby pozostawić planetę w przybliżeniu w dobrej formie. stan i świat trochę lepszy! W pracy!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 75